Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Já to asi napsal špatně, já tou větou jen chtěl zdůraznit, že jsem zrovna ráno zaktualizoval na 10.5.3, zase takový kabrňák nejsem, abych kvůli Petrovi reinstaloval svoje zlatíčkoNo toho jsem se právě leknul. Jinak díky za video. Doufám, že nikdy nebudu muset tento instalátor vidět na vlastní oči.
Kdyby mi někdo skočil na auto, tak ho doopravdy zabiju ! :o)
jiným nenadávám
ty jsi ale kokot
ln -s vim emacs
Závěr: V posledním roce dochází k výraznému zrychlení zpracování JavaScriptu ve Firefoxu, Opeře i Safari, přičemž se postupně střídají na prvních místech žebříčku ve srovnání s mnohonásobně pomalejším Internet Explorerem. Momentálně otevřené technologie WebKit a Gecko vedou nad uzavřeným Prestem (Opera) a hlavně Tridentem (Internet Explorer)....a vítězem soutěže o nejlepší marketingový žvást se stává... (fanfáry)...
tlustej ksichteJak jemná, společensky vytříbená a inteligentní odpověď. To opravdu hodně vypoví o osobě pisatele.
píčovinyParáda!
nejsem schopen uznat, že je WebKit rychlejšíTo vcelku není podsouvání, nýbrž konstatování faktu.
že si čásla cucám z prstuZ prstu přímo ne, ale z testování špatných verzí určitě ano.
jsem testoval to nejaktuálnější, co testovat šloCož absolutně nic nemění na tom, že jsi testoval blbou verzi a pěkně dlouho sis to odmítal přiznat. Jasně, neodmítal. On to ale v té diskuzi každý vidí. Takže na to už opravdu můžu říct pouze jedno: chá chá
A za to, že magoři z WebKitu zančí čísla buildů stejně a se stejným datem a mají přitom úplně jiné chování, tak za to skutečně nemůžu a nevím, proč mi to tu musíte otloukat o nos.Já nikde manifest vývojářů WebKitu, v němž by se zaručovali, že sestavení pro Windows musí být funkčně zcela shodné se sestavením pro Mac, neviděl, ty jo?
polovina lidí si z tebe dělá srandu a druhá polovina tě blokuje.
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css"); .ds_hlavicka_blacklisted + div { display: block !important; } .ds_hlavicka_blacklisted + div > .ds_text,.ds_hlavicka_blacklisted + div > .signature { font-size: 70%; color: gray; } .ds_controls_blacklisted { display: block; }
obrazení blokovaných komentářů malým písmem je totiž hezké, ale jaksi to neskryje to vlákno, které z nich vycházíJá jsem si tu úpravu stylu dělal ještě před tím, než zde začal PT
Asi ten styl budu muset upravit, aby se v případě vláken zahájených PT celé vlákno schovalo, jako to dělá výchozí styl.To jde udělat? Mám na mysli, jestli jde podle toho, který blokovaný uživatel komentář napsal, rozhodnout, jak moc ho skrýt...
<div>
netrefil. Takže jsem propagaci této funkce odložil do doby, než to opravím (k čemuž zatím nějak nedošlo). Uvedený postup je tedy bez záruky a pokud někdy dojde k tomu, že ten kód přeci jen opravím, přestane postup fungovat.
Můžete změnit styl textu komentáře určitého uživatele, styl podpisu a celého vlákna schovaného pod tím komentářem. Nemůžete změnit styl záhlaví toho uživatele – to je právě to, kde jsem se netrefil, ta třída měla být o patro výš.
Struktura každého komentáře v HTML vypadá zhruba takhle:
<div class="ds_hlavicka">…</div> <div class="ds_text_user0000"> <div class="ds_text">Text komentáře</div> <div class="signature">Text komentáře</div> <div class="ds_odsazeni"> komentáře ve vlákně pod tímto komentářem </div> </div>Kde místo
0000
je id uživatele. Takže selektorem .ds_text_user0000 > .ds_text
ve stylopise nastavíte styl textu komentáře daného uživatele, .ds_text_user0000 > .ds_odsazeni
celého vlákna pod ním atd. Samozřejmě to předpokládá nějaký normální prohlížeč, který rozumí menšítku (>) v selektoru CSS.
Co bych s tím asi tak dělal, že by některé subtesty vyšly jinak?To já netuším, křišťálovou kouli opravdu nemám, ale chcete-li hrát takto, pak prozatím vedu: podobné výsledky, jako jsou ty mé, vyšly koneckonců i člověku (teď se nejspíš přesouváme k SunSpideru), díky němuž v podstatě vznikla původní zprávička: tedy ano, tomu, co dával své výsledky na paste.lisp.org. Vy jste zatím sám, smutné
V čínách se většinou najím za slušné peníze velice dobře.Snad kdyby se člověk mohl mrknout do kuchyně a taky jim říct, ať tam nedávají tolik škrobu, tak možná. Pro mě je bezkonkurenční arabská kuchyně, ale těch není tolik, jako čínských.
Stejně tak uznávám, že dokážeš-li i tentokrát z takto jasných čísel vykouzlit vítězství pro Firefox, smeknu před tebou svou kšiltovku.Nevím, jak ty, ale já si kšiltovku nechám na hlavě a dál budu brouzdat v Safari.
pokud se neobjeví nějaká větší chyba… která už se objevila …
KDE4 navrhovali zkulenci a padouši, protože ten vzhled a ovládání je fakt hnus.+1
Tiskni
Sdílej: