3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
It was originally designed for use by human rights groups working in 3rd world dictatorships, but was often proposed for use in other countries such as the United Kingdom where threats of imprisonment can be used to force people to reveal their encryption keys (see Regulation of Investigatory Powers Act 2000).Možná by stačilo zařadit UK mezi diktatury třetího světa, a nebyla by zapotřebí ta zbytečná vedlejší věta.
Možná by stačilo zařadit UK mezi diktatury třetího světa, a nebyla by zapotřebí ta zbytečná vedlejší věta.
Evropská úmluva o lidských právech výslovně zaručuje právo člověka odmítnout vypovídat, aniž by čelil jakýmkoliv negativním důsledkům. Je to podle ECHR jedno ze základních lidských práv.Opravdu? V kterem clanku? Ja to tam nikde nenasel.
A nebyl nahodou predvolan jako svedek? Jako svedek nemuzete svedectvi odmitnout. Leda by slo o osobu vam blizkou a nechtel ji pritizit - alespon u nas to tak je.
Staci smichat tri hmotnostni dily oxidu zeleziteho Fe(2)O(3) (=rez) a jeden dil praskoveho hliniku (=stribrenka).Za mých pyrotechnických let se práškový hliník míchal se suříkem (Pb3O4). Má to ovšem tu nevýhodu, že je suřík jedovatý.
Ale pozor - dokud termit nehori, je temer neskondny, ale kdyz uz chytne, tak nejde nicim uhasit.Proto také kdysi tak brutálně vyhořela fabrika, kde se vyráběly termitové "sirky" (něco na sváření kolejnic).
Jen doufam, ze se tohohle nechytne i EU a neprosadi se to jako zakon, ve jmenu boje proti detske pornografii, terorismu a kopirovani hudby a filmu.Potom zbyva uz je jedine reseni - autodesrukcni disk.
Nesuhlasim. Potom uz zostava len jedine - zobrat zbrane a strielat kym sa nezacnu zasekavat naboje v komorach. A verte mi, ze k tomu coskoro dojde, pokial to pojde takto dalej.
Vždyť jsou horší, než náš bývalý admin na gymplu, kterýho každej nesnášel právě kvůli tomuto.
Já můžu mít na svým disku kurňa co chci, nikdo nemá právo mi do toho ňourat, ikdyby si ho z nějaké státní autority přidělil. Můžu si vyvíjet šifrovací algoritmy a budu-li na to mít kapacitu, mohu si vyvinout a poté používat nějaké extra silné klíče a algoritmy, dělat si s nimi pokusy. A nikomu do toho nic není. Co je to za idio*y, že si osobují taková práva. Ono se pod boj s terorismem dá schovat úplně vše. Od čeho by bylo šifrování, kdyby to fungovalo takhle? Zašifruju si své privátní data a pak dám klíč každému, kdo na mě zahrozí pěstí?
Tiskni
Sdílej: