Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jo, ale jen pokud by to byl kompletně vodotěsnej barák.Pamatuju na reportaz o takovemto vodotesnem dome. Zvodotesneni sice majitele stalo nekolik desitek tisic, ale bohate se mu vyplatilo. Sice musel v okamziku maximalni kulminace zavodnit sklep, protoze se zacala vyboulovat podlaha (moc velky tlak ze spodu), ale udelal to cistou vodou, takze namisto sloziteho odbahnovani a cisteni stacilo vodu vycerpat a neschat slep vyskchnout.
No, pojišťovny se v letech 1997 a 2002 poučily, vypracovaly si svoje mapy záplavových oblastí a barák, kde je velké riziko zaplavení zkrátka nepojistí a náklady na opravy po povodních jdou plnou vahou na majitele domu.
Jinak je zvláštní víra "mně se nic nemůže stát" nebo "stoletá voda tu byla, mám na sto let pokoj".
V Praze na Zbraslavi je dost početná komunita obyvatel, která byla zaplavená až do prvního patra. Stěhovat se ale nechce a po městu požaduje stoprocentně účinnou obranu proti povodni, ale takovou, která by jim ponechala krááásnou vyhlídku na stříbropěnnou Vltavu; takže žádné hráze.
"když už jsem dvacet let nevyhrál, tak teď už to musí být každou chvíli"
Kdysi se na mně mračil můj soused; když zjistil, že jsem na fakultě měl matematickou statistiku, tak po mně chtěl spočítat jaká čísla vyjdou ve sportce a za účelem vědeckého výpočtu byl ochoten mi půjčit tlustý svazek výstřižků s tehdejšího Československého sportu, kde byl pravidelný sloupek pro sázkaře s velice sofistikovanými statistikami a rozpisy sázek. Urazil se, když jsem mu řekl, že když vsadí čísla 1, 2, 3, 4, 5 a prémiové číslo 6 má přesně stejnou pravděpodobnost výhry jako když vsadí cokoli jiného. To že se při házení dvou kostek se součet počtu očí řídí Gaussovou křivkou ho dorazilo.
27€ 5 kg plutoniaberu
Ani to nemusí být HEU.se vztahuje k tomu, že jsem měl před jistou dobu na internetu stránku, že koupím 100kg vysoce obohaceného uranu. Tady jsem reagoval na možnost získat alespoň nějaký relativně hodně radioaktivní materiál.
Tiskni
Sdílej: