Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Jestli je pravda to co dneska píšou na novinkách, že Microsoft kupuje Skype, tak to asi vypadá, že Skype v Linuxu asi velmi brzo skončí.
Co si o tom myslíte? Bude Microsoft podporovat Skype v Linuxu, nebo se budeme muset obejít bez tohoto některými nenáviděného programu?
Tiskni
Sdílej:
Nemam sic skype ucet nicmene chcete rict ze nekdo vytvoril alternativniho skype klienta ?
Stačí být skutečně připojen do Internetu a nemít zakázané příslučné porty na fw a funguje všechno. Pokud si toto někdo v dnešní době nedokáže zajistit, tak se s ním asi nemá ani cenu bavit.Kéž by bylo takové připojení všude, kde se pohybuji. Většinou je všude FW a proxy. A snažit se něco takového vyjednat ve velké firmě, je zbytečná ztráta času.
VoIP operátorů s cenami levnějšími než Skype je v ČR minimálně 20. S českým telefonním číslem, samozřejmě. Stačí googlit.
Pokud nějaká taková legislativa vůbec existuje, je to špatná legislativa, která se musí změnit. Já svá česká VoIP čísla používám všude možně v ČR a samozřejmě i v zahraničí, jak se mi zlíbí. Je to technicky možné a nikoho tím neomezuju. Tudíž mi nikdo nemá co kafrat do toho, odkud jsem připojený.
Naštěstí existují i negeografická čísla a někteří operátoři je nabízejí. U takových čísel už žádná omezení neexistují. Nicméně mám za to, že takzvaná geografická čísla už brzy přestanou existovat (resp. být geografická), takže není třeba se jich bát a věřit totalitním povídačkám o povinnosti být na nějakém místě. Já svá „geografická“ čísla používám z několika (mnoha) míst i z mobilního připojení, kdykoliv se mi zachce.
A co když budu chtít VOIP účet a chci si ho dát do programu v kapesním počítačiNejspíš ti zapomněli nabídnout „mobilní“ VoIP číslo. Pokud si necháš dát telefonní číslo určené pro pevnou linku, tak se nahlašuje adresa už jenom kvůli záchranným složkám. Navíc... já bych to vůbec neřešil. Stačí si pamatovat, že z toho nemáš volat policajty.
Tomuto komentáři nerozumím. Kdo je na jakém ceníku? A proč by měl existovat nějaký ceník, který nelze vygooglit? To pak není ceník, ale jakási individuální smlouva s operátorem. Nebo měl ten výkřik ještě jiný význam?
Pač mátinka a brácha si kvůli mě jabber apod. určitě instalovat nebudou.Tak moje mátinka a můj brácha používají Kopete a jabber mají :). A nepamatuju si, že bych to někomu z nich musel speciálně instalovat.
sudo aptitude remove skype
A enter s heslom ;)
>>> Až budeme mít všichni veřejnou IPv6 adresu a nebudeme za devatero NATy a devatero firewally ....
Aaaa ... Pan sleduje sci-fi.
Tak toho se nedockame. Bohuzel.
skype scipe ...
Tak holt k tomu bordelu od skype pridate i widle ... ty dnes bezej ve virtualu bezproblemu.
Dnes uz na platforme prece nezalezi a lze mit vse soucasne v jeden okamzik spustene.
fakt ????? Haiku je napichnute?
tyto amici furt dakoho napichuju...
Nevím, nedávno jsem četl o tom jak byl problém s BlackBerry a s Skype v něm v Izraeli a tam se jednalo o tom, že výrobce jim nechtěl poskytnout backdoor na možné sledování/odposlechy.Já bych tak nějak hádal, že kdo se s nimi dohodnout chce, tak se s nimi nějak dohodne. Jestli v Izraeli opravdu odmítli, tak to může být i tím, že Izrael nabídl málo a odmítnutí jakožto reklama vyšlo výhodnější. Druhá možnost je, že zvolili tu nejvýhodnější cestu, tedy veřejně odmítnout, a dohodnout si ještě lepší podmínky.