V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
videl som tu v poslednej dobe prispevok o teste pluginov do web prehliadacov na spracovanie flashu.
u mna je to takto:
distribucie - Mandriva 2008.1 GNOME One CD instalacia, Fedora 8 a 9 GNOME z Live CD instalacie, Ubuntu 7.10 GNOME - vsetky plne updatovane
prehliadace - skusane vo Firefoxe 2 a 3 (Fedora 9), Epiphany a Seamonkey (vsetko aktualne verzie v distribuciach)
flash - adobe v. 9 z distribucnych repozitarov (alebo Adobe repozitarov) - ktorykolvek prehliadac nahodne pri youtube videu alebo inej vacsej flash animacii padol (malokedy som fungoval viac ako 10-15 minut - prvy naznak webu s flashom a prehliadac padol ako hnila hruska)
adobe v. 10 beta z adobe.com - mensie zatazenie, pady zhruba rovnako caste, ako pri v. 9
swfdec v 0.6.6 - skusane len v mandrive - pri youtube videu nepada, kazdopadne to nie je video, ale prezentacia fotiek v intervale tak 2-3 sekundy na snimok - pocitac P3 733 MHz s 512 MB RAM, nVidia 5500 128MB, nahodene aktualne ovladace nvidia, bez desktopovych efektov
vysledok - u mna linux na prehliadanie multimedialnej casti webu nepouzitelny. pri windows XP a Vista (ano, skusal som na tomto stroji aj Vistu a ide v pohode) s akymkolvek dostupnym prehliadacom (IE, Seamonkey, Safari) bez zavahania a jedineho padu.
Tymto nechcem kydat hnoj na linux, len ak niekto vie, ako sprevadzkovat do stabilneho stavu aspon jeden prehliadac (okrem opery, tu si neprosim a ani som to v nej neskusal) s beznym pouzitim flashu, tak by som bol velmi vdacny.
Tiskni
Sdílej:
Dělalo mi to na Gentoo. Vyřešil jsem to downgradem na starší verzi Flashe a pak,až vyšla opravná verze Flashe upgradem na ni...
Nicméně,to nedělá Flash,ale nspluginwrapper a dá se to vyřešit killnutím nspluginwrapperu + reloadnutím stránky.
Zatim se mi teda jevi kombinace flashplugin-nonfree + firefox jako nejmin problemova ...