Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Poslední dobou prožívám takové divné stavy. Nechce se mi nic dělat. Nechce se mě ani nic nedělat. A to bych něco dělat měl. Když už se do něčeho pustím tak se nedaří. Zkusím aspoň něco napsat.
Včera mě napadlo, že by bylo fajn udělat si měřidlo kolik toho přes ten telecom natahám. Pustil jsem se do práce a řek bych, že se mi docela podařilo vytvořit ten prográmek, aby dělal co má. Dostal jsem ještě pár nápadů, takže na veřejnost půjde až se poladí. Kdyby ovšem někdo měl zájem, tak mě najde na cx@jabber.cz a rád se o prográmek podělím. Vedlo mě k tomu hlavně to ,že jsem nenašel jednoduše použitelnou statistiku připojení pro desktop. Tzn. že výsledky se zobrazujou pěkně v okýnku a ne někde v pofidérních xhtml souborech. Nakonec z toho je tohle.
Pochlubil jsem se s tímto screenem někomu u koho jsem si myslel, že ho to bude zajímat. Nikdy mě nenapadlo jak člověku podkope sebevědomí, když se do jeho výtvoru začne ironickými poznámkami navážet někdo kdo nemá ani páru jak to funguje a nebyl by sám schopný něco takového udělat.
Přemýšlím čím tenhle blogpost zakončit, ale nic mě nenapadá...takže konec.
Tiskni
Sdílej:
Poslední dobou prožívám takové divné stavy. Nechce se mi nic dělat. Nechce se mě ani nic nedělat. A to bych něco dělat měl. Když už se do něčeho pustím tak se nedaří. Zkusím aspoň něco napsat.Jo, to samý... dneska mě chvíli prudilo i to, že musím u kompu držet hlavu rovně...
Něco málo umím, ale když má někdo blbý keci tak mě to namíchne :)
Teď k tý krititice. V noci se mi podařilo to nacpat do traye, takže jo, už to tam je.
Co se týče Gnome, tak jsem to včera posílal borcoj z ubuntu konfery na jabberu a nevalilo mu vypínání. Ale stejně si myslím, že to je něco schnilého u něj. Můžeš to zkusit, napiš na cx@jabber.cz .
Jazykově sjednotit? To myslíš ty tlačítka dole že ? :) Příjde na to.