Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Analytici z agentur Forrester a IDC řekli v rámci největší linuxové konference LinuxCon (koná se v Bostonu), že Linux překonal období nejistoty a je nyní volbou číslo jedna pro podnikové nasazení. Jeffrey Hammond, vrchní analytik pro Forrester Research, řekl "Gratuluji, jste na straně vítězného týmu".
Tiskni
Sdílej:
Je jedno jestli potřebuje či nepotřebuje, fakt je že masové rozšíření na dalším segmentu trhu může Linuxu i GNU/Linuxu pomoci.
Napríklad tak, že z toho bude rovnaká sračka ako Windows. Jeden príklad za všetky.
akonadi
, gnome-keyring-manager
a gvfs
. Ué, já nechci nic takového!
Empiricky. Platí to prakticky o každej oblasti, s ktorou som prišiel do styku.
Pri tých autách je to aspoň vyvážené cenou. V prípade OS je windows _zároveň_ drahší aj nekvalitnejší
Co se týče technického kreslení, tak to pro nás chudší moc sláva na Linuxu není. Ale myslím, že taková Catia nebo Pro-Engineer jsou na Linuxu ve stejně dobrém (nebo spíš výkonnostně lepším) stavu než na Windows. Ale musí se platit. To, že je většina těch, co křičí, má na Windowswch zadarmo ukradené softy typu AutoCAD bych nepočítal. AutoCAD jsem potkal před lety a pokud s architekturou hodně nepohnuli, tak je to chudinka.
Pro ty, co mají z důvodů přesvědčení zájem o pravý open-source, tak bych v oblasti mechaniky asi největší naděje vkládal do projektu
FreeCAD http://sourceforge.net/apps/mediawiki/free-cad/
Na elektroniku pak KiCAD nebo si napsat něco vlastního, jako to udělal můj kolega.
A Evropské unii dávám maximálně rok dvaBookmarkuji. Osobně jsem pesimističtější.
To jako že se dřív než za rok za dva EU rozpadne?Ne, jako že tu s námi bude ještě třeba deset/dvacet let.
O zakonoch len tolko:verit v to ze bez EU by tie zakony neexistovali a neplatili kludne mozte, ale kedze vela z nich nepochadza z EU (ACTA napriklad) nic ine vam neostava(o domacich iniciativach radsej ani nehovorit).
EU nie je velky celok. Skor ma adekvatnu velkost na rokovania s Indiou, Braziliou, Cinou, Indoneziou atd.IMHO s nimi může jednat i malá zemička jako my, viz vstup do NATO pět led před tím, než jsme byli v EU. A pokud jde o obchod, tak tam by stačila nějaká zóna volného obchodu a nemusí se budovat byrokratický aparát se spoustou dalších featur.
O zakonoch len tolko:verit v to ze bez EU by tie zakony neexistovali a neplatili kludne mozte, ale kedze vela z nich nepochadza z EU (ACTA napriklad) nic ine vam neostava(o domacich iniciativach radsej ani nehovorit).A kdyby tě neokradl tamten chlap, tak by tě určitě okradl někdo jiný, takže je to stejně úplně jedno… Spíš bych řekl, že dnes se sčítají hrůznosti místního byrokratického aparátu (který mi přijde reformovatelný) se skvělými nápady EU, která mi reformovatelná nepřijde.
EU je vpodstatě obrovská společnost.Zaujimavy nazor, mozno aj celkom blizky pravde.
IMHO ide o naivitu. Nehovoriac ze NATO funguje s byrokratickym aparatom, a mne len zona volneho obchodu nestaci. Chcem cestovat po statoch eu tak ako to robia amici medzi svojimi statmi.IMHO s nimi může jednat i malá zemička jako my, viz vstup do NATO pět led před tím, než jsme byli v EU. A pokud jde o obchod, tak tam by stačila nějaká zóna volného obchodu a nemusí se budovat byrokratický aparát se spoustou dalších featur.
Spíš bych řekl, že dnes se sčítají hrůznosti místního byrokratického aparátu...
Tu budem hovorit len za slovensko: strasna naivita. Kiez by bol miestny aparat aspon na urovni toho bruselskeho....(casom sa to lepsi, ale posun som zaznamenal az po vstupe/priprave na vstup do eu.
mne len zona volneho obchodu nestaci. Chcem cestovat po statoch eu tak ako to robia amici medzi svojimi statmi.Tak volného obchodu a pohybu. Ale nemusí tam být to přerozdělování a tok zákonů.
Tu budem hovorit len za slovensko: strasna naivita. Kiez by bol miestny aparat aspon na urovni toho bruselskeho...Nevím. Myslím si, že naši vládu by zmíněné regulace nenapadly.
A moznost pracovat kde sa mi zachce, moznost kupit dom kde chcem, slobodny pohyb tovaru .....Tak volného obchodu a pohybu. Ale nemusí tam být to přerozdělování a tok zákonů.
Nevím. Myslím si, že naši vládu by zmíněné regulace nenapadly.
iste, boli by ine regulacie.
A moznost pracovat kde sa mi zachce, moznost kupit dom kde chcem, slobodny pohyb tovaru .....Ale pořád tam nemusí být to přerozdělování a tok zákonů. Mimochodem poslední dvě (koupě domu a pohyb zboží) se zahrnuje do „volného obchodu“.
iste, boli by ine regulacie.Kdežto teď jsou naše i evropské regulace
He? Momentálne v každej zemi EÚ platia iné pravidlá a veselo sa pohybuje čokoľvek.
To by taky mohli zakazat tvorbu webovych stranek, vytvareni webovych fotogalerii, zakazat abclinuxu ...... pestovani zeleniny na vlastni zahradce, manzelsky sex neb diky nemu krachuji nevestince a prostitutky protoze chlapi pichaji doma ......
A jak si to predstavujete ?
Bude se kupovat instalacni DVD s Ubuntu, Mandrivou, Suse ..... a zadavat licencni klic tak jak ve stredoveku v podani MS ?
>>> Gnu Linux a distribuce nikdo nebude mít důvod používat!
Zrovna tak jako windows.