abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Komunita

    Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.

    lkocman | Komentářů: 3
    1.3. 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    1.3. 13:33 | IT novinky

    Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    28.2. 15:44 | Upozornění

    Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (7%)
     (0%)
     (12%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 999 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Jak vyjít vstříc bombajským teroristům

    27.11.2008 21:13 | To jsem vážně jediný? | Anketa | Přečteno: 1950× | Komentářů: 369, poslední 3. 12. 2008 | Hodnocení: 83 % (18 hlasů)

    Berte prosím tento blogpost s anketou jako provokačku nejtvrdšího kalibru. Ale ctím přísloví na hrubý pytel hrubá záplata a jakkoliv se bude zdát mnou navrhované řešení nehumánní, svou logiku má


    Dokonáno jest..

    27.11.2008 12:43 | Jen tak na okraj | Výběrový blog | Přečteno: 4090× | Komentářů: 91, poslední 19. 2. 2009 | Hodnocení: 100 % (21 hlasů)

    Vy co jste doposud měli za to, že ÚMOb Ostrava-Jih je baštou opensource - zapomeňte co bylo.


    Racketeering pana Palase

    26.11.2008 11:09 | Jen tak na okraj | Přečteno: 1776× | Komentářů: 88, poslední 30. 11. 2008 | Hodnocení: 60 % (15 hlasů)

    V roce 1997 postihly Moravu a Slezsko rozsáhlé povodně. Stejná živelná pohroma pak v r. 2002 postihla Čechy. V obou případech se zcela jasně prokázalo, že přehradní nádrže nemají nejmenší šanci tomu zabránit! Přesto Moravskoslezský kraj nyní pod taktovkou pana Palase, nevybíravým způsobem protlačuje vybudování další přehrad v povodí Odry.


    Co nám vadí?

    23.11.2008 17:12 | To jsem vážně jediný? | Přečteno: 1517× | Komentářů: 62, poslední 25. 11. 2008 | Hodnocení: 69 % (16 hlasů)

    Tento blogpost na téma rasismu jsem začal psát z dlouhé chvíle ve vlaku cca před dvěma měsíci. Dávno předtím, než pan Langer spustil svůj protivietnamský pogrom, a než se vyhrotila situace natolik, že si na ní začali náckové přihřívat svou polívčičku. S oblibou si dnes kdejaký pseudohumanista plivne anonymní slinu a hovoří o nás, o lidech kteým prostě vadí že někdo dělá brajgl, jako o rasistech.


    Krkonošské pohádky

    12.11.2008 09:21 | Jen tak na okraj | Anketa | Přečteno: 2569× | Komentářů: 66, poslední 16. 5. 2011 | Hodnocení: 67 % (18 hlasů)

    Opět jde o drobnou variaci na politické téma. Podnětem byl poslední příspěvek v diskuzi pod mým minulým blogpostem. Předem odrazuji před dalším čtením ty, co na to nemají náladu. Jde jen o drobnou anketu na téma - kdo je vlastně větší zločinec.


    Plíživá rehabilitace členů KSČ a přisluhovačů jejich režimu

    10.11.2008 11:21 | Jen tak na okraj | Přečteno: 1540× | Komentářů: 58, poslední 13. 11. 2008 | Hodnocení: 77 % (30 hlasů)

    Tak už je to tady. Uplynulo dalších dvacet a ne že by začali vystrkovat růžky - vystrkují rohy!


    Auta na kolejích

    6.11.2008 09:07 | Jen tak na okraj | Přečteno: 1649× | Komentářů: 150, poslední 12. 11. 2008 | Hodnocení: 68 % (31 hlasů)

    Původně jsem chtěl zvolit adekvátnější výraz, ale nerad bych křivdil skutečným kreténům, debilům a imbecilům. Jinak je tento blogpost opět namířen proti motorizovaným sobečkům, co vidí za každou snahou o omezení automobilové dopravy útok na svá lidská práva.


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.