Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
<useragentswitcher>><useragent description="Firefox 3.6.8 (XP)" useragent="Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8 ( .NET CLR 3.5.30729; .NET4.0E)" appcodename="" appname="" appversion="4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1)" platform="Win32" vendor="" vendorsub=""/>></useragentswitcher>>
Tiskni
Sdílej:
(a vědět, že mám ČSOB)honem smaž blog
Někdo by mi musel ukradnout počítačJestli se někdo při ukradení počítače dostane k tvým datům, uvažoval bych o změně zabezpečení. (samozřejmě za předpokladu, že jsi „ukradením“ myslel fyzické odejmutí a ne vlámání se děravým software)
a vědět, že mám ČSOBNo tak když už získám databázi hesel z prohlížeče, na ten sloupeček s URL se taky podívám…
heslo rozhodně uložené nemám. (Co to je za hovězí nápad?)Copak? Pokud už mi někdo pwnuje počítač, odposlechne si heslo při prvním přihlášení.
Naštěstí u KB kam chodím s FF se to heslo nedá uložitDá, stejně jako u Datových sránek a dalších mecheche s
AUTOCOMPLETE=OFF
. (tohle bude zároveň návod pro autora zápisku a ostatní) Stačí na to mít správný software. Já mám Web Developer Toolbar (existuje pro Firefox, Chrome a možná i další) a Formuláře → Povolit automatické doplňování.
WDT doporučuju, dá se tím odstranit spousta omezujících vlastností HTML.
Myslím, že pohled klíčovou dírkou na dva souložící a funící chlupaté plešaté strejdy s bírbauchem by mohl pro některé dítě znamenat i šok.Copak, nějaké vlastní zkušenosti? Podle toho dokonalýho popisu...
Navyse vklady v malej krachnutej kampelicke sa vyplatia rychlo.
Prarodiče by mohli vyprávět, jednu část peněz dostali po více než asi deseti letech, druhou vůbec.