Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
videl som tu v poslednej dobe prispevok o teste pluginov do web prehliadacov na spracovanie flashu.
u mna je to takto:
distribucie - Mandriva 2008.1 GNOME One CD instalacia, Fedora 8 a 9 GNOME z Live CD instalacie, Ubuntu 7.10 GNOME - vsetky plne updatovane
prehliadace - skusane vo Firefoxe 2 a 3 (Fedora 9), Epiphany a Seamonkey (vsetko aktualne verzie v distribuciach)
flash - adobe v. 9 z distribucnych repozitarov (alebo Adobe repozitarov) - ktorykolvek prehliadac nahodne pri youtube videu alebo inej vacsej flash animacii padol (malokedy som fungoval viac ako 10-15 minut - prvy naznak webu s flashom a prehliadac padol ako hnila hruska)
adobe v. 10 beta z adobe.com - mensie zatazenie, pady zhruba rovnako caste, ako pri v. 9
swfdec v 0.6.6 - skusane len v mandrive - pri youtube videu nepada, kazdopadne to nie je video, ale prezentacia fotiek v intervale tak 2-3 sekundy na snimok - pocitac P3 733 MHz s 512 MB RAM, nVidia 5500 128MB, nahodene aktualne ovladace nvidia, bez desktopovych efektov
vysledok - u mna linux na prehliadanie multimedialnej casti webu nepouzitelny. pri windows XP a Vista (ano, skusal som na tomto stroji aj Vistu a ide v pohode) s akymkolvek dostupnym prehliadacom (IE, Seamonkey, Safari) bez zavahania a jedineho padu.
Tymto nechcem kydat hnoj na linux, len ak niekto vie, ako sprevadzkovat do stabilneho stavu aspon jeden prehliadac (okrem opery, tu si neprosim a ani som to v nej neskusal) s beznym pouzitim flashu, tak by som bol velmi vdacny.
Tiskni
Sdílej:
Dělalo mi to na Gentoo. Vyřešil jsem to downgradem na starší verzi Flashe a pak,až vyšla opravná verze Flashe upgradem na ni...
Nicméně,to nedělá Flash,ale nspluginwrapper a dá se to vyřešit killnutím nspluginwrapperu + reloadnutím stránky.
Zatim se mi teda jevi kombinace flashplugin-nonfree + firefox jako nejmin problemova ...