Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Využili byste linuxový tablet?
ano |
|
64% (397) |
ne |
|
36% (219) |
Celkem 616 hlasů
Vytvořeno: 16.4.2010 22:06
Tiskni
Sdílej:
Využili byste si linuxový tablet?Tak buď pořídili byste si, nebo využili byste. Jinak, pořídil jsem si a využívám.
Využili byste si linuxový tablet?
Huh?
Jinak: ano! Nikoliv však v podobě těch hrůz á la iPad. Prostě MID do šesti palců -- s regulérním SDHC slotem, USB hostem, normálním linuxovým systémem (žádný Android) atd. Nebo menší netbook s dotykovým displejem. Ale hlavně ať na tom jde čmárat! (Tedy ať je to (a) resistivní, nebo (b) ať se to dodává se stylusem zasunutelným do těla.)
Původně jsem uvažoval o otázce 'koupili byste si', ale pak jsem ji změnil a na zvratné zájmeno zapomněl.Využili byste si linuxový tablet?Huh?
čekám aspoň ten od MS/HP. Škoda že do něj nepůjde Ubuntu
Proč by nešlo? Je to AFAIK normální atomový netbook bez klávesnice, problém bych v tom neviděl.
+10
Vím, že jsem strašný, ale prostě mi to nedá…
Takže odpověď:Ne, ale chci ho.
Osobně, spíš než dotykový displej se mi u Touch booku libí ta modulárnost pomocí USB.Zas taková sláva to není. Zvenku to má jen dva klasické USB. Zevnitř je to sice trochu lepší, jenomže dva klasické USB jsou už obsazené z výroby WiFinou a Bluetoothem a když k tomu ještě připočteme, že je bez ethernetu (a třeba GPS modul)…ale kdo chce, ten si poradí. Třeba by se do toho ještě dal nacpat rozbočovač. Uvnitř je místa hafo.