abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    -

    28.4.2008 21:08 | Other | poslední úprava: 30.11.2016 14:18

    -        

    Hodnocení: 73 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    28.4.2008 21:24 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Už teď je mi líto seznamu, gmailu a dalších, kde se asi nyní budou registrovat lidé s maily typu vantagemisereAAA@XXX.YYY kde AAA je z množiny from 0000 to počet_masturbačních_pokusů.
    Tento problém u podobných takyregistrací řeším Mailinatorem. :-)
    28.4.2008 21:27 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Ten druhý obrázek je to, z čeho by se mi měl postavit? No, zvedá se mi… ale žaludek :-D
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    Nicky726 avatar 28.4.2008 22:21 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    +1 :-D
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    29.4.2008 00:06 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Taky jsem koukal na to, co to sakra je :)
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    |🇵🇸 avatar 28.4.2008 21:41 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Nějak jsem nepochopil, o co jde... Je to benchmark?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    28.4.2008 21:59 grim
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    > Je to benchmark?

    yo. Jeden z tech znamejsich, s dlouhou historii, byvaly? etalon
    Luboš Doležel (Doli) avatar 28.4.2008 22:05 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    A hlavně: jede pod Linuxem?
    Rezza avatar 28.4.2008 22:44 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Ve Wine ano, jednou se mi s nim podarilo dostat i vyssi skore v Linuxu nez ve Windows :)
    29.4.2008 09:38 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Já zase nepochopil, k čemu je to dobré...
    David Ježek avatar 29.4.2008 09:51 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    copak ty sis v útlém dětství s klukama na pionýrském táboře "nepoměřoval piňďoura"? Tak dneska se to dělá v 3D Marku. :-D :-D
    Heron avatar 29.4.2008 10:16 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Kdy nic jiného, je to pěkná podívaná.
    28.4.2008 23:25 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Peknej humac teda (ten prvni test). Druhej s raketkama je ale peknej, jenom by to mohlo mit vic fps, na to jak to vypada (E6550 @ 3.1GHz, 9600GT). 3D Marky jsou uz ale nuda, jenom pridavaji polygony, novy napady zadny. Ten novej uz snad ani nema demo coz je teda fakt slabota, treba takovy demo z 3D Marku 2000 ma uzasnou atmosferu (doporucuju si najit na youtube, masakr).
    28.4.2008 23:44 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Heh, tak mi to samozrejme nedalo a musel jsem se na tu 2000 podivat : http://www.youtube.com/watch?v=4PXM9MUhOPk , kouknete na to, perfektni hudba a napad, na konci hrde ukazany titulky, tenkrat jeste asi neslo o to vydelavat hodne $$$ :) Taky jsem tam nahodou narazil na XL-R8R, je to demo od stejnejch lidi, trochu jednodussi (DX7 @ 640x480 only), ale taky super : http://www.youtube.com/watch?v=7zgl7DPI0wM
    29.4.2008 01:57 Mykonou | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Nemohu než nesouhlasit, jen doplním, že kupříkladu "Final Reality" od grupy známé jako Remedy, bylo ve své době něco absolutně úchvatného.
    Tak to te asi nepotesim pac prave Remedy vytvareli az donedavna vsechny ze serie 3DMark, jenom poslednich par let se na tom uz zrovna moc nepodili, mozna uz vubec. To by taky celkem davalo smysl protoze je 3D Mark rok od roku cim dal vic jenom smyslova slatanina bez napadu ...
    I TY muzes byt echt linuxak!
    29.4.2008 08:06 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Máš tam překlep.
    (které mimochodem vypadá dost odpudivě)! Tedy úardon, spustit můžete vícekrát, ale score uploadnete jen jednou.
    xvasek avatar 29.4.2008 10:37 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Jedna věc se musí nechat - marketingově to mají podpořené dokonale. Oznámení vydání, spekulace, průtahy, uniklé screenshoty, tak dlouhá doba od posledního 3DMarku... Kdybych měl Windows Jehovista, tak bych těch cca 100Kč asi dal - a o to tady jde. To stejné udělá spousta lidí. Že je to takové celkově nic moc je věc druhá, ale asi by mě to nemrzelo - benchmarky jsou na benchmarkování, na zábavu a hraní jsou hry. Nedávno jsem otočil Portal, to je panečku jiné maso za $30. :-)
    stativ avatar 29.4.2008 18:36 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Ty obrázky jsou hnusné rozplizlé. Koukal jsem i na videa, a je to hnusně rozplizlé. Schválně jsem koukl i na jiné 3D marky a nejvíc se mi líbil 2006 (ten les, byl pěkně tajemný) a 2000. I ten 2000 měl o dost lepší grafiku.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    29.4.2008 22:51 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!

    Kdyby si chtěl stejný "vizuální orgie" ale nechtěl stahovat 450MB a muset se kvůli tomu někde registrovat, stáhni si 180kB Debris od Farbrausch. Při sledování tohodle ti nejenom spadne čelist ale ty sám padneš na prdel...

    Každý má právo na můj názor!
    29.4.2008 23:50 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Masakr !!!!! Ja slintal tak pred rokem u demicek od Conspiracy, tohle je zase o krok dal. Fakt asi nikdy nepochopim jak tam dostanou takovy pekny textury :)
    David Ježek avatar 30.4.2008 00:08 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    to bude tím že oni je tam nedostanou, oni si je vyrobí ;)
    Max avatar 30.4.2008 17:28 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Hmm, má kalhotky, nemá kalhotky, to je dilema :-/ ...., chtělo by to anketu :D
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    30.4.2008 23:11 Jan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rohlíky a 3DMark Vantage: padněte na pr*el a děkujte bohům!
    Jednoznačně souhlasím, málem jsem zblil. V předchozích 3DM mi vždy spadla čelist a toužil jsem po HW, co to utahne, zde je to obrovske zklamani.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.