Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Mezi osobní údaje, které si chráním, patří:
jméno |
|
18% (370) |
datum narození |
|
44% (874) |
rodné číslo |
|
92% (1851) |
číslo účtu |
|
77% (1550) |
telefonní číslo |
|
71% (1429) |
|
28% (563) | |
bydliště |
|
65% (1308) |
fotografie |
|
49% (976) |
další |
|
26% (511) |
Celkem 2002 hlasů
Vytvořeno: 26.5.2009 05:28
Tiskni
Sdílej:
Tvrdého nebo měkkého?
To taky nechápu. Rodné číslo se může klidně dozvědět důchodkyně za přepážkou na poště. Jen nevím, k čemu by jí bylo.
Důchodkyně za přepážkou je aspoň teoreticky vázána nějakým služebním tajemstvím. Ale stačí aby člověk vlastnil nemovitost nebo se zaregistroval (coby fyzická osoba) jako plátce DPH a hned si jeho rodné číslo kdokoli snadno najde na webu. Dokážete si představit ten poprask, kdyby soukromá firma vystavila na web seznam svých klientů s rodnými čísly? Ale finanční úřad nebo katastr nemovitostí to udělat můžou a všechno je v pořádku.
Tím samozřejmě nechci říct, že registr plátců DPH nebo katastr nemovitostí na webu být nemají. Jen se mi nelíbí pokrytectví státu, který na jedné straně šikanuje firmy za to, že si dovolí uložit adresu zákazníka do databáze, ke které mají přístup dva lidé, a na druhé straně sám vyvěšuje na web kompletní údaje o nemalé části obyvatel.
Hm, zajímavé, že v anketě není položka „vyznání“. Jakoby se dnes už nepočítalo s tím, že se člověk ještě může hlásit k nějaké víře...
(a) the racial or ethnic origin of the data subject, (b) his political opinions, (c) his religious beliefs or other beliefs of a similar nature, (d) whether he is a member of a trade union (within the meaning of the [1992 c. 52.] Trade Union and Labour Relations (Consolidation) Act 1992), (e) his physical or mental health or condition, (f) his sexual life, (g) the commission or alleged commission by him of any offence, or (h) any proceedings for any offence committed or alleged to have been committed by him, the disposal of such proceedings or the sentence of any court in such proceedingsza mnohem citlivejsi data nez tvoje jmeno, adresu nebo telefoni cislo
proc a jak si proboha nekdo chrani cislo uctu? prijde mi, ze obcas ankety vymysleji deti ze skolky :-/
lebo sa boja, ze im niekto posle na ucet peniazky ;))
proc a jak si proboha nekdo chrani cislo uctu? prijde mi, ze obcas ankety vymysleji deti ze skolky :-/Jak je vidět, tak v anketách také odpovídají děti ze školky... v tuto chvíli je číslo účtu druhé hned za rodným číslem.
pokud je v tuto chvili cislo uctu druhe hned za rodnym cislem, tak ano v anketach take odpovidaji deti ze skolky... (nebo alespon osoby na jejich mentalni urovni)
Číslo účtu sice k ničemu není, ale když ho dáte dohromady s jinými údaji tak už se jistě dá k něčemu zneužít. Když například umíte navíc napodobit podpis, tak vám to u některých bank stačí k úspěšnému zadání příkazu k úhradě. Pokud vám připadá dětinské strachovat se o vytunelování svého účtu, pak na něm asi moc nemáte, nebo máte tolik, že vás to nezajímá, vážení.
Uvědomte si prosím, že osobní údaje se stávají citlivými ne jednotlivě, ale teprve v kombinacích umožňujících zneužití.
Nebo máme banku, která není tak debilní aby dala mé peníze proti číslu účtu (a pokusu o můj podpis).
Tak to mi řekni kterou banku, protože co já si pamatuji, tak na výběr u ČS ve výši 20 000 (= vyšší než můj denní limit výběru z bankomatu) mi stačila kartička od banky s číslem účtu(kterou si umí vytisknout každé dítě) a podpis podle podpisového vzoru.
To je asi tak nejlepší obrana .. mít banku, která nemá žádné pobočky :D.
Modrá nebo žlutá?
Chraňte si svůj podpisový vzor. Nepoužívejte svůj běžný podpis, ale klidně si tam namalujte za jméno "tři křížky autíčko srdíčko prasátko". To jinde nepoužívejte. Až vám někdo ukradne všechny doklady tak si stejně z vašeho účtu nic nevyzvedene ale vy ano.
Mam dojem, že ten samý podpis musí být na kreditce. Takže docela snadno získatelný.
Bude to dohromady, alespon u mbanky. Moji podepsanou kartu vubec nevideli. Prisla mi postou a podepisoval jsem si ji sam.
Pokud jde o online terminál, kde zadáváte PIN, podpis není potřeba a naopak by ho po vás správně nikdo chtít neměl. Podepisují se pouze transakce, při kterých nezadáváte PIN.
Na druhou stranu, ještě v době, kdy se online terminály skoro nevyskytovaly, takže se podepisovalo skoro všechno, zkoušeli v nějakém investigativním pořadu, jak často obsluha podpis kontroluje. Prošlo jim to ve většině případů a jednou dokonce s kartou vydanou na mužské jméno úspěšně zaplatila žena, která se podepsala svým skutečným jménem, přičemž prodavač se na podpis na kartě a účtence podíval…
Pokud se mu něco nezdá, může chtít i občanku nebo jiný doklad. Většinou je ale pravda, že to nikdo neřeší.
Jj, mit vic jak jeden podpis se hodi, ale tvuj navrh s autickem na konci zni este lip :)
Raiffaisenbank.
To je jeden z důvodů, proč v reklamách používají „Rajfka“ – lidi neumí napsat ten dlouhý název správně. To už radši můžeš říkát eBanka (předpokládám, že myslíš tu modrou část RB) .
Přiznávám, permanentně nevím kde mají A a kde E. Takže píšu střídavě Raiffaisenbank a Raiffeisenbank. Za což se stydím kdykoliv si vzpomenu, jak dlouho jsem se učil němčinu. eBanka tomu říkám nerad... připadá mi to stejné jako říkat obecnímu úřadu výbor :D
Nevím, jestli je např. čsob debilní (mně osobně tak připadá), ale zaujímá dost významné místo na trhu, takže všichni její klienti kteří si chrání číslo svého účtu jsou podle vás dětinsky paranoidní? Podpisový vzor může snadno napodobit kdokoli kdo je s vámi v obchodním nebo jiném písemném styku. Pokud mu k tomu přidáte číslo účtu, má vaše peníze jako na stříbrném podnose. Tohle ovšem nebyla diskuze o bankách ale o osobních údajích. Konkrétně pro každého je samozřejmě každý údaj jinak citlivý a zneužitelný, nicméně mi připadá arogantní a neuvážené dělat si z někoho legraci, když jeho obavy ze zneužití mohou být naprosto oprávněné.
kdokoli kdo je s vámi v obchodním…
Při obchodování se většinou posílají peníze, takže to číslo účtu stejně zná – na tomhle prostě bezpečnost stát nemůže.
ano, podepsaná faktura nebo kupní smlouva je úplně ideální :)
zabezpečení je ale velmi jednoduché: používat unikátní bankovní podpisový vzor.
Tak už jsme se konečně dobrali k tomu, že číslo účtu nemá cenu tajit a je potřeba zabezpečit něco jiného
+ banka by měla ještě kontrolovat občanku, nebo vyžadovat nějaké další ověření – např. ta moje vyžaduje elektronický podpis, i na pobočce.
+ banka by měla ještě kontrolovat občanku, nebo vyžadovat nějaké další ověření – např. ta moje vyžaduje elektronický podpis, i na pobočce.Ne díky, jako dodatkovou službu klidně, ale určitě ne by default.
Číslo účtu sice k ničemu není, ale když ho dáte dohromady s jinými údaji tak už se jistě dá k něčemu zneužít. Když například umíte navíc napodobit podpis, tak vám to u některých bank stačí k úspěšnému zadání příkazu k úhradě.
Promiňte, ale to je dost absurdní logika. Stejně tak bych mohl tvrdit, že
Někdy ani není třeba odvozovat heslo, stačí, aby na stránce bylo u přihlašování ještě tlačítko "Zapomněli jste heslo?". Pak se zeptají na to co jsem vyplňoval v registračním formuláři (třeba to jméno matky za svobodna) a pošlou mi nové heslo. A identita je moje.
moje matka se za svobodna ale opravdu jmenovala "pfj_k67dFls%$fvHb35gii"To je přeci jasné. Těsně po porodu nemá nikdo (pokud je naprogramován v rozumném jazyce
To je skoro jako Exploits of a Mom. Ještě by tam mohli mít seznam přípustných jmen a příjmení – pak by se na to krásně dalě dělat slovníkový útok. Já tam většinou zadávám nějaké blbosti (třeba napíšu nějaké sprosťárny, co si myslím o tom jejich webu, proženu tu větu přes SHA-512 nebo MD5 a to jim tam fláknu).
Ne, samozřejmě tam může být cokoliv, ale vžijte se do situace obyčejného člověka, který s počítačem pracuje proto, že musí, ne že ho to baví. Pokud bude vědět, že to slouží pro případ zapomenutého hesla, tak bude rád za berličku, nedomyslí důsledky a poctivě to vyplní, protože jméno matky za svobodna bude znát i za pět let, až heslo zapomene. Nebo nebude tušit, proč to chtějí vědět, a vyplní to poctivě taky, protože co kdyby náhodou měl kvůli tomu problém.
No tak vy jste možná některé ty příklady trochu do absurdity dovedl, ale na některých z nich vůbec nic absurdního nevidím. Vždyť to tak je. to je prostě fakt. Při bezpečnosti je třeba uvažovat tak, že každá taková informace je potencionálně zneužitelná. Proč někomu zbytečně nahrávat k nekalostem? Nikdy nevíte kdo o vás co ví a jestli zrovna ta zdánlivě nevýznamná informace nebude tou klíčovou, která mu chybí
já nestavím zabezpečení, já reaguji na situaci tak jak je a snažím se minimalizovat riziko. patrně jste to špatně pochopil: já naopak předpokládám, že některé informace útočník může již znát a proto mu nechci zbytečně strkat pod nos ještě další.
já už nevím, jak to mám vysvětlit, protože někteří komentátoři si zřejmě nepřečetli jak stojí otázka: otázka nezní "v čem je problém" nebo "kde je slabé místo", otázka zní "které údaje si chráním", takže obrazně řečeno asi tak:
dokud budou mít někteří lidé klíče pod rohožkou, pak má smysl určité údaje chránit.
nebo úplně po lopatě řečeno: proč proboha dávat na pospas svoje údaje, když jejich tajení vůbec nic nestojí a je úplně jednoduché: stačí je prostě nikde zbytečně neuvádět. to že NĚKDO stejně zná číslo mého účtu ještě neznamená, že ho budu bezstarostně dávat KDEKOMU.
dokud budou mít někteří lidé klíče pod rohožkou, pak má smysl určité údaje chránit.
Nemá smysl snažit se chránit údaje, které z principu zjistí kdokoli, kdo o to bude aspoň trochu stát. Má smysl přesvědčovat lidi, aby si nedávali klíč pod rohožku.
nebo úplně po lopatě řečeno: proč proboha dávat na pospas svoje údaje, když jejich tajení vůbec nic nestojí a je úplně jednoduché: stačí je prostě nikde zbytečně neuvádět. to že NĚKDO stejně zná číslo mého účtu ještě neznamená, že ho budu bezstarostně dávat KDEKOMU.
Jedna věc je bezdůvodně poskytovat, druhá věc je podléhat iluzím, že tím, že se je snažím neposkytovat, nějak zvyšuji svou bezpečnost. Pokud budu chtít zvýšit svou bezpečnost, má smysl to dělat tam, kde je problém, ne tam, kde není.
vše co děláte jen snižuje riziko
To právě není pravda. Rituály, které jsem kritizoval, riziko nesnižují. Slouží pouze k tomu, aby ten, kdo je provádí, měl dobrý pocit, že pro svou bezpečnost něco udělal. A takový falešný pocit bezpečí je horší než nic.
K chybě (ohrožení) ale nedochází ve chvíli, když se někdo dozví číslo tvého účtu, ale už dávno před tím: když sis vybral mizernou banku, která umožňuje zadávat příkazy pomocí sběrných boxů, nebo není schopná rozpoznat falešný podpis od pravého a přesto se na ně spoléhá, nebo když sis zadávání sběrným boxem nezakázal (pokud to šlo).
Stejné je to s e-mailem – problém není, že ostatní znají moje uživatelské jméno (odvodí si ho s e-mailové adresy), ale v tom, když mám slabé heslo.
Ano to je jistě pravda, ale bohužel všichni lidé na této planetě nejsou tak dokonalí, aby si vybrali tu nejlepší banku, to nejsilnější heslo, ......., a obavy z možného ohrožení jsou přirozenou a pochopitelnou lidskou reakcí.
Kde bydlíš? Přřijel bych na návštěvu, na kafíčko a tak...
Vidím, jak je důležitá anonymita a mlčení o sobě
Já tvrdim, že je anonymita důležitá. Tedy i to, že se neví, co se má po mně chtít
Myslím že anketa je vymyšlená dobře. Hodně lidí si takové údaje z nějakého důvodu chrání - tudíž anketa pouze akceptuje takové lidi a dává jim možnost odpovědět. Byť chránění takového údaje nemá moc smysl.
z jednoho projektu si pamatuju dokumentaci případu, kdy byl účet nevinné oběti vybrán jen pomocí rodného čísla a čísla účtu. na jedné malé poště uprostřed čech.
Tomu bych i věřil, ale považuji - i při stavu našeho právního neřádu - za velmi nepravděpodobné, že by se oběť nedomohla náhrady škody. Ve slušné společnosti by nejspíš ještě dostal štědré odškodné výměnou za to, že si to nechá pro sebe.
Záleží na tom, co se rozumí slovem "chráním". Rozhodně žádný z údajů nerozdávám každému, koho potkám. Nicméně někdy musím některý z údajů udat, i když vím, že se může dostat do rukou nepovolaným osobám. Nemám iluze o tom, že by mé osobní údaje byly "tajné", přesto nerezignuji na jejich ochranu.
Samotného mě občas šokuje, k jakým osobním údajům se dostanu.
Zcela souhlasim - osobni udaje se snazim chranit neustale. Avsak stejne jako v predchozim komentari popisuje kolega, nemam iluze, ze udaje, ktere jsem nekdy musel poskytnout, jsou nedohledatelne.
Obvykle údaje "chráním" tím, že je neznám nebo jsem líný je někam psát nebo někomu říkat. Například číslo účtu si nepamatuji a tudíž ho nikomu nemůžu dát i kdyby to hodně chtěl. Rodné číslo, datum narození, bydlište (konkrétní adresa) jsou věci nad kterými musím přemyšlet abych je dal dohromady. A to jsem líný, tudíž je také jen těžko někomu sdělím. Taková pasivní ochrana údajů.
Jak kdy a jak kde.
Nejsem paranoidni, vim, ze kdyz nekdo bude opravdu chtit, tak si ty udaje stejne najde.
Jedinej mail občas někomu klidně dam, i proto, že jich mam víc a selektuju . Taky: jsou různé slevové karty ... na jméno, adresu apod. ... proto je nechci, že nejsou anonymní.
Kdyby byly anonymní, tak jich můžeš mít snáze víc
Preco ma system nuti oznacit aspon jednu moznost?
Meno, datum narodenia, rodne cislo a bydlisko zverejnuje statKde? abych věděl, kde si mám slováky googlit...
Fotku/video zaznam som uz mal aj v telkeAle tam si vás budu těžko dohledávat... Kdybych hodil do Google Image vaše jméno a vypadl mi obrázek, pak je to jiná
email + cislo mam na vyzitkeJe veřejně na netu nebo ji musíte někomu předat? To je zase hodně velký rozdíl... Já nemám problém do mailu někomu tyhle údaje napsat, ale třeba na blog do sekce O sobě bych si je nedal
Až na to tvoje katolické vyznání, které tajíš hodně dobře :-P
Aj ta krajta ... a Dogma se líbilo? Jsem se na to asi ještě nezeptal
Z mojeho pohledu velice povedené dílko, souhlasim s Desaterem, jak ho Gemini na ČSFD píše a timhle filmem jsem objevil Kevina Smitha. Doplňuju: snad 6 Smithovo filmů vyšlo v poslední době v "papíru", na dvd, mam je
Mezi osobní údaje, které si chráním, patří:A prečo to chcete vedieť?
Už jsem se setkal s názorem, že služba spolužáci.cz je z nějakého důvodu závadná a tak někteří lidé se z ní nechávají vymazat, případně do ní nechtějí vstoupit vůbec. Jsou tam povinné údaje:
Pak jsou tam samozřejmě nepovinné údaje, kterých je spoustu a nemá cenu je zde psát.
Další udaje jdou zjistit nepřímo, například přímo od "ochotných" spolužáků.
Navíc někdo tam má možnost vyplnit údaje i za jiné, kteří tam nejsou. A tak se stane, že člověk který nechce, aby tam byl, se tam náhodou dostane a zjistí, že už tam figuruje. Údaje o sobě samozřejně může smazat, pokud se přihlásí a zaregistruje, ale tím vlastně potvrdí, že existuje. Sám sebe smazat nemůže, to musí požádat osobu s vyšší prioritou, snad "školníka". Avšak stále existuje možnost, že jej zde někdo zaregistrovaný opět dopíše.
Mě jde spíše o to, zda pochybnosti některých lidí o službě spolužáci.cz jsou oprávněné. Případně jestli údaje tam uveřejněné jdou nějak zneužít. Mě samotnému to vrtá hlavou, jak říkám, už jsem se setkal s několika lidmi, kteří mě na to upozornili. Nicméně argumenty proti, byly příliš všeobecné, nic konkrétního.
Nejde o to, že se údaje zneužívají (kdyby se tak dělo, tak by se to řešilo), ale že údaje jsou shromážděny a je možné je zneužít.
Jinak já jsem odtamtud utekl hned, jak je koupil Seznam.
Naprosto souhlasím, občas někoho hledám a Spolužáci skoro nikdy nezklamu. Heslo do třídy nejčastěji: "jméno třídní/ho", nic jednoduššího než nejet na web školy vyzkoušet učitele ze seznamu, který tam dost často bývá. Nebo prostě "Ahoj, jsem xxx a hledám kamaráda z dětství yyy pomůžete mi prosím" a už to jede. Dostanete se do třídy a víte o dotyčném pomalu všechno...
Jsou i tací, kteří veřejně rozhlašují svojí aktuální polohu (resp. GPS souřadnice), což mi nutně přijde jako větší zásah do soukromí.
Zrovna tohle mi nepřijde moc zneužitelné, stejně to vyplňuji až zpětně, tak to je informace celkem na nic. Navíc, když budeš mít tušení, že po tobě jdou, tak tam budeš vyplňovat nepravdivé údaje a tím je zmateš. I když asi trochu záleží, jestli člověk jezdí jen na výlety, nebo jestli jezdí za nějakým jiným (tajným) účelem a geocache sbírá jen tak při cestě.
Jo, třeba České dráhy ti pošlou slevu na lístek do Brd nebo na Šumavu
premejslel jsem, jak hlasovat. zpravidla si chranim rodne cislo a cislo uctu. kdybyste nevedeli, jsou to ....... a vlastne NE :) :) :)
ale hlasovat jsem mohl jen jednou, tedy rodne cislo
to dost zalezi jak kde. Na iternetu jsem treba dost paranoidni a v zadnym pripade nezverejnuju veci jako tel. cislo, email, bydliste, atd...
ale v realu to klidne reknu (temer) komukoli na potkani...
Rodné číslo a číslo účtu. Ostatní údaje se dají někde sehnat. Zase jak všichni víme dostupností justice , katastru , se tyto údaje dají někde najít , pokud někdo někdy podnikal.... RČ by neměla být volně na netu , na to myslím platí naše zákony. I když některé zákony jsou jak v banánové republice ale co už...
Na tom je vidět, jak je tenhle systém placení debilní. Proto nepoužívám kreditky a platební kartu má zablokovanou pro operace po internetu.
To je taky možné, ale přijde mi to takové obskurní Objednával jsem si třeba z Německa a platil jsem normálně převodem.
Pokud znáš IBAN, tak to už tak drahé není (jde to automatizovaně, aniž by to musela nějaká uřednice přepisovat a kontrolovat, takže trochu zlevnili).
Hotel jsem si zamlouval v cizině jen jednou a šlo to přes PayPal.
Pokud znáš IBAN, tak to už tak drahé neníIBAN je jen mezinárodní identifikace účtu - s poplatky za převod to nesouvisí. A vysoké jsou pořád. Samozřejmě záleží na tom, kdo je platí. Obyčejně se používá SHA, tj. se o poplatky rozdělí zadavatel a příjemce. I tak tě ale vyjde převod v rámci EU na pár stovek. Nedávno jsem převáděl peníze do USA, poplatky jsem hradil komplet já a vyšlo to přes tisícovku
U mojí banky je to za 220 Kč v případě eur a sdílených poplatků – ale musím právě zadat IBAN, pokud bych ho nezadal a oni s tím měli ruční práci, tak to bude ještě dražší. I tak to není málo, no. Jak je to s OUR? Přijde mi, že mi akorát napálí vyšší poplatky a stejně není záruka, že příjemci jeho banka taky nenapálí poplatek (jednou se mi to myslím stalo, ale ruku do ohně bych za to nedal).
Nebo když naopak obchodují dvě firmy mezi sebou.
Chtel jsem napsat nic, ale cislo karty je asi fakt nejlepsi k zneuziti...
takže vážně těžko říct, kde je hranice chránění si.Nechtělo
Nechráním nic z toho uvedeného, takže nemohu hlasovat v anketě.
...chráním před čím / kým? Jako jednatel společnosti jsem šikanován státem a podstatné informace lze dohledat na justice.cz Jako ochranu osobních dat si představuji především spojitost mezi fyzickou a papírovou podobou, hlasuji tedy pro "fotografie".
Viděli jste ho jasně? Prohlédli jste si jeho tvář? Zahlédli jste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.
Z rodného čísla se dá odvodit datum narození, rodné číslo slouží zároveň jako DIČ. DIČ a IČ musim uvádět všude co má bejt jen trochu oficiální takže přez ARES si každej o mě může zjistit minimáně dalších několik údajů, za podmínky že zná jen jeden z nich. Krom toho stačí znát jakoukoliv moji doménu a zeptat se whois kdo jsem a tam už je i mail a mobil.
Nabízí se mi otázka proč si chránit číslo účtu, když by mi chtěl někdo poslat peníze? A nebo naopak vybrat?
Bohužel i číslo účtu misím zveřejňovat, aby mi měli kam zákazníci posílat peníze... A fotka? K čemu mi to bude když někdo bude vědět jak vypadam, k čemu to bude tomu někomu?
BTW: co se stalo s tuxbase.net? Vypadá nějak zaspamovaně.