Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Já to asi napsal špatně, já tou větou jen chtěl zdůraznit, že jsem zrovna ráno zaktualizoval na 10.5.3, zase takový kabrňák nejsem, abych kvůli Petrovi reinstaloval svoje zlatíčkoNo toho jsem se právě leknul. Jinak díky za video. Doufám, že nikdy nebudu muset tento instalátor vidět na vlastní oči.
Kdyby mi někdo skočil na auto, tak ho doopravdy zabiju ! :o)
jiným nenadávám
ty jsi ale kokot
ln -s vim emacs
Závěr: V posledním roce dochází k výraznému zrychlení zpracování JavaScriptu ve Firefoxu, Opeře i Safari, přičemž se postupně střídají na prvních místech žebříčku ve srovnání s mnohonásobně pomalejším Internet Explorerem. Momentálně otevřené technologie WebKit a Gecko vedou nad uzavřeným Prestem (Opera) a hlavně Tridentem (Internet Explorer)....a vítězem soutěže o nejlepší marketingový žvást se stává... (fanfáry)...
tlustej ksichteJak jemná, společensky vytříbená a inteligentní odpověď. To opravdu hodně vypoví o osobě pisatele.
píčovinyParáda!
nejsem schopen uznat, že je WebKit rychlejšíTo vcelku není podsouvání, nýbrž konstatování faktu.
že si čásla cucám z prstuZ prstu přímo ne, ale z testování špatných verzí určitě ano.
jsem testoval to nejaktuálnější, co testovat šloCož absolutně nic nemění na tom, že jsi testoval blbou verzi a pěkně dlouho sis to odmítal přiznat. Jasně, neodmítal. On to ale v té diskuzi každý vidí. Takže na to už opravdu můžu říct pouze jedno: chá chá
A za to, že magoři z WebKitu zančí čísla buildů stejně a se stejným datem a mají přitom úplně jiné chování, tak za to skutečně nemůžu a nevím, proč mi to tu musíte otloukat o nos.Já nikde manifest vývojářů WebKitu, v němž by se zaručovali, že sestavení pro Windows musí být funkčně zcela shodné se sestavením pro Mac, neviděl, ty jo?
polovina lidí si z tebe dělá srandu a druhá polovina tě blokuje.
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css"); .ds_hlavicka_blacklisted + div { display: block !important; } .ds_hlavicka_blacklisted + div > .ds_text,.ds_hlavicka_blacklisted + div > .signature { font-size: 70%; color: gray; } .ds_controls_blacklisted { display: block; }
obrazení blokovaných komentářů malým písmem je totiž hezké, ale jaksi to neskryje to vlákno, které z nich vycházíJá jsem si tu úpravu stylu dělal ještě před tím, než zde začal PT
Asi ten styl budu muset upravit, aby se v případě vláken zahájených PT celé vlákno schovalo, jako to dělá výchozí styl.To jde udělat? Mám na mysli, jestli jde podle toho, který blokovaný uživatel komentář napsal, rozhodnout, jak moc ho skrýt...
<div>
netrefil. Takže jsem propagaci této funkce odložil do doby, než to opravím (k čemuž zatím nějak nedošlo). Uvedený postup je tedy bez záruky a pokud někdy dojde k tomu, že ten kód přeci jen opravím, přestane postup fungovat.
Můžete změnit styl textu komentáře určitého uživatele, styl podpisu a celého vlákna schovaného pod tím komentářem. Nemůžete změnit styl záhlaví toho uživatele – to je právě to, kde jsem se netrefil, ta třída měla být o patro výš.
Struktura každého komentáře v HTML vypadá zhruba takhle:
<div class="ds_hlavicka">…</div> <div class="ds_text_user0000"> <div class="ds_text">Text komentáře</div> <div class="signature">Text komentáře</div> <div class="ds_odsazeni"> komentáře ve vlákně pod tímto komentářem </div> </div>Kde místo
0000
je id uživatele. Takže selektorem .ds_text_user0000 > .ds_text
ve stylopise nastavíte styl textu komentáře daného uživatele, .ds_text_user0000 > .ds_odsazeni
celého vlákna pod ním atd. Samozřejmě to předpokládá nějaký normální prohlížeč, který rozumí menšítku (>) v selektoru CSS.
Co bych s tím asi tak dělal, že by některé subtesty vyšly jinak?To já netuším, křišťálovou kouli opravdu nemám, ale chcete-li hrát takto, pak prozatím vedu: podobné výsledky, jako jsou ty mé, vyšly koneckonců i člověku (teď se nejspíš přesouváme k SunSpideru), díky němuž v podstatě vznikla původní zprávička: tedy ano, tomu, co dával své výsledky na paste.lisp.org. Vy jste zatím sám, smutné
V čínách se většinou najím za slušné peníze velice dobře.Snad kdyby se člověk mohl mrknout do kuchyně a taky jim říct, ať tam nedávají tolik škrobu, tak možná. Pro mě je bezkonkurenční arabská kuchyně, ale těch není tolik, jako čínských.
Stejně tak uznávám, že dokážeš-li i tentokrát z takto jasných čísel vykouzlit vítězství pro Firefox, smeknu před tebou svou kšiltovku.Nevím, jak ty, ale já si kšiltovku nechám na hlavě a dál budu brouzdat v Safari.
pokud se neobjeví nějaká větší chyba… která už se objevila …
KDE4 navrhovali zkulenci a padouši, protože ten vzhled a ovládání je fakt hnus.+1
Tiskni
Sdílej: