Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »<useragentswitcher>><useragent description="Firefox 3.6.8 (XP)" useragent="Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8 ( .NET CLR 3.5.30729; .NET4.0E)" appcodename="" appname="" appversion="4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1)" platform="Win32" vendor="" vendorsub=""/>></useragentswitcher>>
Tiskni
Sdílej:
(a vědět, že mám ČSOB)honem smaž blog
Někdo by mi musel ukradnout počítačJestli se někdo při ukradení počítače dostane k tvým datům, uvažoval bych o změně zabezpečení. (samozřejmě za předpokladu, že jsi „ukradením“ myslel fyzické odejmutí a ne vlámání se děravým software)
a vědět, že mám ČSOBNo tak když už získám databázi hesel z prohlížeče, na ten sloupeček s URL se taky podívám…
heslo rozhodně uložené nemám. (Co to je za hovězí nápad?)Copak? Pokud už mi někdo pwnuje počítač, odposlechne si heslo při prvním přihlášení.
Naštěstí u KB kam chodím s FF se to heslo nedá uložitDá, stejně jako u Datových sránek a dalších mecheche s
AUTOCOMPLETE=OFF
. (tohle bude zároveň návod pro autora zápisku a ostatní) Stačí na to mít správný software. Já mám Web Developer Toolbar (existuje pro Firefox, Chrome a možná i další) a Formuláře → Povolit automatické doplňování.
WDT doporučuju, dá se tím odstranit spousta omezujících vlastností HTML.
Myslím, že pohled klíčovou dírkou na dva souložící a funící chlupaté plešaté strejdy s bírbauchem by mohl pro některé dítě znamenat i šok.Copak, nějaké vlastní zkušenosti? Podle toho dokonalýho popisu...
Navyse vklady v malej krachnutej kampelicke sa vyplatia rychlo.
Prarodiče by mohli vyprávět, jednu část peněz dostali po více než asi deseti letech, druhou vůbec.