Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dneska jsem si přečet novej computer a je tam nějakej srovnávací test procáků tak mě to přivedlo na nápad přemluvit rodiče aby mi koupili nový komp. Budu je pořád prudit až do tý doby než my ho nekoupí, tak uvidíme jak to dlouho vydržej lol
Další co mě v něm zaujmulo byli programy na programovaní hlavně program wxDevCpp myslim si že by mohl mít šanci u každého začínajícího programátora a i u pokročilích takýže se uvidí jak se vyvine do budoucna.
Další věc co mě zarazila je emulace linuxovejch programů na windows jak si nějakej moula z winů může emulovat linuxacky programy fakt nelogicky. Přece každej kdo někdy dělal v Linuxu tak u něj zůstane ne(aspoň já jsem to tak udělal) a hodně pochybuju že nějakej windowsak bude potřebovat nějakej linuxackej program když ani nevi co to Linux je.
Tiskni
Sdílej:
ani ja ne, meli by jsme se polepsit :)... nebo mi něco nedošlo?