Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Naše pravidelné ankety na vršku levého sloupce jsou ve stejné podobě už několik let a nedávno jsme uvažovali o tom, jak je pozměnit, aby byly zajímavější, ale zároveň nezabíraly tolik místa.
Jednu dobu se uživatelé AbcLinuxu dohadovali, jestli je lepší hned zobrazovat výsledky, tj. aktuální stav hlasování v anketě, nebo radši nechat výsledky schované, dokud člověk nepřidá svůj hlas.
Teď samozřejmě používáme první variantu, ale třeba už nadešel čas na změnu. Co preferujete vy? A mělo by to tak být u všech anket (tedy třeba i v blogu), nebo jen u té „hlavní“?
Kromě toho přemýšlím, jestli by nestačilo zobrazovat ve sloupci z ankety jen otázku – a hlasovací možnosti ukázat až po kliknutí na otázku – buď na samostatné stránce s anketou, nebo rovnou ve sloupci, podobně jako nyní (anketa by se „rozbalila“). Aby se omezil počet nutných kliknutí, tak by pak pro hlasování mohlo stačit kliknout na příslušnou odpověď - tedy aspoň u anket, kde není možné zaškrtnout více voleb.
Důvod je to, že místo v levém sloupci je cenné – tipl bych, že návštěvníci v něm spíše hledají zprávičky než anketu. A když má anketa více možností, tak zprávičky odsune bůhvíkam. Svou roli samozřejmě hrají i reklamy, které na toto exponované místo musíme cpát.
Tiskni
Sdílej:
Já bych zase tipl že návštěvníci v levém sloupci hledají spíše anketu než 3 reklamy
Jinak, jsme pro schování
Když váham, jak hlasovat, tak počkám a když je v čem, tak si počtu v diskusi, pak teprve hlasuju.
když má někdo hlasovat a vidí jak se vyjádřila většina tak je tím ovlivněnAno. A problém je v čem? Anketa neposkytuje definovanou veličinu na definovaném vzorku, prostě jsou to čísílka, nak kterými se lze pohádat.
Nebo je dělat líp. Tím myslím po obsahové stránce.To může každý ovlivnit.
Tak to předěláme!Změna je život! (A navíc to právě až zas tak dobře nefunguje.)
A co jina varianta: Co bude driv? <rozbalit>
Vyhody:
Nevyhoda:
<select size="1" onchange="***tady zatim nevim co*** = this.value;"> <option value="" style="background-color: black; color: silver" selected> vyber odpověď: </option> <option value="***něco1***" style="background-color: black; color: gray">člověk na marsu</option> <option value="***něco2***" style="background-color: black; color: gray">vesmírný výtah</option> <option value="***něco3***" style="background-color: black; color: gray">orbitální hotel</option> <option value="***něco4***" style="background-color: black; color: gray">hubenej Kotyz</option> <option value="***něco5***" style="background-color: black; color: gray">erekce na lusknutí prsty</option> <option value="***něco6***" style="background-color: black; color: gray">redesighn ábíčka</option> </select>