Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »O to tady příliš nejde. Problém vidím spíš v tom, že zatímco v původních primitivních formách náboženství bozi do života lidí a fungování přírody zasahovali každou chvíli, jak se lidské poznání rozvíjelo, přeživší náboženství se postupně transformovala do podoby, kdy jejich bůh nezasahuje buď vůbec nebo jen tak, že to stejně nelze rozeznat od fungování standardních přírodních zákonů. V tom okamžiku se ale otázka existence boha stává naprosto irelevantní, když je z pohledu našeho světa výsledek naprosto stejný.
Stejně tak je to i ve vašem příkladu. Pokud budou v oné rovině fungovat určité zákonitosti a já nikdy neudělám nic, co by je porušilo, pak z pohledu onoho světa nemá otázka mé existence naprosto žádný smysl.
co by byl takový Lisp?Programovací jazyk pro bohy
Kamarádi z teologické říkali, že jsem prý vůbec křesťan. No, mají na to školy, kluci študovaný, tak to musej poznat, né? :) Ale já si myslím, že jsem praktikující budhista.Takovejch znám taky pár. Tvrdí, že jsou ateisté/budhisté, či kdovíco jiného, ale ve skutečnosti to jsou mnohdy lepší křesťané než "pravověrní kotolíci, každou neděli chodím do kostela, nekradu nezabíjím"
A kojících žen.
neví se jesti Ježíš skutečně žil (mno, možná už SE to ví, ale já to nevím)Ja myslim, ze zrovna to se vi. Co ja vim, tak krome krestanskych pramenu to dokladaji i prameny nekrestanske nebo krestanstvim opovrhujici. Josefus Flavius napr. pise o Jezisi Kristu: "je-li ho mozno nazvat clovekem, protoze cinil podivne veci". Tacitus Publius pise o Kristu i krestanech ("zhoubna povera"), Plinius, Lucianus a dalsi...
Vaše myšlenka Ježíše v prostředí IT je zajímavá. Jak by asi vypadaly zázraky? Instalace pouhým dotykem ruky, oživení serveru bez harddisku, spuštění pc bez elektriky... Obrácení Billa na víru Tuxovu...
Však i zde probíhají návraty ztracených synů Linuxe, konvertování z jedné víry na druhou...
Ptáte se proč. Hmmm, já nevím. Možná málo lásky, možná málo aplikací.
P.S. Ovšem -- ač o život, význam a poselství Ježíše se vedou spory, zatím se všichni shodují, že žádný guru na počítadla nebyl.
(Existuje katolický vtip: Velkopáteční mše)Vysvětlení vtipu BTW: ano, je to ten článek s ukradeným obrázkem
nejak schizofrenik. Nebo to byl blazen?
To jsou jen jména pro stav vnímání, který je nám nepochopitelný. Když tak asi paranoik, ne? Ale tohle diagnostikování na dálku a stovky let - to je znak paranoie a schizofrenie. To může zkoušet leda blázen.
Vždyť já říkám, dnes je out přemýšlet, já už ode dneška taky nad žádnýma blbostma nepřemýšlim. Jsem tupá ovečka držící se stáda ... vždyť je to mnohem jednodušší!
(co si tak vzpominam, cetl jsem to pred lety v nejakych neoficialnich pramenech)
Tiskni
Sdílej: