Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Jaká adresářová struktura vám vyhovuje?
FHS (binárky v /bin, konfigurace v /etc apod.) |
|
78% (808) |
„Program files“ (každý program v samostatném adresáři) |
|
14% (145) |
je mi to jedno |
|
8% (81) |
Celkem 1034 hlasů
Vytvořeno: 11.8.2008 10:52
Tiskni
Sdílej:
Esperanto. Nevím o jazyku s jasnějšími a jednoduššími pravidly. Výhoda umělého jazyka umocněná tím, že při jeho tvorbě byl kladen důraz právě tyhle vlastnosti.
O češtině jsem už nejednou slyšel, že je to ne-li nejsložitější, pak minimálně jeden z nejsložitějších jazyků. A nemám důvod nevěřit. Teda co se týká pravidel a gramatiky. Nepočítám čínské a japonské písmo apod.
Poměr gramatiky:historii je 3:1 !Tak to máš ještě dobrý. Já to měl asi tak zhruba 1:20 (na jednu hodinu gramatiky připadlo minimálně 20 hodin literatury). Opravdu smutné.
Ten předmět by se měl rozdělit na dva (historie literatury a gramatika).Tak kdyby to u nás na škole měli rozdělit, tak by ta gramatika vyšla tak na jedno čtvrtletí po celou dobu "studia"
A plno lidem se zase zveda zaludek, kdyz ctou takovou rvouci chybu.Jestli se ti po takový prkotině zvedá kufr, tak to nechci vidět jak to vypadá, když piješ alkohol
lepsi vymenit icka nez psat traparny do diskuzi, todle neustaly upozornovani na jakoukoliv chybu ve vete me uz se*etak se nauč tu češtinu pořádně a máš po problému
/opt
používám hlavně pro aplikace, u kterých chci mít současně nainstalovaných víc verzí. Ne že by to v FHS nešlo, ale bylo by to zbytečně krkolomné.
/opt
… :-)
To je pravda, ale co když se časem autoři rozhodnou přidat další?Vyřeší skript v aktualizačním balíčku, který v případě potřeby vytvoří adresář a konfigurační soubor přesune.
Heh, kdyz mi upadne notebook z mostu, tak nejdriv budu potrebovat novej a jestli nezacnou rust na stromech, tak me fakt dve hodiny instalace, abych mel novej system, nevytrhnout.Dvě hodiny? To nemáš žádná nastavení programů, která bys chtěl zachovat?
Vyjmenujte mi distribuci, která nemá /var/www? … Tzn, že správně má být /srv/www (případně /srv/httpd).
OpenSuSE už docela dlouho.
/apps
s podsložkami /apps/aplikace/etc
, /apps/aplikace/var
atd., a kořenové adresáře, např. /var
, jako pohled definovaný jako union /apps/*/var
. Bohužel s dnešními filesystémy (nebo spíš VFS vrstvou) dost obtížné, řešení pomocí symlinků neelegantní, leda tak naprogramovat si vlastní pseudofilesystém pod FUSE...
/usr/bin/ruby -> ruby1.8
). A úplně ideální by bylo, kdyby každý proces měl vlastní řekněme pohled na filesystém, ve kterém by byla upřednostněna právě ta správná verze knihoven nebo jiného softwaru. Tady už je moje představivost značně mlhavá