Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
ahoj, prosím, je to asi mimo ale píšeš "spároval manuálně". Mohl by si mi sem pastnout posloupnost toho, co si psal do commandline aby se to spárovalo? Já umím zařízení hcitool scan najít, přes rfcomm s ním pracovat ale spárovat c cmdline se mi nikdy nepovedlo. Byl bych zavázán....
Prý by to mělo jít přes hcitool cc a pak hcitool auth, ale mě to nešlo, když jsem to zkoušel...
to pak ale vyskočí okno "kdeček" abych zadal pin. Já bych toto rád udělal uplně bez zásahu gui, nejlépe jako
hcitool auth [MAC] my_pin tedy např: hcitool auth 00:02:72:18:58:EF 1234
a na mobilu mi vyskočí zadání pinu a já zadám 1234... :( prostě bych rád nějak tenhle párovací proces rád v cmdline :)
Hledej passkey agent. Já jsem měl probléms tím, že mě nic nevyskočilo
Taky na mě nic neskáče
root@snapy:~# find / -iname "*passkey*" root@snapy:~#
Dokonce ani nikde v celém debianu dle packages.debian.org neexistuje nic podobného Vím asi na co narážíš - na tu aplikaci co dělá to "okno" se zadáním pinu :) ... ale ne a ne ji identifikovat. Dokonce ani nevím co ji volá :)
No, já to tu taky nemám. Od té doby, co předělali ty bluez konfiguráky (dřív se PIN nastavoval tam) se v tom snad nikdo nevyzná
balíček který by ve jméně měl "passkey" u mě (debian, ubuntu) neexistuje
btw - jak si to nakonec udělal s tím network managerem? :D
Já budu totéž co řešíš ty řešit tak, abych dal lidem "deb" balíček a po nainstalování aby se zobrazil wizard co vše potřebné zajistí. Je to pro linuxové notebooky pro 30 sekretářek v terénu, takže asi chápeš jak "blbuvzdorné" by to mělo být :)))
Zatím řeším základní věci... ale jsem odhodlán to udělat s vlastním gui pro všechny operátory v čr a sk :)