Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Nehledě na to, jak by se to asi tak mohlo počítat do rekordu?Jednoduše. V torrentu by se zakázalo DHT a braly by se informace z trackeru.
V torrentu by se zakázalo DHT…Což všichni BT klienti bez výjimky respektují
1.) distribúcie prídu s novou verziou až o pár dní
2.) hrá sa o rekord v počte stiahnutí FF3, nie o celkový počet používaných FF3
6.78 MB of 8.45 MB (at 0.0 KB/s)
Nezlobte se, ale toto mě fakt pobavilo. Kdyby FF dal ruce pryč od GTK a udělal by si nějakou svoji vrstvu, byl by mnohem rychlejší.Nevím, proč by si měli vývojáří FF dělat vlastní vrstvu, když různých toolkitů existuje spousta, je to IMO jen plýtvání času. Mnohem jednodušší by bylo použít buďto něco jiného než GTK, nebo pomoci vývojářům GTK s optimalizacemi. Mj. rychlost GTK závisí také na zvoleném enginu.
Ti co mi chcou oponovat, ať se nejprve podívají do zdrojáků GTK.Ano, zdrojový kód GTK je pěkně upravený, ale to jste asi neměl na mysli, že?
ale to jste asi neměl na mysli, že?nene
Mam ted nastavene tema na bazi Murrina enginu a Firefox se kazdou chvilku na par vterin uplne zasekneToto se mi stává taky (klidně i 5s), pod Windows, v Linuxu, všude. Zajímalo by mě, čím je to způsobené, velmi často se mi to stává u stránek, které využívají hodně javascriptu (možná GC ??). Ale je to opruz;)
A nepoužívá Epiphany náhodou webkit ?Zatim ne, tedy ne ve stabilni verzi. Je vyrazne rychlejsi i s Geckem.
Ale já stejně budu používat zatím FF, potřebuju věci jako FireBug.Vsak to neni problem. Ja Firefox pouzivam jen na vyvoj webu. Alespon v tom mam poradek i v taskbaru a kdyz zrovna nedelam na nejakem projektu, tak i pameti se trosku ulehci.
Zajímalo by mě, čím je to způsobené, velmi často se mi to stává u stránek, které využívají hodně javascriptuOtazka je co je hodne. Me se to stavalo i na strankach, ktere pouzivaly jQuery + par vlastnich skriptu... tomu bych nerikal "hodne".
$ ldd firefox-bin | grep gtk libgtk-x11-2.0.so.0 => /usr/X11R6/lib/libgtk-x11-2.0.so.0 (0xb7b8b000)
Na vzhled ja z vysoka vis co. Mne jde o fakt, ze FF v Linuxu renderuje stranky pomaleji a i pomaleji se chova nez ve Windows. Zatimco u Opery je to nastejno.Ani u Opery (stejně jako prakticky u čehokoli jiného) to není nastejno, Opera je pod Linuxem MNOHEM línější než ve Windows, stejně jako Firefox a prakticky cokoli jiného (s GUI). Tady nebude primární problém v těch samotných programech, to budou hlubší, bolestnější příčiny.
Dělat kolotoče kolem torrentů pro 5MB soubor je nesmysl.Asi jo:
„www.getfirefox.com“ přerušil spojení. Server přerušil spojení, než bylo možné přečíst data. Server je možná zaneprázdněn, nebo můžete mít problém s připojením k síti. Zkuste to znovu později.
vim ~/.emacs
Please download Firefox 3 by 17:00 UTC on June 18, 2008. That's 10:00 a.m. in Mountain View, 1:00 p.m. in Toronto, 2:00 p.m. in Rio de Janeiro, 7:00 p.m. in Paris, Madrid, Berlin, Rome and Warsaw, 9:00 p.m. in Moscow, and June 19, 2008 at 1:00 a.m. in Beijing and 2:00 a.m. in Tokyo.
Please download Firefox 3 by 17:00 UTC on June 18, 2008Je to tak. Divím se, že to Petr nepoznal hned.
about:tomes
? Firefox při zadání tohoto URL raději ihned spadne? Mozilla se prece snazi o rekord v poctu stazeni v den vydani, nebo ne? Museli s takovym navalem na vsechny servery pocitat, museli pocitat s tim, ze jestli to nechaji na jednom serveru, kterej normalne denne obslouzi nejvys par tisic lidi, asi nezvladne napor nekolika stovek tisic / milionu (?). To jsou lidi tak nepoucitelni?Já si spíše myslím, že to je záměr. Už se nemůžu dočkat až zase budu číst něco jako, že FireFox3 láme všechny rekordy. Ihned po té co vyšel byl o něj takový zájem, že servery nevydržely nápor dychtivých stahovačů.
BTW:14,111 stahnutí pro Čechy? A i nějaké blbé Rakousko bude mít za chvíli víc než my? No nic, vypadá to, že se do toho budu muset vložit.
GET /mozilla//firefox/releases/3.0/linux-i686/cs/firefox-3.0.tar.bz2
Host:ftp.df.lth.se
nebo se počítá až celé stažení souboru. A nebo nejlépe jestli mají počítadlo i na FTP.
Ja teda nevi o co porad jde.Pár desítek minut po uvedení je něco jiného než půl dne po uvedení.
Tiskni
Sdílej: