V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Steve Jobs, jeden z největších vizionářů počítačového světa, 7 let bojoval s rakovinou slinivky. Tento boj bohužel prohrál ve středu 5.10.2011 ve věku 56 let. Informace je i na stránkách Apple. Milován publikem a uživateli, mnohdy proklínán zaměstnanci. Jeho zásluhy, jimiž jsou produkty společnosti Apple, jsou nepopíratelné. Tempo vývoje, jež Apple udává, nestíhá konkurence dotahovat a stále má Apple produkty, jež jsou špičkou ve své kategorii.
Tiskni
Sdílej:
Subjektivněji už to napsat nešlo, že? Což takhle:
Steve Jobs, jeden z největších vizionářů počítačového světa, 7 let bojoval s rakovinou slinivky. Tento bojbohuželprohrál ve středu 5.10.2011 ve věku 56 let. Informace je i na stránkách Apple. Milován necelým publikem a některými uživateli, mnohdy proklínán zaměstnanci.Jeho zásluhy, jimiž jsou produkty společnosti Apple, jsou nepopíratelné. Tempo vývoje, jenž Apple udává, nestíhá konkurence dotahovat a stále má Apple produkty, jenž jsou špičkou ve své kategorii.
Zvlášť poslední věta je hodně pofidérní.
Jeho zásluha je nepopíratelná a kde by se potácely nyní konkurence, kdyby on nebyl?Tak by si frikulíni museli oblíbit jinou značku jiného vizionáře :).
A kolik takových jen tak mimochodem po světě chodí? (těch vizionářů samozřejmě)
A abych uvedl věci na pravou míru, nejsem žádný zarytý Applista, stejně tak jako nejsem AntiApplista. Téměř dva roky používám iPhone 3GS, je to jediný výrobek Applu, který jsem kdy vlastnil, a zřejmě na dlouho poslední, jelikož mi filozofie produktů Apple přestala vyhovovat a pravděpodobně po Novém roce budu měnit za Nexus Prime. Nicméně v žádném případě nehodlám jakkoli snižovat zásluhy, které Steve Jobs má na tom, že Apple je dnes tam, kde je (i když to má také stinné stránky, zejména věčné patentové spory o každou drobnost). Velmi pravděpodobně bych nechtěl mít Steva Jobse za svého nadřízeného, ale jako člověka, který si šel za svým a (s)plnil si svůj sen, si ho nesmírně vážím.
A kolik takových jen tak mimochodem po světě chodí? (těch vizionářů samozřejmě)Nevím, a je mi to jedno.
Nicméně v žádném případě nehodlám jakkoli snižovat zásluhy, které Steve Jobs má na tom, že Apple je dnes tam, kde je (i když to má také stinné stránky, zejména věčné patentové spory o každou drobnost).Jsme na tom úplně podobně, jen já nehodlám jeho zásluhy jakkoli zvyšovat, jenom proto, že umřel.
Velmi pravděpodobně bych nechtěl mít Steva Jobse za svého nadřízeného, ale jako člověka, který si šel za svým a (s)plnil si svůj sen, si ho nesmírně vážím.Každý si vybíráme nějaké své vzory a idoly. Mezi ty mé Jobs nepatří.
powercfg /lastwake
" v správcovské komandlajně - a pak ho můžeš zastavit nebo ve Správci zařízení mu zakázat probouzet počítač.
Když už jsem u toho, jediné, co mi na suspendu ve Windows nefunguje stoprocentně spolehlivě, je větrák na procesoru. Ale asi je to problém nezávislý na systému.
powercfg /energy
vygeneruje report (po asi minutě sběru dat), který hlásí možné problémy.
(Proč vlastně ještě pořád nejde upravovat své příspěvky? případně asi i kdyby se vám to při probuzení vysralo, tak se provede resume z disku.jo, takže se to může vysrat hned 2x po sobě; cool :D
Milován necelým publikem a některými uživateli, mnohdy proklínán zaměstnanci.Zajímavé, že jsi při vší politické korektnosti nedoplnil proklínán některými zaměstnanci. A co ti vadí na bohužel, pokud to není zrovna krajně fanatický ateismus? Smrt každého člověka, který neničí lidské životy je bohužel. Za sebe bych smazal jen písmena n ze vztažných zájmen jenž, jelikož ani do jednoho ve zprávičce nepatří.
Smrt každého člověka, který neničí lidské životy je bohužel.
Zjisti si něco o vztahu Apple a Foxconnu.
Smrt každého člověka, který neničí lidské životy je bohužel.Proč? Teda ne, že bych zrovna bouchal šampaňské, ale zase z toho dělat takovou tragédii? Holt koloběh života. Ty tu taky nebudeš rozdávat rozumy do nekonečna. Stejně jako Jobs (že uhynul a že není nesmrtelný bylo stejně překvapivé jako Španělská inkvizice). Já za něj aspoň symbolicky zapálil tři obřadní tyčinky. Budeš šťastný až se všichni doplahočíme na tvůj pohřeb a všichni zkolabujeme nad tvým hrobem? Štefanovy můžeme popřát jen brzkou a bezproblémovou sublimaci.
Uznávám, že mi v té větě chybí slovo "mladého". Nádorová onemocnění mi totiž do přirozeného koloběhu života moc nezapadají. Nad miliony mrtvých mladých kluků ve válkách také člověk neřekne "proč bohužel, prostě koloběh života". ...
Je otázkou, jak by vypadaly statistiky nádorových onemocnění, kdyby dva velké válečné konflikty v Evropě, které následovaly poměrně těsně po sobě neprovedly takovou selekci v evropské populaci.
Je totiž nepopiratelným faktem, že do armády odcházeli především mladí a relativně zdraví jedinci. Válečné útrapy jim pochopitelně zdraví nijak nepodpořily a řada z nich ani nedostala příležitost dospět do věku, kdy by se podobné věci stihly vůbec projevit. Hodně z těch co nestihli zařvat mladí v první válce, zařvalo ve druhé sice ve zralém věku, ovšem stále z hlediska průměrné délky života brzy.
Nádorová onemocnění mi totiž do přirozeného koloběhu života moc nezapadají.To máš těžké čoveče. Třeba je to přirozená genetická mutace, jež provází lidstvo už od prvopočátků jeho existence, akorát do teď kosili lidstvo jiné breberky (tubera, cholera, mor i jen blbá chřipka – no kdo na ně ještě pamatuje?) a tak než se vůbec statisticky rak mohl projevit, tak nakažené zkosilo něco jiného. Kdo ví, třeba je rakovina ten
final frontiermedicíny.
Nad miliony mrtvých mladých kluků ve válkách také člověk neřekneNo to asi ne. Teda z hlediska osobního. Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Zas z hlediska populačního šlo o docela dobré pročištění (nakolik to bylo nebo nebylo spravedlivé nebudu hodnotit – to už je prostě jen politika) a po válce byl doslova cítit ten pach ozónu ve vzduchu jako po bouřce."proč bohužel, prostě koloběh života".
Myslím, že Jobs měl světu ještě co dátCo měl, to dal. Ztratil význam existence a byl regulérně terminován. Vrátil se ke zdroji a my se jen můžeme těšit na další instanci exekuce.
ale přeci jenom by měl člověk umírat celkově opotřebovaný a ne jen proto, že se mu zblázní nějaké ty buňky v těle.Přírodní zákony. Rovnováha kontinua musí být zachována. Na co chceš taky furt umírat, když už jsme všechny ty chudinky malé, standardní nemoci téměř vyhubili?
Everyone should all come to my house where we can burn all of our Apple devices and then commit mass suicide.
No, podle toho, co říká historie, bychom se obešli i třeba bez IBM.Ale? Vždyť dokonce jeden zásadní přínos IBM jsem výše sám zmínil ;) Urychlil, rozšířil... jak jsem řekl, nešlo o posouvání hranic možného, jenom o využívání stávajících možností. V tomhle by se dal přirovnat třeba i k čínskému průmyslu, který furt posouvá dolů výrobní náklady (v dobrém i ve zlém) a těžko mu někdo může konkurovat.
PS: Obávám se, že nebýt iPhone, nebyl by Android ...Android: Původní firma vznikla 2003, Google ji koupil 2005. (src)
dotykovým ovládáním bez potřeby stylusu dříve či později někdo jiný?Kéž by ne... při browsení na G1 brečím a s láskou vzpomínám na stylus...
Laserovou tiskárnu podle všeho spáchal Xerox (překvapení!)Oni toho v laboratořích Xeroxu v Palo Alto spáchali mnohem, mnohem víc ...
R.I.P., budeš nám chybět
root@kontron:~# jobs steve bash: jobs: steve: žádná taková úloha