Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Bohužel pro Linux jsem nenašel žádnou rozumnou alternativu pro interaktivní výuku cizích jazyků, tak holt je třeba využít služeb Wine a SW pro Windows.
Věci jako "Talk to me", "Tell me more" apod. Není to všelék, ale je to hodně povedená věcička pro samostudium.
Kdyby mi někdo (při jakékoliv příležitosti) řekl "jako celkem dobrý" a "ňák úplně divně" tak ho pošlu do míst, kde slunce nesvítí bez výčitek.Proc? nechapu...
# apt-cache search zip|sort|grep zip|manuální_přebrání bzip2 - high-quality block-sorting file compressor - utilities cl-inflate - Common Lisp package to decompress a gzip, jar, and winzip file dictzip - Compression utility for dictionary databases fcrackzip - password cracker for zip archives gzip - The GNU compression utility jazip - Mount and unmount Iomega Zip and/or Jaz drives libarchive1 - Single library to read/write tar, cpio, pax, zip, iso9660, etc. libarchive-dev - Single library to read/write tar, cpio, pax, zip, iso9660, etc. libarchive-zip-perl - Module for manipulation of ZIP archives libphp-pclzip - zip archive manager class for PHP libzipios++0c2a - a small C++ library for reading zip files (library) libzipios++-dev - a small C++ library for reading zip files (development) libzip-ocaml-dev - ocaml compression libraries libzip-ocaml - ocaml compression libraries libzip-ruby1.8 - a ruby module for reading and writing zip files libzzip-0-12 - library providing read access on ZIP-archives - library libzzip-dev - library providing read access on ZIP-archives - development p7zip - 7-Zip is a file archiver with high compression ratio p7zip-full - 7-Zip is a file archiver with high compression ratio rzip - compression program for large files unalz - Decompress alzip format files unzip - De-archiver for .zip files wzip - Lossy compression and denoising zip - Archiver for .zip files zipper.app - Tool for inspecting the contents of a compressed archive zziplib-bin - library providing read access on ZIP-archives - binaries
Jinak se koukni na appdb.winehq.org, pokud se tam píše, že hra nejde, ani nemá cenu to zkoušet.
nic o tom nevím, ale někomu to teoreticky vždycky musí jet jako prvnímu, ne?
Hmmm, kdyz ti nabidnu jednu aplikaci v nativni verzi pro Linux, nebo verzi pro Windows, vyberes si tu kterou budes behat pres Wine?Samozřejmě, že ne, to asi nikdo.
A co kdyz ja budu mit aplikaci kterou budu mit pouze pro Windows a reknu ze linuxovy desktop ma perspektivu, tudiz budu svou aplikaci portovat na Linux.Já jsem toho názoru, že nebýt Wine, používalo by Linux míň lidí a třeba by tu perspektivu (pro tyhle vývojáře) ani neměl. Mluvíš jako kdyby existence Wine znemožňovala port.
Pak ale zjistim ze existuje Wine a tak doporucim dale behat mou aplikaci ve Wine, budes spokojen?Pokud je aplikace napsaná tak, aby ve Wine bežela stejně jako na Windows, potom by mi to ani nevadilo. Samozřejmě záleží na tom, o jaký aplikaci se bavíme. Opravdu jedno je mi to u her.
Ne, me to nevymluvis, Wine akorat skodiNo samozřejmě. Kvůli Wine teď člověk na x86(_64) Linuxu/BSD může spustit tisíce Win32 aplikací
Tiskni
Sdílej: