Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Česká Pirátská Strana doporučuje Microsoft Windows, chtělo se mi napsat "bulvární nadpis" . Dnes jsem si přečetl, že ČSP si založila transparentní účet. To je od chlapců a děvčat velmi chválihodné. Kdokoli se může snadno kouknout na proběhlé transakce. Bankovní subjekt FIO záložna vůbec neznám a tak jsem pohledal recenze. Jaké bylo mé překvapení, když jsem ovšem zjistil, že tato bankovní instituce vyžaduje jakousi aplikaci pro Windows! Tedy né, že by že to překvapilo, všichni známe KB a její oblibu IE6, ale od strany, která si do programu dala rovné šance pro opensource, bych čekal poněkud jiné priority při výběru bankovních služeb... a nejen jich. To se zase chlapci a děvčata předvedli
Tiskni
Sdílej:
Me funguje elektronicke bankovnictvi FIO zalozny pod Linuxem zcela bez problemu.
+1 Máme u nich jako sdružení transparentní účet a taky bez problémů – elektronické bankovnictví funguje v normálním prohlížeči (např. Firefoxu) a ověřování probíhá přes SMSky, žádné windowsovské programy nepotřebujeme.
JiK totiž, narozdíl od Tebe, aspoň obměňuje témata
Faun obměňuje témata velice sporadicky. V současné době se Faunův flašinet zasekl na komisařích EU, které cpe všude možně do blogu o Kolibáčově hokejovém simulátoru, dědkovo klíšťové encefalitidě a jiných až do zblbnutí, dokud si pro něj nepřijede Chocholoušek. Takže zatím jsou na pořadu evropští komisaři, ale nebude dlouho trvat a určitě přehodí brzy převod ve flašinetu na osvědčené "Sieg Heil", tím jsem si jist.
Jinak nevím, co má tenhle blog znamenat, nepochopil jsem. Pro mě za mě, ať si ČPS klidně používá třeba poštovní holuby, je mi to úplně putna. Asi to znamená, že ti prostě ČPS nějak nepadla do oka, a snažíš sew jí všeljka znemožnit.Faun obměňuje témata velice sporadickySporadicky, ale přece. Teda, je pravda, že ponaučení plynoucí z každého JiKova zápisku nebo i jen komentáře je vždy stejné, (skoro) pokaždé se k tomu ale dostává od něčeho jiného. Zato Bigfishovy zápisky se všechny dají popsat větou "zakomplexovaný jedinec varuje před koncem světa kvůli nepodstatné kravině, která nějak souvisí s ČPS".
Jinak nevím, co má tenhle blog znamenat, nepochopil jsem. Pro mě za mě, ať si ČPS klidně používá třeba poštovní holuby, je mi to úplně putna. Asi to znamená, že ti prostě ČPS nějak nepadla do oka, a snažíš sew jí všeljka znemožnit.Předpokládám, že tohle neměla být reakce na mě, ale na samotný blogový zápisek
Faun obměňuje témata velice sporadicky.
Prdlajs! JiK je jako dad (sorry, JiKu) --- ať píše o čemkoliv, rýpne si do EU (jako dad do pana prezidenta). Ale třeba zápisek o somálských pirátech byl inovativní a parádní!
Jenže u JiKa to má odůvodnění – euroúředníci a byrozmrdi totiž strkají nos do všeho (až to hezké není), tudíž se o nich dá psát v mnoha souvislostech. Zatímco narážky na pana presidenta jsou většinou vykonstruované, nepřirozeně našroubované na dané téma.
Číst JiKa je těžká nuda...
U mě je to naopak, asi mám poruchu osobnosti.
Zatímco narážky na pana presidenta jsou většinou vykonstruované, nepřirozeně našroubované na dané téma.No když jsme u toho, tak profesor Václav Klaun strká rovněž nos úplně do všeho. Komentovat tunelvládu Vaška v letech 90-tých radši nebudu, ale už by měli tu bandu infantilních tenisových důchodců zavřít i s Jaklem a Hájkem do cvokhausu, aby nedělali ostudu.
Tohle mě taky napadlo, jen mi přišlo blbý to psát :)
alespoň k něčemu je tenhle hloupý blogspot dobrý:
Dozvěděl jsem se, že kromě naprosto bezproblémového potvzování pomocí SMS (které běžně v Linuxu používám) má FIO i další možnosti.
WS běhá v linuxu bezproblémů (alespoň na x86-64), takže kdybych tohle chtěl používat, tak v tom nevidím problém. JWS je sakra zajímavá technologie, pro nějaké intranetové aplikace IMHO ideální. Že byla kdysi nějaká verze čistě pro Win? No a co.
Hele, sesumírovat nějaké pádné a podložené argumenty, proč ČPS nevolit, proti tomu nic nemám. Ale ty do ČPS jen kopeš, a navíc si očividně ani pořádně neověřuješ fakta, takže pěkně kecáš:
FIO nevyžaduje žádnou aplikaci pro Windows - viz příspěvky výše a viz také web FIO záložny a manuál (PDF) (1,1MB
) příslušné podepisovací aplikace, která je samozřejmě multiplatformní, a kterou ani není nutné využívat (lze použít ověřování transakcí jen přes SMS).
A vzhledem k tomu, že máš ve stylu mazat své předchozí nepovedené příspěvky, umístím sem ještě jednou text tvého blogpostu tak, abys ho smazat nemohl:
Česká Strana Pirátská používá Windows-only bankovnictví
Česká Pirátská Strana doporučuje Microsoft Windows, chtělo se mi napsat "bulvární nadpis"
. Dnes jsem si přečetl, že ČSP si založila transparentní účet. To je od chlapců a děvčat velmi chválihodné. Kdokoli se může snadno kouknout na proběhlé transakce. Bankovní subjekt FIO záložna vůbec neznám a tak jsem pohledal recenze. Jaké bylo mé překvapení, když jsem ovšem zjistil, že tato bankovní instituce vyžaduje jakousi aplikaci pro Windows! Tedy né, že by že to překvapilo, všichni známe KB a její oblibu IE6, ale od strany, která si do programu dala rovné šance pro opensource, bych čekal poněkud jiné priority při výběru bankovních služeb... a nejen jich. To se zase chlapci a děvčata předvedli
Autor: bigfish
To je vůl.... Ať porovná svoje prodaná alba a návštěvnost koncertů s Nohavicou, který dělá přesný opak a dokonce to sám natáčí a zadarmo dává, případně prodává za poměrně malé peníze.
čímž neříkám, že mi to přijde v pořádku či že bych o Jandovi měl nějaké dobré mínění ... takovej Miki Ryvola, když to přestalo bejt vono, radši pověsil muzicírování na hřebík a zařídil si keramickou dílnu, to je frajer; Bob Dylan, vždycky když se vyčerpal, změnil žánr; atd. ... Janda se jen brání konstatovat klinickou smrt a drží legendu na přístrojích
Holt taková česká obdoba Rolling Stones, hlas ze záhrobí.
Smir se s tim, ze ti ani neodpovi. Proste kvakne do blogu nejakou sracku a necha to byt.
Patral jsem v jeho poslednich blogpostech po jeho komentari at si ho muzu hodit na blacklist a nenasel jem.
Musim mrknout vic do historie.
mozna ze hlavni roli pri vyberu bankovnich sluzeb hrala kvalita bankovnich sluzeb :-O
Obávám se napsaný článek je "mimo mísu" dotyčný asi VUBEC nepochopil o čem to je.
Prosim redakci abclinuxu o IP tohoto bastarda, at vime, odkud vane vitr!!! (S CPS nemam nic spolecneho, volit ji mozna ani nebudu)
Smarja, co bych mu delal. Vubec nic samozrejme
Huh, to je i muj rozsah!
127.65.172.12
(...) všichni známe KB a její oblibu IE6, (...)
To už je ale dávno minulost. Od té doby, kdy KB procitla (cca 2 roky zpět), je její internetové bankovnictví pod Linuxem bezproblémové.
internetové bankovnictví KB pod Linuxem bezproblémové ???
Ani bych neřekl. Pokud je pro první přihlášení k účtu vyžadována konkrétní verze Javy od konkrétní firmy a s ničím jiným to nefunguje, tak mi to jako bezproblémové rozhodně nepřipadá.
A to raději ani nekomentuji oznámení oné "testovací stránky", že v systému není čtečka pro *.pdf.
"So this is how liberty dies... with thunderous applause."—Padmé Amidala
Dobrá patička.
Už vím kde je zakopanej pes! Bluefish vstoupil do Antipirátskej strany. Nádherná videa z jejich demonstrací a grimas jejich vůdce si můžete prohlédnout na jejich stránkách . Tak dlouho sem se opravdu nezasmál.
Je to obyčajná reklama