Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pro moji zvukovou kartu je lepší ovladač:
OSS |
|
11% (67) |
ALSA |
|
87% (555) |
zvuk. kartu nemám |
|
2% (15) |
Celkem 637 hlasů
Vytvořeno: 30.1.2005 09:34
Tiskni
Sdílej:
A kdo potřebuje kvalitní zvuk a udělá si doma studio tak mu ani SB Live nebo jak se ta karta jmenuje nepomůže a musí si pořídit zvukovku profesionální za takovou cenu na kterou normální člověk nemá.No tak to teda hrubě nesouhlasím. Jestli normální člověk nemá 3-4 tisíce Kč na výbornou zvukovku určenou k poslechu hudby nebo filmů (a případně i méně náročnému (polo)profesionálnímu nahrávání), tak je to nejspíš bezdomovec, který počítač patrně našel v popelnici.
potom k tomu taky musí mít kvalitní zesilovač s kvalitnímy bedny.No samozřejmě. Výsledná kvalita reprodukčního řetězce je dána kvalitou jeho nejslabšího článku. Nejnákladnější věc jsou samozřejmě repráky, nicméně stále to není nic co by stálo miliony. Skvěle hrající aktivní (!) studiové nearfield monitory se dají koupit už za 12kKč. Pokud je někdo ultraortodoxní hifista nebo dělá komerční (re)mastering nahrávek, tak si koupí repráky třeba za 100kKč, což je nicméně pořád cena ojeté felicie nebo lepšího notebooku. Ovšem ten zásadní rozdíl je v tom, že ty bedny budou stejně dobře sloužit i za 20 let, ktežto auto i notebook bude tou dobou dávno hnít někde na skládce.
"...zvukovku profesionální za takovou cenu na kterou normální člověk nemá"a
"nejsem ochotný kupovat zvukovku za 4 tisíce Kč".
Integrovaný neintegrovaný, všechny tyhle široce používaný levný karty jsou na jedno brdo, nicméně hrajou vesměs docela slušně. Rozhodně několikanásobně líp, než dokáží zahrát ta chrchlátka, co k tomu má většina lidí připojené.Svata pravda. Na vetsinu plastikovejch supermegareprobeden za 250Kc by bohate stacil i covox blahe pameti pripojovany na paralelni port. P.S.: Ja mam integrovanou CMI8738 a ani na my soustave nepozoruju ze by mi to nestacilo, jasne, jsou lepsi zvukovky, ale ... A je fakt ze na horsich repro provozuju cas od casu i integrovany ac97 a taky zadbnej problem. Teda az na jeden, cipset KT266a, integrovana ac97 a neslo to poslouchat, mozna byla nejaka nemocna, tak jsem tam dal CMI8738 PCI a je po problemu. Zdenek