Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Dneska se JXP navážel do všech co používají cokoli jiného než ICQ nebo Skype. Tak jsem si řekl, že negativní reklama je taky reklama a šel jsem vyzkoušet Jabber :)
O Jabberu jsem slyšel chvíly po tom, co jsem z win partišny udělal nuly. Hrozně dlouho jsem si ho přál vyzkoušet. Tak jsem dneska napsal do Konqueroru jabber.cz a začal pročítat jejich wiki. Docela mě to překvapilo, tak jsem si stáhnul Psi a zkoušel se připojit. Chvíly mi trvalo než se mi podařilo zjistit, že bych měl zaškrtnout to register account :) Tady mi tedy chybělo nějaké blbuvzdorné HowTo. Po připojení mě překvapilo jak to je rychlý. Hned jsem to napsal známému, aby to taky zkusil. Tak se připojil. Psaní je u Jabberu velmi svižné, na nic se nečeká, zpráva je odeslánka v mžiku. Druhá věc co mě iritovala na ICQ (u mě tedy SIM) bylo posílání souborů. I když jsem si otevřel porty tak to nejelo. Tady absolutně bezproblémů oběma směry. Pak jsem našel posílání smsek a pohodlnou RSS čtečku. Další super službou je ukládání souborů na Jabber server private i public a jak říká náš ředitel "..a to je sqelý hoši ne?".
Pomalu si vyberu seznam důležitých lidí z ICQ, abych si je uložil do svého Jabber účtu:) Začnu šířit víru o Jabberu, tak jako jí šířím o OpenSource :)
Snad jen jedna věc. Když mi někdo napíše na ICQ a já budu za transportem...příjde mi ta zpráva, když toho někoho nemám v kontakt listu?
Tiskni
Sdílej:
Dneska se JXP navážel do všech co používají cokoli jiného než ICQ nebo Skype.To není pravda.
Začnu šířit víru o Jabberu, tak jako jí šířím o OpenSource :)Další!
To je pak lepší nehlasovat vůbec.
Příjde mi, že to je pravda. Prostě to už v JXP vidím. Vynáší kvalitu ICQ do nebe jen podle toho, že v tom jdou hledat lidi. Pak naznačí, že jsou všichni ti co prosazují otevřené protokoly fanatici a řekne, že by měly freemaily mít jabber servery, aby si to vyžehlil.
Ano, další. Další z těch co doporučí známému Jabber nebo Linux. Budu je prostě propagovat, protože chci, aby měl každej možnost volby a věděl, že je i něco jiného než win nebo ICQ.
To je pak lepší nehlasovat vůbec.?? Hlasoval jsem pro "Používám Něco jiného." Což je jistě pravda. Např. telefon, sms, mms, papírové dopisy, e-mail, osobní kontakt, vzkazy...
Začnu šířit víru o Jabberu, tak jako jí šířím o OpenSource :) Další!To začne každý, kdo si o tom něco přečte, zorientuje se a pochopí o co tu jde. Jestli nechceš, aby se něco takového stalo i tobě, rozhodně nic nečti!!! :D
nikde tam nevidím jedinou zmínku o problémech "alternativních" operačních systémůno tak třeba nedostatek specializovaného software, neuspokojivá podpora hw
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Napsal jsem o JXP pravdu podle toho jak se dívám na jeho dnešní blogpost. Zvláště první odstavec. Vkládá něco "linuxákům" do pusy a přitom to není pravda.
Souhlasím, že má hlavu a patu, ale to nic nemění na obsahu..