Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Když se diskuze začne stávat nepřehlednou, z jedné strany začnou padat pořád stále jedny a ty samé argumenty jak z pokaženého spambota (a ano, pořád stejně špatné „argumenty”) a zároveň začnou být přehlíženy opravdu pěkné diskuzní příspěvky (ještě jednou díky za ně! ), je na čase celou věc přesunout do blogu. A udělat z ní pořádný flame. Ať hoří!
Podmínky souboje: hraje se na MacBooku (Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 4 GB RAM) s čerstvě aktualizovaným OS X (na verzi 10.5.3), každý soupeř má nárok na restart před vlastním zápasem a na vlastní, zcela nový uživatelský profil a, zcela pochopitelně, nejčerstvější sestavení toho kterého prohlížeče. 4 GB RAM by měly stačit i Firefoxu.
Zvuk gongu zazněl, utkání může začít! A jen po velmi krátké chvíli již zde máme výsledky:
Dromaeo | SunSpider | |
---|---|---|
WebKit | 1188,60 ms | 2240,0 ms ± 0,7 % |
Minefield | 1632,00 ms | 3205,6 ms ± 0,5 % |
Podmínky souboje: tentokrát se hraje ve virtualizovaných XPčkách, neb je autor leniv nahazovat Boot Camp, jako virtualizační nástroj je použit VMware Fusion a po každém testu je systém uveden do původního stavu (pochválen buď snapshot systém). XPčka mají k dispozici jen jedno procesorové jádro a ubohých 512 MB RAM, ať je bžunda.
Dromaeo | SunSpider | |
---|---|---|
WebKit | 1217,40 ms | 2747,6 ms ± 3,2 % |
Minefield | 1582,00 ms | 3264,0 ms ± 2,6 % |
Já sice zcela otevřeně uznávám, že mám papír na vystavení nových brýlí, ale fakt si nejsem jist, zdali něco změní na tom, že zcela jasně vidím, že WebKit kosí Firefox, nezávisle na platformě. Stejně tak uznávám, že dokážeš-li i tentokrát z takto jasných čísel vykouzlit vítězství pro Firefox, smeknu před tebou svůj klobouk svou kšiltovku.
Ale tak aspoň, že ten Firefox má rozšíření a je druhý nejpopulárnější prohlížeč :P
Tiskni
Sdílej:
Já to asi napsal špatně, já tou větou jen chtěl zdůraznit, že jsem zrovna ráno zaktualizoval na 10.5.3, zase takový kabrňák nejsem, abych kvůli Petrovi reinstaloval svoje zlatíčkoNo toho jsem se právě leknul. Jinak díky za video. Doufám, že nikdy nebudu muset tento instalátor vidět na vlastní oči.
Kdyby mi někdo skočil na auto, tak ho doopravdy zabiju ! :o)
jiným nenadávám
ty jsi ale kokot
ln -s vim emacs
Závěr: V posledním roce dochází k výraznému zrychlení zpracování JavaScriptu ve Firefoxu, Opeře i Safari, přičemž se postupně střídají na prvních místech žebříčku ve srovnání s mnohonásobně pomalejším Internet Explorerem. Momentálně otevřené technologie WebKit a Gecko vedou nad uzavřeným Prestem (Opera) a hlavně Tridentem (Internet Explorer)....a vítězem soutěže o nejlepší marketingový žvást se stává... (fanfáry)...
tlustej ksichteJak jemná, společensky vytříbená a inteligentní odpověď. To opravdu hodně vypoví o osobě pisatele.
píčovinyParáda!
nejsem schopen uznat, že je WebKit rychlejšíTo vcelku není podsouvání, nýbrž konstatování faktu.
že si čásla cucám z prstuZ prstu přímo ne, ale z testování špatných verzí určitě ano.
jsem testoval to nejaktuálnější, co testovat šloCož absolutně nic nemění na tom, že jsi testoval blbou verzi a pěkně dlouho sis to odmítal přiznat. Jasně, neodmítal. On to ale v té diskuzi každý vidí. Takže na to už opravdu můžu říct pouze jedno: chá chá
A za to, že magoři z WebKitu zančí čísla buildů stejně a se stejným datem a mají přitom úplně jiné chování, tak za to skutečně nemůžu a nevím, proč mi to tu musíte otloukat o nos.Já nikde manifest vývojářů WebKitu, v němž by se zaručovali, že sestavení pro Windows musí být funkčně zcela shodné se sestavením pro Mac, neviděl, ty jo?
polovina lidí si z tebe dělá srandu a druhá polovina tě blokuje.
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css"); .ds_hlavicka_blacklisted + div { display: block !important; } .ds_hlavicka_blacklisted + div > .ds_text,.ds_hlavicka_blacklisted + div > .signature { font-size: 70%; color: gray; } .ds_controls_blacklisted { display: block; }
obrazení blokovaných komentářů malým písmem je totiž hezké, ale jaksi to neskryje to vlákno, které z nich vycházíJá jsem si tu úpravu stylu dělal ještě před tím, než zde začal PT
Asi ten styl budu muset upravit, aby se v případě vláken zahájených PT celé vlákno schovalo, jako to dělá výchozí styl.To jde udělat? Mám na mysli, jestli jde podle toho, který blokovaný uživatel komentář napsal, rozhodnout, jak moc ho skrýt...
<div>
netrefil. Takže jsem propagaci této funkce odložil do doby, než to opravím (k čemuž zatím nějak nedošlo). Uvedený postup je tedy bez záruky a pokud někdy dojde k tomu, že ten kód přeci jen opravím, přestane postup fungovat.
Můžete změnit styl textu komentáře určitého uživatele, styl podpisu a celého vlákna schovaného pod tím komentářem. Nemůžete změnit styl záhlaví toho uživatele – to je právě to, kde jsem se netrefil, ta třída měla být o patro výš.
Struktura každého komentáře v HTML vypadá zhruba takhle:
<div class="ds_hlavicka">…</div> <div class="ds_text_user0000"> <div class="ds_text">Text komentáře</div> <div class="signature">Text komentáře</div> <div class="ds_odsazeni"> komentáře ve vlákně pod tímto komentářem </div> </div>Kde místo
0000
je id uživatele. Takže selektorem .ds_text_user0000 > .ds_text
ve stylopise nastavíte styl textu komentáře daného uživatele, .ds_text_user0000 > .ds_odsazeni
celého vlákna pod ním atd. Samozřejmě to předpokládá nějaký normální prohlížeč, který rozumí menšítku (>) v selektoru CSS.
Co bych s tím asi tak dělal, že by některé subtesty vyšly jinak?To já netuším, křišťálovou kouli opravdu nemám, ale chcete-li hrát takto, pak prozatím vedu: podobné výsledky, jako jsou ty mé, vyšly koneckonců i člověku (teď se nejspíš přesouváme k SunSpideru), díky němuž v podstatě vznikla původní zprávička: tedy ano, tomu, co dával své výsledky na paste.lisp.org. Vy jste zatím sám, smutné
V čínách se většinou najím za slušné peníze velice dobře.Snad kdyby se člověk mohl mrknout do kuchyně a taky jim říct, ať tam nedávají tolik škrobu, tak možná. Pro mě je bezkonkurenční arabská kuchyně, ale těch není tolik, jako čínských.
Stejně tak uznávám, že dokážeš-li i tentokrát z takto jasných čísel vykouzlit vítězství pro Firefox, smeknu před tebou svou kšiltovku.Nevím, jak ty, ale já si kšiltovku nechám na hlavě a dál budu brouzdat v Safari.
pokud se neobjeví nějaká větší chyba… která už se objevila …
KDE4 navrhovali zkulenci a padouši, protože ten vzhled a ovládání je fakt hnus.+1