Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Počítač kupuji na práci, zejména na kancelářskou činnost a občasné shlédnutí filmů či DVD, na období cca 5 let - po dobu mých dalších studií.
Požadavky na můj PC jsou, aby byl velmi tichý a úsporný - zdroj do cca 200W, nezabíral příliš místa na již tak malém stole, grafická karta s opensource ovladači a s DVI výstupem na LCD. Chtěl bych mít nainstalovaný Archlinux s KDE 4 (až vyjde), Openoffice.org 2, MPlayer, K3b, k9copy a pár dalších programů. Internet pravděpodobně přes WiFi.
Tiskni
Sdílej:
A co mac mini? Je nesrovnatelne tissi, ma rychlejsi cpu a cena s monitorem je srovnatelna s vyse uvedenou sestavou VIA.nesrovnatelne tissi nez kompletne pasivne chlazeny stroj? :))
(ktorý by nemal mať veľkú spotrebu).
Osobně bych asi preferoval skříň Morex CP-3677. Když už mini-PC, tak opravdu mini: 210x275x65 mm .
Ty a KDE? Mám Tě zafixovanýho, jako lokalizátora skvělého XFce. Nebo jsi od toho projektu už odešel a bude zapotřebí nový človíček?
Jinak Epii jsem testoval a nebyla tak špatná. Někdy v dohledné době by mi měla dorazit Efika 5k2 s PowerPC procesorem, tak už se těším a snad to bude lepší, než Epia, jen vím, že některé věci budu muset na kombinaci Linux@PowerPC oželet.