NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Tak jsem našel program na vytváření Flashe pod Linux. Myslím, že výmluvy joko že Linuxu chybí flash už nejsou na místě. Ten program se jmenuje f4l najdete ho zde najdete tam deb i rpm balíčky.
Program vypadá velmi dobře a funguje skvěle. Né, že bych se o falsh zajímal a né že bych ho používal ale napsal jsem to sem protože už mě štve to jak v každý druhý diskusi je jak každej potřebuje flash. Nyní se síli srovnávají a další věc co jsem našel svobodný program na CAD jmenuje se FreeCAD a myslim že stojí za to se kouknout na jeho stránku, program se nezkoušel ale vypadá zajímavě.
Tiskni
Sdílej:
Myslím, že výmluvy joko že Linuxu chybí flash už nejsou na místě.myslímže tyto výmluvy nebyly na místě nikdy ... tato technologie měla být pohřbena ještě než ji Ó Velký Bill poprvé přibalil k Window$í instalaci ...
Nejenže to není freeCAD protože se to jsmenuje OpenCasCadeProjekt na sf se jmenuje free-cad a OpenCasCade by mělo být jádro - FreeCAD is an Open Source CAx RAD based on OpenCasCade, QT and Python. Jinak licence OpenCasCade není svobodná.
In short, Open CASCADE Technology Public License is LGPL-like with certain differences. You are permitted to use Open CASCADE Technology within commercial environmentsTak tohle je těžko LGPL-like licence
You are permitted use Open CASCADE Technology within commercial environments ...To je snad v pořádku
... and you are obliged to acknowledge its use. You are also obliged to send your modifications of the original source code (if you have made any) to the Initial Developer ...
a k nazorum typu "flash je na nic" se radsi vyjadrovat nebudu...přijde ti zbytečné vyjadřovat souhlas?