Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Tak se to stáhno a nainstalovalo, dávám reboot a těším se...
Koukám, nejde wifina! Ani po 2 hodinách snažení nešla. A jelikož ve škole kde připojení potřebuju pořát mi kabel nedají, linux se stal značně nepoužitelný.
Také přestalo fungovat uspávání (je jedno jestli an ramku nebo na disk), notebook se prostě kousne a hotovo, pomůže jen vypnutí "na tvrdo".
Také přestaly fungovat repráky na notebooku, fungujou jen sluchátka.
Grafická karta snížila svůj výkon o více než polovinu.
Tak se ptám, co je na 2.6.30 tak jiného že mi najednou 70% věcí co potřebuju nefuguje?/Funguje špatně? Kdyby to bylo možné, okamžitě bych se vrátil na 2.6.29.
V poradně jsme se některé věci snažili rozchodit, nad každou věcí jsem strávil tak hodinu až dvě.
Čím to tedy je? Má někdo podobné problémy?
Je to notebook Hewlett-Packard 6730s (NA780ES) + Archlinux.
Tiskni
Sdílej:
Na desktopu mi 2.6.30 (gentoo) funguje naprosto v pořádku, dokonce vyřešili jeden bug, který mě trochu trápil :-) Rozdíl ve výkonu nepozoruji žádný
"Kdyby to bylo možné, okamžitě bych se vrátil na 2.6.29."
ty pri aktualizaci jadra mazes to stare? to bych si teda nelajznul
Na gentoo mam klidne 4 kernely nainstalovane najednou a v bootladeru se jen mezi nima prepinam .. Nevim jak na Archu
Nojo, já mám možnost použít 2.6.26 
+1
Debian je (na rozdíl od Archu) nemaže.
Měl bych to někdy promazat ručně...
PS: Arch to má až tak extrémní, že během aktualizace smaže i staré moduly z /lib/modules/, takže po aktualizaci je potřeba rebootovat, jinak člověk nemůže zavádět moduly atd.
Kdyby to bylo možné, okamžitě bych se vrátil na 2.6.29.Je to možné. Nemáš 2.6.29 v cache? Případně si můžeš v historii kernel26 postahovat starší PKGBUILD a spol a balíček jádra si sestavit
Nainstaluj 2.6.31-rc3, vyzkoušej, co funguje a co ne, nareportuj bugy, ať to stihnou ještě do vydání finální verze opravit...
a ohledně grafiky připomínám, že pokud jede glxgears nad circa 60fps, tak je výkon graficky v pořádku... glxgears není benchmark, pokud si pokles zaznamenal na něm...
.
Btw. 2.6.30 už týden a žádný problém.
Nevymazal ten upgrade firmware? (Případně není potřeba FW dát jinam / mít jiné userspace nástroje na je nahrávání???)
Ja som updatoval Arch na 30kove jadro a na notebooku Toshiba L300 a som žiadny problém nezaznamenal.
A pre špekulantov: Ešteže ostatné dístrá sa po update nerozhodia, že? Ubuntu 9.04 v základnej inštalácií (nepotrebovalo ani update) malo problémy s Intel grafikou, Mandriva problémy so zvukom na mojej L300 (hned po instalacii mala zapnutý mikrofon na plne gule a chytalo to spätnú väzbu)... takže ak niekomu niečo nefunguje, nemusí to byť zrovna Archom...
bash-4.0# pwd /usr/src/linux-2.6.29 bash-4.0# make install sh /usr/src/linux-2.6.29/arch/x86/boot/install.sh 2.6.29 arch/x86/boot/bzImage System.map "/boot" Cannot find LILO. bash-4.0#Co když mám grub?
make modules_install. Člověk se pak občas diví
presne, mluvis mi uplne z duse na 2.6.29 jsem se radoval jak mi konecne vsechno zase funguje, 2.6.30 predevsim mojigrafarnu opet odeslalo do ....
Ted cekat tak tejden nez to spravci balicku vyresi. Vzdycky kdyz si clovek mysli ze uz se nic horsiho nemuze stat, tak se to stane.
Kaffeine na libjpeg závisí, jenom ne přímo. Zkus třeba pactree.
No, IMHO se proti té nové libjpeg dalo všechno překompilovat, ale to asi chvilku potrvá a pokud se mirror synchronizovanej v nějakým intervalu trefí do té správně chvilky, tak tohle vznikne.
[kotyz@behemot ~]$ kaffeine
kaffeine: error while loading shared libraries: libjpeg.so.62: cannot open shared object file:
No such file or directory
)
(Espinoso omlouvám se, promiň, ale nemohl jsem si to odpustit) :)
Ještě kdyby tak kdemod-legacy byl v ABS 
Jsou, ale ne v ABS.
Na tu wifi je potřeba blacklistnout modul ssb ( !ssb do MODULES v /etc/rc.conf).
Tohle taky nefunguje :(. Jakmile se VPNka spoji a prenese par packetu tak kernel panic a konec. Dost neprijemna chyba, pro ty kdo pouzivaji linux v praci.
Já nevidím jedinej problém Archu... Jenom samej 2.6.30...
Ale nikdo ho nikomu nenutí 
Chyba distribuce je, když je něco špatně zabalený, zkompilovaný(Gentooisti odpustí) nebo starý...
Chyba je maximálně na straně vývojářu Linuxu, že vypustil šmejda. Balíčkáři s tím pak už nic nenadělají...
To už pak ale není distributor, ale kernel hacker. A ten patří do upstreamu...
...jádro 2.6.30 tam půjde již v nějaké verzi s opravami či bude přeskočeno.
Někdo ale musí udělat ty opravy.
Které distribuce s rolling updates kromě Archu a Gentoo jsou "na trhu"?
Debian testing/unstable. Svým způsobem taky openSuSE Factory a asi tedy i Mandriva Cooker. Jiné neznám. Ale pokud chceš (relativní) stabilitu, doporučuji ten Debian.
Pak tedy vidím velkou díru na trhu... desítky větších distribucí s tradičním stylem vydávání a jen pár rolling-updates.
Podle mého jsou na tom kvantitativně podobně (Debian + Gentoo + Arch X Fedora + openSuSE + Mandriva + Ubuntu; nevím, co je Slackware), jenom na Debianu je toho spousta postavená (třeba Ubuntu).
Kde je pan Hoferek? Ten by se toho mohl ujmout... :))
Vždyť ještě ani neudělal Greenie jako metabalíček!