Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Mám přesně den na vymyšlení jména pro nového člena rodiny a nic pořádného mě nenapadá. Zkoušel jsem psí kalendář, ale žádné jméno mě moc nezaujalo, situace je o kapku složitější tím, že to bude fenka.
Vzhledem k mému největšímu koníčku mě samozřejmě okamžitě napadlo propašovat do finálového výběru jmen název Linuxového programu nebo příkazu z množiny C/C++, PHP, bash,... Jenže i tady jsem narazil - jsem totiž limitován jak pohlavím, tak rasou pejska (kavalír). Z důvodu prvního se pejsek samozřejmě nemůže jmenovat např. Jacal, vzhledem k povaze a vzhledu pak odpadají jména jako killer apod.
Dalším kritériem je fakt, že by jméno mělo být alespoň pro následujících několik let dobře ohebné - přecejen je nasnadě, že při mazlení se štěňátkem budeme jeho jméno všelijak zdrobňovat.
Máte-li nějaký dobrý tip, nenechávejte si ho pro sebe - vím, že čtenáři ábíčka mají obrovský potenciál Na druhou stranu o jménech jako RTFM nebo rm -rf se tu samozřejmě bavit nebudeme, že
Tiskni
Sdílej:
bash: alik: command not found
Mno, inspiroval jsi mě, až budu mít psa, bude se jmenovat Slack nebo Bash. Nebo třeba Gentoo
ale ruby neni spatnej napad kdyz chces neco linuxovyho ...
Kdybych byl pejsek, možná by se mi líbilo jmenovat se Majm. Nejsem si tím tak úplně jist, nikdy jsem psem nebyl.
wenca@olga:~$ find /usr/bin/ -name *a /usr/bin/omega /usr/bin/pfb2pfa /usr/bin/xdvizilla /usr/bin/lambda /usr/bin/defoma /usr/bin/dh_installdefoma /usr/bin/pbmtomda /usr/bin/pbmtonokia /usr/bin/pnmgamma /usr/bin/quota /usr/bin/aaaa /usr/bin/soa /usr/bin/pfbtopfa /usr/bin/wftopfa /usr/bin/ppmtotga /usr/bin/ppmqvga /usr/bin/pbmtoppa /usr/bin/waimea wenca@olga:~$ find /usr/local/bin/ -name *a /usr/local/bin/vlna
...mám sice celkem málo balíčků, ale nějaké tipy už tam jsou.
aptitude search 'a$'
, jsou tam třeba takové krásy, jako "pyca - Certification Authority written in python". A Hilly? Protějšek Hollyho?
root
No když je to psice, tak by to mohla být Alice, a kdybys jí časem pořídil pejska, tak by to mohl být Bob.
pico