abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1966 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Jardík avatar 30.7.2010 00:58 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Kde stáhnu to SDK? Mám Windows 7 (pro x86-64), ArchLinux (x86-64) a Ubuntu (x86-64)?
    Věřím v jednoho Boha.
    MaFy avatar 30.7.2010 01:35 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    http://developer.android.com/index.html
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...
    Jendа avatar 30.7.2010 03:31 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    tmp/android-sdk_r06-windows/android-sdk-windows/SDK Setup.exe: PE32 executable for MS Windows (console) Intel 80386 32-bit
    xvasek avatar 30.7.2010 09:00 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    A jéje, další software, který je pro Jardíka morálně nepřípustný a všichni ostatní ho normálně spustí. :-)

    PS: Nedávno jsem přešel na notebooku na 32bit Fedoru, čistě z toho důvodu, aby fungovala taky v CoLinuxu. Ani jsem netušil, kolik další starostí mi ubude. :-)
    Jardík avatar 30.7.2010 10:46 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Degradoval jsi svůj procesor na ještě většího mrzáka, než byl, tvoje chyba.
    Věřím v jednoho Boha.
    31.7.2010 08:54 Derryk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    JJ, Degradoval. stejně jako člověk, který si ostříhal nechty. Sice se už nemůže škrábat na zádech, ale zato bez problému navlíkne pracovní rukavice.

    Hergot von ten hypotetickej bambula vlastně degradoval drbací výkon svých končetin. Proč ten kokot netrval na předělání rukavic na jeho potřeby?
    Marek Bernát avatar 31.7.2010 16:04 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota

    Blahoželám, vyhrávaš cenu za najhoršiu analógiu tohoto roku ;-)

    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    Valerius avatar 31.7.2010 19:48 Valerius | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    :-D :-D :-D
    [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /
    vain avatar 2.8.2010 14:02 vain | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Pořád lepší, než degradovat OS na nepoužitelnou mrdku, kde "nejde" nic nainstalovat =)
    If the only choice you've got is to do the wrong thing, then it's not really the wrong thing, it's more like fate.
    Jardík avatar 30.7.2010 10:45 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Tam to ani pro jeden z vyjmenovaných operačních systému není.
    Věřím v jednoho Boha.
    30.7.2010 05:03 MX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Uprimnou soustrast. Mel jsem tu cest tuhle hruzu portovat na novou masinu (jak jadro, tak ladit userland) a casto jsem pri tom premyslel, proc bych si vlastne nemel do krku vrazit nuz, ze by to mozna byl jednodussi zpusob jak vykrvacet. Krvacel jsem pri pohledu do toho Java kodu z oci.
    Bedňa avatar 30.7.2010 06:43 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    To sa mi tiež stáva, keď sa ráno o piatej vrátim z hospody :)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    30.7.2010 15:51 JoHnY2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    A ted si vem, kdyz nekdo v 5 rano zavira Javu a jde spat ... to musej bejt nasledky :-D
    30.7.2010 08:04 Ming
    Rozbalit Rozbalit vše Root
    A priste si ukazeme, jak telefonovat bez znalosti C# :-D
    tsLnox avatar 30.7.2010 08:43 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Root
    Zatraceně trefné :)
    30.7.2010 08:58 Anonymous_ | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Root
    :-D :-D :-D
    Heron avatar 30.7.2010 15:21 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Root
    rofl.rofl avatar 30.7.2010 22:53 rofl.rofl | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Root
    looool
    Mozek je aparát, jehož pomocí si myslíme, že myslíme.
    Bedňa avatar 30.7.2010 08:24 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Doplním že screenshoty sa dajú robiť aj v recovery móde. (Hoci niekedy niesu úplne OK)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    30.7.2010 10:03 Altaran
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    "... jak udělat screenshot bez práv roota"
    "K tomuto úkonu jsou potřeba práva roota."
    tak jak? :D z nadpisu bych cekal, ze si udelam screenshot bez nutnosti vlastnit heslo na roota :)
    Bedňa avatar 30.7.2010 10:07 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Ale nepotrebuješ byť root v telefóne.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    30.7.2010 10:29 Altaran
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    :) porozumel jsem obsahu, jenom mi prisel vtipny kontrast nadpisu a vety v odstavci o udev - z logickeho hlediska je to absolutni nesmysl :)

    mozna neco na styl "Android - jak v GUI udělat z uzivatelskeho uctu screenshot" by davalo smysl.. a navic by to nemelo bulvarni nadech (soucasny nadpis mi zni jako "hacknuli sme android, uz nepotrebujem roota na screenshotovani") ;)
    30.7.2010 10:34 Altaran
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    ach.... asi sem si dnes spatne oplachl oci a spatne protrepal hlavu :D udev je treba upravit na pc kde bezi SDK :D :D

    no jo hold budu za trumpetu :)
    Vykook avatar 30.7.2010 10:50 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Fascinujici, skutecne fascinujici.
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    30.7.2010 10:51 Dadam | skóre: 12 | blog: dadamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    To si Android říká Linuxový systém, když mi k němu nedaj práva roota?
    A i B mají svoje výhody a nevýhody. Vyberte si to, co vám vyhovuje víc, a necpěte A tam, kam patří B.
    Pavel Stárek avatar 30.7.2010 11:07 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    No bohužel je to ještě horší, obecně podpora android telefonu(ů) v linuxu je děs a bída. Obskurní šachování s udev pravidly, abych použít Vodafon 845 jako modem, tak musím nainstalovat usb_modeswitch a o nějaké PC Suite pro Linux (i kdyby byla napsaná v Javě, nebo Pythonu) si člověk taky může nechat jen zdát. Ten dalvik debug manager mi v linuxu taky nefunguje korektně, přitom adb ano. Ale jinak proti Androidu nic nemám, funguje to pěkně. Nevím proč výrobci zakazují root účet, možná proto aby nějaký hajzlík nenapsal nějaký vir či co.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    31.7.2010 20:57 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    když chceš roota v telefonu, pořiď si FreeRunner

    když chceš telefonovat, pořiď si telefon ;)
    multi avatar 3.8.2010 09:50 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    když chceš pořádnej telefon s GNU i Linuxem, pořiď si FreeRunner

    když chceš telefonovat, tak si FreeRunner flashni/nastav tak, aby telefonoval, na tom neni nic složitého
    30.7.2010 14:13 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Božínku. To nemohli od iPhone okopírovat i ty screenshoty stisknutím dvou tlačítek…?
    default avatar 31.7.2010 13:13 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Tady bych byl opatrnej. Třeba by se hoši rozšoupli a okopírovali by i anténu. :-) Takhle sice potřebuješ k určitým úkonům debugger, za to zase můžeš telefon držet v ruce jak chceš. :-)

    Svět není ideální. :-D
    David Heidelberg avatar 30.7.2010 19:35 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    lol
    David Watzke avatar 31.7.2010 01:16 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Tohle již bylo zmíněno (před víc jak rokem a půl) v článku T-Mobile G1 s Google Android od Doliho.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    1.8.2010 23:36 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Strašné.

    Tím nemyslím ten článek. Tam mi chybí jen úvodní odstavec, ze kterého bych pochopil, že ten SDK mám instalovat v Linuxu, ne v telefonu. Jinak dík, bojím se, že to budu potřebovat. :-)
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    3.8.2010 15:35 CEST
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Porad vic se ujistuju v tom, ze N900 byla fakt dobra volba a ze ani Android neni tak super, ikdyz je postavenej na FOSS a Linuxu.
    David Heidelberg avatar 9.8.2010 14:40 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Android – jak udělat screenshot bez práv roota
    Já jsem používal Android (1.0 - 1.6) na G1 a s N900 si fakt chrochtám :-P (zejméná Skype s videem se hodí)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.