Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »Blokujete reklamu při surfování internetem (Adblock, Privoxy apod.)?
úplně |
|
38% (419) |
vybírám si |
|
28% (315) |
vůbec ne |
|
34% (376) |
Celkem 1110 hlasů
Vytvořeno: 28.2.2005 09:08
Tiskni
Sdílej:
Možná by tam neměl být ten příklad (Adblock, Privoxy & spol.), aby to nemátlo.Mozna ne, treba misto "apod." spis "nebo jinak". Hlavne kdyz bude jasne, ze jde o softwarovou blokadu, a ne o psychickou :)))
Ale poviem vam, ze najhorsie zo vsetkeho su reklamne(?) obrazky, zo servera co ich nestiha ponukat a tak brania dotiahnutiu a vyrenderovaniu zvysku stranky. Pozdravujeme banner.stickfish.cz.
Viz. jedna taková i tady na abclinuxu.V takovych pripadech je links muj kamarad
banner.stickfish.cz
je každou chvíli nedostupný, takže mne pak po vytimeoutování dotazu otravuje dialog. Obvykle to řeším něčím na způsob
ip route add unreachable 212.67.79.50
ale zatím to naštěstí není tak často, abych si to nastavil natvrdo. Budiž to správcům varováním.
Semtam si sice blokovanim obecnejsima regularnima vyrazama sejmu kus stranky, ktera by se hodila, ale stejne to nebyvaji veci, na kterych by mi dvakrat zalezelo.:))
dokonce na nekterych sympatickych serverech na ni obcas zamerne kliknu, aby jim zadarmo prispel nejakou tou korunkou :) Ale jinak nechapu, jak muze bannerova reklama fungovatkazda reklama funguje asi jen diky prevaze "masovych" konzumentu. lidi, co jsou schopni se o reklame vubec bavit (natoz ji vybrane a cilene podporovat), z teto masy jaksi vypadavaji a nejsou asi pro reklamni agentury relevantni cilova skupina :) to plati, troufam si rici, o vetsine ctenaru ABCLinuxu a o uzivatelich Linuxu vubec :)