Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Dneska se JXP navážel do všech co používají cokoli jiného než ICQ nebo Skype. Tak jsem si řekl, že negativní reklama je taky reklama a šel jsem vyzkoušet Jabber :)
O Jabberu jsem slyšel chvíly po tom, co jsem z win partišny udělal nuly. Hrozně dlouho jsem si ho přál vyzkoušet. Tak jsem dneska napsal do Konqueroru jabber.cz a začal pročítat jejich wiki. Docela mě to překvapilo, tak jsem si stáhnul Psi a zkoušel se připojit. Chvíly mi trvalo než se mi podařilo zjistit, že bych měl zaškrtnout to register account :) Tady mi tedy chybělo nějaké blbuvzdorné HowTo. Po připojení mě překvapilo jak to je rychlý. Hned jsem to napsal známému, aby to taky zkusil. Tak se připojil. Psaní je u Jabberu velmi svižné, na nic se nečeká, zpráva je odeslánka v mžiku. Druhá věc co mě iritovala na ICQ (u mě tedy SIM) bylo posílání souborů. I když jsem si otevřel porty tak to nejelo. Tady absolutně bezproblémů oběma směry. Pak jsem našel posílání smsek a pohodlnou RSS čtečku. Další super službou je ukládání souborů na Jabber server private i public a jak říká náš ředitel "..a to je sqelý hoši ne?".
Pomalu si vyberu seznam důležitých lidí z ICQ, abych si je uložil do svého Jabber účtu:) Začnu šířit víru o Jabberu, tak jako jí šířím o OpenSource :)
Snad jen jedna věc. Když mi někdo napíše na ICQ a já budu za transportem...příjde mi ta zpráva, když toho někoho nemám v kontakt listu?
Tiskni
Sdílej:
Dneska se JXP navážel do všech co používají cokoli jiného než ICQ nebo Skype.To není pravda.
Začnu šířit víru o Jabberu, tak jako jí šířím o OpenSource :)Další!
To je pak lepší nehlasovat vůbec.
Příjde mi, že to je pravda. Prostě to už v JXP vidím. Vynáší kvalitu ICQ do nebe jen podle toho, že v tom jdou hledat lidi. Pak naznačí, že jsou všichni ti co prosazují otevřené protokoly fanatici a řekne, že by měly freemaily mít jabber servery, aby si to vyžehlil.
Ano, další. Další z těch co doporučí známému Jabber nebo Linux. Budu je prostě propagovat, protože chci, aby měl každej možnost volby a věděl, že je i něco jiného než win nebo ICQ.
To je pak lepší nehlasovat vůbec.?? Hlasoval jsem pro "Používám Něco jiného." Což je jistě pravda. Např. telefon, sms, mms, papírové dopisy, e-mail, osobní kontakt, vzkazy...
Začnu šířit víru o Jabberu, tak jako jí šířím o OpenSource :) Další!To začne každý, kdo si o tom něco přečte, zorientuje se a pochopí o co tu jde. Jestli nechceš, aby se něco takového stalo i tobě, rozhodně nic nečti!!! :D
nikde tam nevidím jedinou zmínku o problémech "alternativních" operačních systémůno tak třeba nedostatek specializovaného software, neuspokojivá podpora hw
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Napsal jsem o JXP pravdu podle toho jak se dívám na jeho dnešní blogpost. Zvláště první odstavec. Vkládá něco "linuxákům" do pusy a přitom to není pravda.
Souhlasím, že má hlavu a patu, ale to nic nemění na obsahu..