Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Pro moji zvukovou kartu je lepší ovladač:
OSS |
|
11% (67) |
ALSA |
|
87% (555) |
zvuk. kartu nemám |
|
2% (15) |
Celkem 637 hlasů
Vytvořeno: 30.1.2005 09:34
Tiskni
Sdílej:
A kdo potřebuje kvalitní zvuk a udělá si doma studio tak mu ani SB Live nebo jak se ta karta jmenuje nepomůže a musí si pořídit zvukovku profesionální za takovou cenu na kterou normální člověk nemá.No tak to teda hrubě nesouhlasím. Jestli normální člověk nemá 3-4 tisíce Kč na výbornou zvukovku určenou k poslechu hudby nebo filmů (a případně i méně náročnému (polo)profesionálnímu nahrávání), tak je to nejspíš bezdomovec, který počítač patrně našel v popelnici.
potom k tomu taky musí mít kvalitní zesilovač s kvalitnímy bedny.No samozřejmě. Výsledná kvalita reprodukčního řetězce je dána kvalitou jeho nejslabšího článku. Nejnákladnější věc jsou samozřejmě repráky, nicméně stále to není nic co by stálo miliony. Skvěle hrající aktivní (!) studiové nearfield monitory se dají koupit už za 12kKč. Pokud je někdo ultraortodoxní hifista nebo dělá komerční (re)mastering nahrávek, tak si koupí repráky třeba za 100kKč, což je nicméně pořád cena ojeté felicie nebo lepšího notebooku. Ovšem ten zásadní rozdíl je v tom, že ty bedny budou stejně dobře sloužit i za 20 let, ktežto auto i notebook bude tou dobou dávno hnít někde na skládce.
"...zvukovku profesionální za takovou cenu na kterou normální člověk nemá"a
"nejsem ochotný kupovat zvukovku za 4 tisíce Kč".
Integrovaný neintegrovaný, všechny tyhle široce používaný levný karty jsou na jedno brdo, nicméně hrajou vesměs docela slušně. Rozhodně několikanásobně líp, než dokáží zahrát ta chrchlátka, co k tomu má většina lidí připojené.Svata pravda. Na vetsinu plastikovejch supermegareprobeden za 250Kc by bohate stacil i covox blahe pameti pripojovany na paralelni port. P.S.: Ja mam integrovanou CMI8738 a ani na my soustave nepozoruju ze by mi to nestacilo, jasne, jsou lepsi zvukovky, ale ... A je fakt ze na horsich repro provozuju cas od casu i integrovany ac97 a taky zadbnej problem. Teda az na jeden, cipset KT266a, integrovana ac97 a neslo to poslouchat, mozna byla nejaka nemocna, tak jsem tam dal CMI8738 PCI a je po problemu. Zdenek