Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jaká adresářová struktura vám vyhovuje?
FHS (binárky v /bin, konfigurace v /etc apod.) |
|
78% (808) |
„Program files“ (každý program v samostatném adresáři) |
|
14% (145) |
je mi to jedno |
|
8% (81) |
Celkem 1034 hlasů
Vytvořeno: 11.8.2008 10:52
Tiskni
Sdílej:
Esperanto. Nevím o jazyku s jasnějšími a jednoduššími pravidly. Výhoda umělého jazyka umocněná tím, že při jeho tvorbě byl kladen důraz právě tyhle vlastnosti.
O češtině jsem už nejednou slyšel, že je to ne-li nejsložitější, pak minimálně jeden z nejsložitějších jazyků. A nemám důvod nevěřit. Teda co se týká pravidel a gramatiky. Nepočítám čínské a japonské písmo apod.
Poměr gramatiky:historii je 3:1 !Tak to máš ještě dobrý. Já to měl asi tak zhruba 1:20 (na jednu hodinu gramatiky připadlo minimálně 20 hodin literatury). Opravdu smutné.
Ten předmět by se měl rozdělit na dva (historie literatury a gramatika).Tak kdyby to u nás na škole měli rozdělit, tak by ta gramatika vyšla tak na jedno čtvrtletí po celou dobu "studia"
A plno lidem se zase zveda zaludek, kdyz ctou takovou rvouci chybu.Jestli se ti po takový prkotině zvedá kufr, tak to nechci vidět jak to vypadá, když piješ alkohol
lepsi vymenit icka nez psat traparny do diskuzi, todle neustaly upozornovani na jakoukoliv chybu ve vete me uz se*etak se nauč tu češtinu pořádně a máš po problému
/opt
používám hlavně pro aplikace, u kterých chci mít současně nainstalovaných víc verzí. Ne že by to v FHS nešlo, ale bylo by to zbytečně krkolomné.
/opt
… :-)
To je pravda, ale co když se časem autoři rozhodnou přidat další?Vyřeší skript v aktualizačním balíčku, který v případě potřeby vytvoří adresář a konfigurační soubor přesune.
Heh, kdyz mi upadne notebook z mostu, tak nejdriv budu potrebovat novej a jestli nezacnou rust na stromech, tak me fakt dve hodiny instalace, abych mel novej system, nevytrhnout.Dvě hodiny? To nemáš žádná nastavení programů, která bys chtěl zachovat?
Vyjmenujte mi distribuci, která nemá /var/www? … Tzn, že správně má být /srv/www (případně /srv/httpd).
OpenSuSE už docela dlouho.
/apps
s podsložkami /apps/aplikace/etc
, /apps/aplikace/var
atd., a kořenové adresáře, např. /var
, jako pohled definovaný jako union /apps/*/var
. Bohužel s dnešními filesystémy (nebo spíš VFS vrstvou) dost obtížné, řešení pomocí symlinků neelegantní, leda tak naprogramovat si vlastní pseudofilesystém pod FUSE...
/usr/bin/ruby -> ruby1.8
). A úplně ideální by bylo, kdyby každý proces měl vlastní řekněme pohled na filesystém, ve kterém by byla upřednostněna právě ta správná verze knihoven nebo jiného softwaru. Tady už je moje představivost značně mlhavá