Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Mě nevadí vdechování kouře, ale úplně strašně mě štve jít si sednout na kafe a mít pak hadry na vyhození, protože neskutečně páchnou. Kvůli tomu chodím do cukráren, kde řvou malý děti, ale pořád lepší než pak ten puch
Kuřáci občas páchnou neskutečně, je to na zvracení a vážně se divím, že někoho napadne narychlo bafnout cigaretu před odjezdem dálkového autobusu a sednout si mezi normální lidi (nesmrdící).
ale úplně strašně mě štve jít si sednout na kafe a mít pak hadry na vyhození, protože neskutečně páchnou. Kvůli tomu chodím do cukráren, kde řvou malý děti, ale pořád lepší než pak ten puch
Dobré jsou čajovny, tam se obvykle také nekouří - i když už jsem zažil i čajovnu, kde kouřila obsluha…
A co si s sebou donést pravou a nefalšovanou kundu (pro útlocitné, jedná se o jídlo).
(flame)Tak chodte do nekurackych hospod, pokud neni, zalozte nejakou nebo podporte jejich zakladani. Tady ve meste jedna je. Je-li takova velka poptavka, uchyti se a budou oazou zdravi. Ale zakazat koureni plosne ve vsech hospodach mi prijde dost nanic. Nekde si to bez toho nedokazu predstavit. Vubec s tim zakazovanim koureni to je zajimave, jak jsme nepoucitelni. Totalni zakaz chlastu uz v jedne zemi zkusili. Jeste radi ho zrusili, ale dzina mafie vypusteneho z lahve (doslova) uz zpatky nezahnali. Bojuji proti nemu urputne, do posledniho dechu, lec nikterak uspesne. Ale chapu, je to radikalni stanovisko, jasne definuje nepritele a je mozne ukazat mne, jako stranu dobra a svetla a tu druhou jako zavrzenihodneho nepritele.(/flame)
Kurak obcasny a v prevazne vetsine hospodsky v.r.
Nikto ale nehovorí o totálnom zákaze fajčenia.
vcera jsem videla policajty, jak pokutuji kuraky na zastavce tramvajeWow, tak to jsem ještě neviděl. Ale jsem si všiml, že dost lidí (aspoň tady v Plzni) popojde na zastávce kousek dál. Jediní, kdo na to vždycky kálí, jsou šestnáctiletí spratkové, co jdou zrovna ze školy. Spíš mi ale hrozně vadí, že to ti dobytkové odhodí jen tak pod přijíždějící tramvaj, i když stojí vedle koše…
Ale chapu, je to radikalni stanovisko, jasne definuje nepritele a je mozne ukazat mne, jako stranu dobra a svetla a tu druhou jako zavrzenihodneho nepritele.Zajímavé, co si člověk nevymyslí, aby nemusel připustit, že jsou kuřáci nemocní lidé
Ale já se neptal na klimatické změny, které jsou v odkazovaném článku navíc silně zjednodušeně měřené pouze emisemi jednoho (zdraví neohrožujícího - aspoň ne v koncentracích, o nichž se zde bavíme) plynu. Ptal jsem se na vliv na zdraví lidí - o něm tu totiž celou dobu je řeč. Vliv klimatických změn na zdraví obyvatelstva je složitější a sám by vyžadoval důkladnou analýzu, ono totiž není všechno tak prvoplánově prosté, jak to prezentují "zelené" organizace.
1) Nejde o zákaz fajčenia ako takého, ale o zákaz fajčenia na verejných priestranstvách.
2) Zakázať autá, továrne atď. prakticky nemôžu, pretože by to malo neporovnateľne negatívnejšie a neprijateľnejšie dôsledky pre všetkých, zatiaľ čo zákaz fajčenia nie. (Napriek tomu nehovorím, že mi zákaz áut, tovární atď. nie je sympatický :) (ale je to utópia)
Ale neviem, či je toto podstatou problému. Btw: zákon o ochrane nefajčiarov mi nejak nevadil ani keď som fajčil, ani teraz, keď nefajčím.
Blogpost byl ale o zakázu kouření v restauracích -- což bych sice jako nekuřák ocenil, ale zásadně s tím nemohu souhlasit (to není věc státu, ale dvou stran, které spolu za daných podmínek (kouření, nekouření, teplo, zima, umělé kytky;)) dobrovolně (ne)obchodují -- hostinského a hosta (zjednodušeně řečeno:))).Pri zakazu koureni v restauracich se vetsinou neargumentuje ochranou zdravi hosta (u nej je to svobodne rozhodnuti, zda do te restaurace pujde nebo ne), ale ochranou zdravi personalu, kteremu majitel pro svuj vyssi zisk zvysuje rizikovost pracovniho prostredi.
Pracovat není povinné, personál si může najít práci jinde. Dokonce si může i našetřit peníze a otevřít si vlastní nekuřáckou hospodu.Ale povinné je zajistit zákonné hygienické podmínky pro výkon práce.
Většina lidí chce v hospodě kouřit a je to menšina (těch, kteří nechtějí, aby v hospodě kdokoliv kouřil), kdo by se měl přizpůsobit.
Určitě? Proto i v tradičně silně kuřáckých zemích (třeba Francie) zákaz kouření v restauracích podporuje více než polovina obyvatel? Když si uděláte v jedenáct večer průzkum v nějaké levnější hospodě, asi to dopadne tak, jak tvrdíte. Jenže to je dost zkresleno tím, že ti, kterým kouření vadí (a není nás tak málo, jak si myslíte), tam právě kvůli němu nechodí - nebo aspoň chodí méně, než by chodili jinak.
Zdá se, že ti, kterým kouření vadí, radši s odpuštěním sedí doma na prdeli, než aby se někam hnuli.
A zahulenost většiny hospod je právě jedním z důvodů, proč tomu tak je.
A zahulenost většiny hospod je právě jedním z důvodů, proč tomu tak je.Pokud zahulenost většiny hospod nekuřákům brání jít do nekuřácké hospody, tak to není příliš logické, že ne?
Téměř 2/3 (63,7%) občanů České republiky rozhodně nebo spíše souhlasí s tím, aby byl v ČR zaveden úplný zákaz kouření v restauracích. Z nich rozhodně se za tento zákaz staví necelé 2/5 (38,7%) dotázaných, spíše by tento zákaz podpořila 1/4 občanů.
strana 36
Vetsina lidi chce pozabijet cikany, vietnamce, ukrajince...Jsi vůl.
Stejně velká část holek se kterýma se bavím na diskotéce kouří. Akorát ráno když se vzbudím, tak mám pocit že to oblečení můžu rovnou vyhodit.Toto pozorujem v poslednom čase na uliciach - pomer fajčiarok a fajčiarov je vždy vo výrazný prospech fajčiarok - na jedného fajčiara pripadajú zhruba štyri fajčiarky (hrubý odhad za posledný týždeň pozorovania) - vekovo od dievčat, ktoré práve skončili základnú školu až po dámy v dôchodku. Celkom by ma zaujímalo, čím to je ?
pomer fajčiarok a fajčiarov je vždy vo výrazný prospech fajčiarok ... Celkom by ma zaujímalo, čím to je ?Jako kompenzace sexuální frustrace se jeví cigareta pro dámy jako lákavější řešení než jídlo (pozor: po cigaretách se hubne!). Pánové se vrhají i na hračky, např. Linux...
To je pravda, že nejen děti, ale i dospělí, se chovají jinak "teoreticky" a jinak naostro. Pokud jde o ty naše 2 kluky, u toho staršího (10 let) bych se nebál, ale ten mladší (8 let) je takové mimino, takže nevím nevím.
A pokud jde o to kouření, je mi vždy na zvracení, když vidím mamku s dětmi na procházce, s cigaretou v hubě, často to funí přímo do kočárku. Nevím, co je to dnes za dobu, kdy všude kolem vidím kouřící holky a ženy, a jsem vděčný za to, že jsem vyrostl v úplně jiné době. Sám jsem také kouřil (4 roky, poslední 2 roky to bylo 40 cigaret denně), ale pak jsem nějak dostal rozum, ze dne na den jsem s tím seknul (netvrdím, že to bylo snadné, byla to šílená psychická muka) a od té doby jsem neměl v ústech jedinou cigaretu. A přijdou mi směšné všechny ty reklamy na žvýkačky, nálepky a nevím, co ještě. Přestat dokáže každý, kdo opravdu CHCE. Jenže většina kuřáků jen tvrdí, že chce přestat, ale realita je jiná.
fúknutie dymu do priestoru, kde dýcha iný, nie závislý je zmrdstvo.
To by imho mohlo byť, podniky pre fajčiarov s povinným upozornením "vstup len pre drogovo závislých".
Alkohol je v priemere tesne pod úrovňov cigariet.
Fajčiari, keď sa už tak vehementne ohánate alkoholom, čo tak váš názor postavenie fajčenia za volantom do rovnosti alkoholu za volantom?
Pavle, chtěl bych ti říct, že s KUŘÁKY SE DOMLUVIT NEDÁ!
Je to má zkušenost, kterou mi nevyvrátíš žádnými argumenty. Znám pár kuřáků, kteří jsou ohleduplní, ale je jich opravdů jen pár a beru je jako světlé výjimky. Náš ředitel vyšel kuřákům vstříc, nechal je kouřit v budově na vyhrazeném místě s jistými podmínkami (neomezujícími - např. aby zavřeli dveře do chodby, když jdou kouřit). Sám tím porušuje jistá nařízení (přitom je nekuřák), ale bere to s rozumem, že lepší, než aby kouřili venku v zimě a byli všichni marod, tak jim udělal na vlastní riziko určité úlevy - na tyto podmínky kuřáci kašlou, ještě mají pořád nějaké žgryndy, že my nekuřáci je omezujeme, když nám vadí, že nám hulí přímo do ksichtu... Přitom, kdyby pracovali jinde, mají okamžitého padáka.
Jinak, já sám mám rád alkohol. Sice jsem měl vloni v létě těžkou mononukleózu, takže už půl roku abstinuji, ale předtím jsem si dal každý večer 1/2 - 3/4 litru dobrého vína. A jediný, koho jsem tím trápil, byla moje peněženka, protože utratit 4 - 5000 korun za alkohol měsíčně je trochu úlet. Ale opilého mne nikdy nepotkáš, ani alkoholicky nepáchnu, a už vůbec nikoho neobtěžuji.
A pokud jde o restaurace - do hospody nechodím. Ale když jsem někde mimo, zajdu si třeba do restaurace na jídlo, a mohu tzi říct, že když vlezu do zahulené hospody, tak vypadnu a jsem raději hladem, a pokud někde už jím, tak je zcela běžné, že tam někdo v době oběda vytáhne cigaretu a začne kouřit. Naštěstí jsem natolik drzý, že mi nedělá problém vstát a říct dotyčnému, aby to típnul, nebo šel ven. S některými kuřáky je z toho hlasitý rozhovor na celou restauraci.
Chytáte sa slovíčok, ako topiaci slamky. Reštaurácie sú vyššia úroveň, tam je matematika jednoduchá (koľko ľudí znesie chvíľu nefajčenia? 100% koľko ľudí neznesie chvíľu fajčenia? viac ako 0).
Btw, aj to, čomu u vás vravíte "hospody", je v prahe nefajčiarske? kde?
Iné prirovnanie je fajčenie = močenie. V slušnej spoločnosti sú na to vyhradené miestnosti. To imho stačí aj pre fajčiarov. Jedna miestnosť vzadu za toaletami.
Tiskni
Sdílej: