Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Tiskni
Sdílej:
Problém je v tom, že Babiše zajímají jen 2 věci: PR a zisk jeho firem. Je to vidět na všech jeho rozhodnutích, jemu je jedno kolik lidí zemřeTo jsi tak hloupy?
si myslim že teďko bábu navíc zajímá eště třetí věc ato aby ho jako tamti vohnouti který ho předtim zvolili teďkonc jakoby nechtěli zlinčovat i s herodesovou a retardovaným andym :O :O :D :D
chrpnik pandemie sou vedleší ztráty voni chtěj jako nakazit jenom tebe :O :O :D ;D
chytrá karanténa kromě šmírování bude sloužit i jako placebo pro ty vohnotuy na který nestačí hadr kolem xiftu :O ;D
věčina toho co předvádí bezohlednej psychopat bába narežírovali dvorní propagandista prchal a pr expert adámek kterej má ministerstvo zdravotnictví jakoby jen tak bokem. že někde něco bába plácá vubec nic neznamená jako je to jenom přitroublá agitka v době kdy by měl fakt jako už pomalinku makat a nemá cenu bábově blábolení přisuzovat jakoukoliv váhu :O :O :D :D :'( :'(
Ale uzavření jen do doby, než se rozjede testování v obřím měřítku, což jsem očekával mnohem rychleji, než to je. Pokud jde o chytrou karanténu, tak sledování mobilů/pohybu za ní nepovažuji. To je podle mně úlet, který porušuje svobodu. Chytrá karanténa je podle mně velké množství testování a vychytání workflow a management okolo toho.Zklamal jsi me Maxi, si jen z dalsich "chlubicich" chytrolinu. Zdar
jako podtržítků je tady tolik že neni možný že by se jakoby aspoň jedno s něčim netrefilo :O :O :D :D
jako tolik vás zas neni ;D
videjko :D :D
... levicovou stranu (ODS nebo ČSSD, možná i KSČM)Docela slabý trolling.
Ministr vnitra Jan Hamáček po jednání vlády řekl, že se určitě nestane, že by policisté byli v lese a hlídali cyklisty, jestli mají nasazenou roušku. „Uvažujte hlavou. Cílem roušky je, aby kapénková infekce nikoho nenakazila. Když jste sami v lese, nemáte koho nakazit. A nikdo vás nebude kontrolovat ani pokutovat,” řekl Hamáček.
Policie nemusela nikoho pokutovat.
Měli bychom si vzít příklad ze Západního Žlutovesťákova, který se bezpečností řadí mezi Namíbii a Libérii, při demonstracích to vypadá jako při občanské válce a politici se tam hrozně diví, proč jim lidi utíkají před 75% zdaněním.následované tím žebříčkem The Economist a že to beztak nepokrývá všechno. Jakou to má mít vlastně vypovídací hodnotu? Jistě, žebříček The Economist ukazuje preference lidí kolem The Economist, ale pak mi do toho nepasuje ten citovaný nářek.
na západě je demokracie nedoktnutelná a politici se zodpovídají veřejnostiA pak ses probudil s rukou v nočníku. Pokud ne, čeká tě velmi nepříjemné procitnutí! Třeba ve Francii je výjimečný stav už čtyři roky, omezená občanská práva a pozastavená platnost Listiny. Plus starší zákazy šifrování a jiných věcí. V podstatě diktatura, daleko překračující tu východoněmeckou.
na západě je demokracie nedoktnutelnáNení, a pro příklady není potřeba chodit tak daleko v historii. Dělení na „Východ“ a „Západ“ je konstrukt, který nedává příliš smysl.