Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Na desktopu mi 2.6.30 (gentoo) funguje naprosto v pořádku, dokonce vyřešili jeden bug, který mě trochu trápil :-) Rozdíl ve výkonu nepozoruji žádný
"Kdyby to bylo možné, okamžitě bych se vrátil na 2.6.29."
ty pri aktualizaci jadra mazes to stare? to bych si teda nelajznul
Na gentoo mam klidne 4 kernely nainstalovane najednou a v bootladeru se jen mezi nima prepinam .. Nevim jak na Archu
Nojo, já mám možnost použít 2.6.26
+1
/lib/modules/
, takže po aktualizaci je potřeba rebootovat, jinak člověk nemůže zavádět moduly atd.
Kdyby to bylo možné, okamžitě bych se vrátil na 2.6.29.Je to možné. Nemáš 2.6.29 v cache? Případně si můžeš v historii kernel26 postahovat starší PKGBUILD a spol a balíček jádra si sestavit
Nainstaluj 2.6.31-rc3, vyzkoušej, co funguje a co ne, nareportuj bugy, ať to stihnou ještě do vydání finální verze opravit...
a ohledně grafiky připomínám, že pokud jede glxgears nad circa 60fps, tak je výkon graficky v pořádku... glxgears není benchmark, pokud si pokles zaznamenal na něm...
Nevymazal ten upgrade firmware? (Případně není potřeba FW dát jinam / mít jiné userspace nástroje na je nahrávání???)
Ja som updatoval Arch na 30kove jadro a na notebooku Toshiba L300 a som žiadny problém nezaznamenal.
A pre špekulantov: Ešteže ostatné dístrá sa po update nerozhodia, že? Ubuntu 9.04 v základnej inštalácií (nepotrebovalo ani update) malo problémy s Intel grafikou, Mandriva problémy so zvukom na mojej L300 (hned po instalacii mala zapnutý mikrofon na plne gule a chytalo to spätnú väzbu)... takže ak niekomu niečo nefunguje, nemusí to byť zrovna Archom...
bash-4.0# pwd /usr/src/linux-2.6.29 bash-4.0# make install sh /usr/src/linux-2.6.29/arch/x86/boot/install.sh 2.6.29 arch/x86/boot/bzImage System.map "/boot" Cannot find LILO. bash-4.0#Co když mám grub?
make modules_install
. Člověk se pak občas diví presne, mluvis mi uplne z duse na 2.6.29 jsem se radoval jak mi konecne vsechno zase funguje, 2.6.30 predevsim mojigrafarnu opet odeslalo do ....
Ted cekat tak tejden nez to spravci balicku vyresi. Vzdycky kdyz si clovek mysli ze uz se nic horsiho nemuze stat, tak se to stane.
Kaffeine na libjpeg závisí, jenom ne přímo. Zkus třeba pactree.
No, IMHO se proti té nové libjpeg dalo všechno překompilovat, ale to asi chvilku potrvá a pokud se mirror synchronizovanej v nějakým intervalu trefí do té správně chvilky, tak tohle vznikne.
[kotyz@behemot ~]$ kaffeine
kaffeine: error while loading shared libraries: libjpeg.so.62: cannot open shared object file:
No such file or directory
Ještě kdyby tak kdemod-legacy byl v ABS
Jsou, ale ne v ABS.
Na tu wifi je potřeba blacklistnout modul ssb ( !ssb do MODULES v /etc/rc.conf).
Tohle taky nefunguje :(. Jakmile se VPNka spoji a prenese par packetu tak kernel panic a konec. Dost neprijemna chyba, pro ty kdo pouzivaji linux v praci.
Já nevidím jedinej problém Archu... Jenom samej 2.6.30...
Ale nikdo ho nikomu nenutí
Chyba distribuce je, když je něco špatně zabalený, zkompilovaný(Gentooisti odpustí) nebo starý...
Chyba je maximálně na straně vývojářu Linuxu, že vypustil šmejda. Balíčkáři s tím pak už nic nenadělají...
To už pak ale není distributor, ale kernel hacker. A ten patří do upstreamu...
...jádro 2.6.30 tam půjde již v nějaké verzi s opravami či bude přeskočeno.
Někdo ale musí udělat ty opravy.
Které distribuce s rolling updates kromě Archu a Gentoo jsou "na trhu"?
Debian testing/unstable. Svým způsobem taky openSuSE Factory a asi tedy i Mandriva Cooker. Jiné neznám. Ale pokud chceš (relativní) stabilitu, doporučuji ten Debian.
Pak tedy vidím velkou díru na trhu... desítky větších distribucí s tradičním stylem vydávání a jen pár rolling-updates.
Podle mého jsou na tom kvantitativně podobně (Debian + Gentoo + Arch X Fedora + openSuSE + Mandriva + Ubuntu; nevím, co je Slackware), jenom na Debianu je toho spousta postavená (třeba Ubuntu).
Kde je pan Hoferek? Ten by se toho mohl ujmout... :))
Vždyť ještě ani neudělal Greenie jako metabalíček!
Tiskni
Sdílej: