Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Ve Factory repozitáři se objevilo KDE 4.3 beta, a tento upgrade sebou přinesl i novou verzi knihovny Qt 4.5. Trvalo mi nějakou dobu, než jsem konečně přišel na to, proč mi jabber klient PSI zamrzne pokaždé, když zkusím něco napsat. Může za to právě nekompatibilita PSI s Qt 4.5.. Downgradovat KDE kvůli tomu nebudu, i když mám k tomu občas 100 chutí (zase nejede AmaroK - asi ten krám už úplně opustím). Zůstane mi KDE bez PSI, teda pokud mi zůstane KDE . V tom případě musím minimálně nouzově řešit, jakého Jabber klienta použít. Zkoušel jsem už Pidgina, kterého jsem kdysi nacpal přítelkyni místo ICQ. Ale zatím jem mu nepřišel na chuť. Přijde mi něm zbytečně všechno velké, nevím jak rozlišit ikonky stavů u různých typů kontaktů a transportů a tak vůbec. Existuje ještě něco podobného jako PSI? A co vůbec pro Jabber používáte?
PS: Používám pouze XMPP protokol.
EDIT: Problém PSI 0.12 vs. Qt 4.5 lze vyřešit vypnutím "spell checking". Děkuji za tip.
Tiskni
Sdílej:
CenterIM.
Mě v Kubuntu Kopete spadne pokaždé, když se pokusím připojit k XMPP. Jedná se o nějaký problém v QCA2. (bug 368534 na Launchpadu)
amarok jsem vykopl a mám místo něj audacious a jsem z něj nadšenej a na IM mám kopete a nemůžu si ho vynachválit
Jo no. Amarok 2 je příšernost. Ony vůbec začínají být KDE apps hrůza hrůzoucí. Nad Audacious jsem už uvažoval.
Audacious a Amarok jsou úplně odlišné typy hudebních přehrávačů, které prostě nemůžete jen tak srovnat a říct, který je lepší.
(I když my co v tom máme jasno víme, že Amarok je samozřejmě lepší. )
Nepada. Jenom se odpoji jabber ucet.
V Archu používám verzi z Git, v ní už by měla být zmíněná nekompatibilita opravena. V OpenSuse můžete zkusit psi+ (osobně jsem netestoval).
Mimochodem, Git verze už obsahuje podporu pro volání, během několika dní by mohla vyjít verze 0.13RC.
Když začneš psát do nějuakého okna znaky, nic se nezobrazí a PSI zamrzne. Jedná se o nějaký bug ohledně znakových sad a existuje na to i nějaký patch, takže je možné, že v Archu to distribuujou už s tímto patchem. jinak to má být vyřešeno v 0.13 verzi.
Hm, zajímavé. Podle http://flyspray.psi-im.org/roadmap/proj1 totiž pro verzi 0.13: 30% of 30 tasks completed. 21 open tasks. Ta roadmap je neaktuální, vývojáři nevyužívaná nebo vydávají RC verzi předčasně? Ale jestli tam už je jingle, tak to brzo vyzkouším.
No jo. Fakt! .Díky
To ani nevím, že tam je....
No jo fakt
Díky.
Psi mi 0.12 s Qt 4.5 dělalo nějaké problémy (už nevím jaké), tak jsem si zkompiloval verzi z Gitu a problémy zmizely.
Kde jsi ve Factory nasel KDE 4.3 beta? Ten odkazovany ma jenom KDE 4.2.3.
Tak táto nekompatibilita mi nerobí problém .. ale mám výrazne horší problém - aktualizáciu rosteru. Mal s tým niekto problém, viete riešenie? Robí to na 0.12 aj 0.13 (psi + denne aktualizované z git-u). Qt mám 4.5.1.
Mimochodom zaujímavý klient je qutim, ale podpora jabberu je mizerná ako v ostatných multiprotokolových klientoch (okrem Kopete, tá úroveň odfláknutosti v Kopete sa nedá prekonať ničím).
Taky bezim na SIMu. Sice nepodporuje Jabber konference a nefunguje prenos souboru, ale to mi nechybi. Hlavne ze mam stejneho klienta i na widlich a nemam problem se synchronizaci kontaktu mezi nekolika kompy. Je vhodne si stahnout SVN verzi, protoze vyvojari uz hodne dlouho nic nevydali prestoze na kodu makaji...
gajim > nejlepší jabber klient ?:D
Mně zatím vyhovovalo nejvíc Psi a Gajim. Funkčně je dobré Kopete (i když trochu nepřehledné), ale verze pro kde4 mi padá. Pidgin by byl díky pluginům a podpoře ostatních protokolů super, ale neumí víc resources a service discovery, takže je pro mě nepoužitelný. Jabbimu jsem ze začátku vůbec nevěřil a spíš tak ve skrytu duše nadával proč jeho autoři mrhají úsilím místo tvorby dalšího nepoužitelného klienta nepodpoří nějaký rozšířený jabber klient, ale teď vypadá, že se vyvíjí fakt rychle a pěkně (i když do mého vysněného klienta má zatím daleko), fakt jsem to nečekal.
Já používám spokojeně Jabbim. S Qt 4.5 úplně v pohodě.
zase nejede AmaroK - asi ten krám už úplně opustímje čas zopakovat reklamu na qmmp