Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Opravdu vystihuje typické potřeby uživatele
Typický UNIX progam - programátor sám sobě , aneb řekni mi co píšeš a já ti řeknu jaký jsi
<input value="<% puts(inputValue); %>" ...>
), ale prvky se na stránku vkládají skoro úplně stejně, jako se vkládají widgety do GUI aplikace. Prostě udělám label, nastavím mu text, dám ho do nějakého kontejneru nebo kam... Asi jako se dělá ASP.Net aplikace ve Visual Studiu. Mě se tento přístup v případě webu moc nelíbí, raději bych HTML šablony, a i objektivně by se asi dalo najít pár důvodů, proč je řešení výstupu pomocí šablon lepší. Webová stránka prostě není GUI okno. Je pravda, že přístup Wt je zajímavý, ale IMHO spíš akademicky zajímavý "Má to zajímavou metodu stavby stránky ... Webová stránka prostě není GUI okno... přístup Wt je zajímavý, ale IMHO spíš akademicky zajímavý"Seznam se s DabbleDB, webovou databází pro běžné uživatele, napsanou ve Smalltalku "akademicky zajímavým způsobem".
-- LIBSSH2 was not found. Make sure LIBSSH2_LIBRARY and LIBSSH2_INCLUDE_DIR are set.
"
Jinak nevim proc, ale nepodarilo se mi FatRat zkompilovat s podporou SFTP - haze chybu "-- LIBSSH2 was not found. Make sure LIBSSH2_LIBRARY and LIBSSH2_INCLUDE_DIR are set.
"
Máš libssh2 ve standardním umístění? Pokud ne, nastav ty proměnný...
lftp je sice dobry, ale precejen neumoznuje treba limitovani rychlosti
lftp :~> set net:limit- net:limit-max net:limit-rate net:limit-total-max net:limit-total-rate
Tady se bavíme o nově psaném programu, který prostě není důvod neudělat správně!Není dělaný moc nově, je to už rok a půl
Myslíš s tou zkryplenou verzí KDE, která vipadá, jakoby ji už měl jednou někdo v puse?Jednou? Tu uz si bralo do huby na ruznych forech takovych idiotu ...
bash: vym: command not found
alias vym=vim
Je to QSettings INI soubor - dumpovat struktury by opravdu bylo složitější.To by v podstatě neměl být problém - i QSettings by nemělo být problém předat z toho případného klienta na server a obráceně. (Pokud jsem správně pochopil, že jde o tohle - předat tu konfiguraci odněkud někam)
Snad jen jestli jsem se spletl v tom prvním předpokladu konfigurace ve struktuře, ale pak to programovalo ??? čuňátko?Úžasný způsob, jak autora programu požádat, aby přidal funkci, o kterou stojíš. Možná bys mu ještě mohl napsat, že je pitomec, pokud to neudělá právě tak, jak chceš ty. Jsem si jistý, že celý zjihne a poběží to předělat podle tvých vlídných instrukcí.
-export-dynamic
a rozšířit pár věcí.
Found Qt-Version 4.3.4
-- LIBTORRENT was not found. Make sure LIBTORRENT_LIBRARY and LIBTORRENT_INCLUDE_DIR are set.
CMake Error: No Rasterbar libtorrent
-- Configuring done
pricom libtorrent nainstalovany mam
export LIBTORRENT_LIBRARY=/usr/local/lib export LIBTORRENT_INCLUDE_DIR=/usr/includea zkus to znova. Pokud to nepomůže, přijď raději na ten Jabber MUC co Doli rozjel (server conf.dolezel.info, místnost fatrat).
rblibtorrent
.
./configure --prefix=/usr make sudo make install(Možná je pro rb_libtorrent 0.13 balíček, nevím.) A pak FatRat...
Fuj. Ručně kompilované věci zásadně dávám do /usr/local nebo do /opt (se symlinkem na binárku v /usr/local/bin), aby se to dalo v případě potřeby snadno vykopat prostým./configure --prefix=/usr
rm -r /usr/local/*
stále je to ruční zásah do oblasti spravované balíčkovacím systémem, což obecně není dobrý nápad...Tak to abych raději nic nekonfiguroval v /etc
Pokud si sám napíšeš/zkontroluješ a zazálohuješ příslušný Makefile, pak ano.Netřeba, stačí to později stejně nakonfigurovat a pak dát make uninstall.
Ale stále je to ruční zásah do oblasti spravované balíčkovacím systémem, což obecně není dobrý nápad...To je fakt, no. Lepší je udělat si balíček.
To u bleeding edge věcí nemusí být tak jednoduché, jak to říkáš.Pokud si sám napíšeš/zkontroluješ a zazálohuješ příslušný Makefile, pak ano.Netřeba, stačí to později stejně nakonfigurovat a pak dát make uninstall.
No dokud to nebude mit integraci s firefoxemMělo by to jít přes FlashGot. Jen tam bude problém se stahováním víc linků naráz - FlashGot pak spustí třeba 30x proces FatRatu. To jsem zapomněl vyřešit, díky za připomenutí.
No dokud to nebude mit integraci s firefoxemPreco prave s FF? U mna je to minoritny browser a pouzivam ho len zriedka u webov, co naklikali nejake negramotne prasce...
Zdravím ,
nešlo by to nějakým způsobem strčit do Synology disku ( www.synology.cz/products/DS107e/index.html )
Nějakým způsobem jako u : http://apps.unmondemeilleur.fr/nww/index_en.html
Prosím o jakoukoliv radu.
zdravim,
chcel by som sa spytat ci sa da zapnut web-rozhranie bez grafickeho rozhrania..
Tiskni
Sdílej: