3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
V předchozím blogpostu jsem se lehce otřel o problematiku doplnění metatagů do obrázků, které je nemají ve vínku již od svého vzniku. Zmínil jsem se také o tom, že jich je více typů a ne všechny prohlížeče umí zobrazit a editory zpracovat. V tomto pokračování bych tedy chtěl zmínit jak na tom jsou s jejich zobrazením mnou používané prohlížeče u kterých bezpečně vím, že s nimi pracovat umí. Úvodem podotýkám, že vývoj kráčí mílovými kroky a to co je pravdou dnes a na mém stroji, zítra platit nemusí.
Opět jsem po nějakém čase narazil na problém s určením původu obrázků, které kamarád odkudsi stáhnul. Některé se naštěstí dají na internetu dohledat, tak jsem se rozhodl doplnit do nich metatagy dřív, než i jejich stránky zmizí.
Tradiční prudiče prosím o shovívavost, neboť tento zápis by měl být spíše takovým odlehčením a vyjádřením mé úlevy a vděku kolegovi Michalovi, že mě uchránil od potencionální destruktivní činnosti.
Ani jsem netušil, že se můj včerejší blogpost vyhoupne mezi nejkomentovanější blogposty tohoto serveru. Koho by napadlo, že na linuxovém serveru vznikne takový flame a přitom se vůbec netýká MS Windows, že? Podle komentářů si očividně někteří lidé nedokážou představit a obvinují mě z nejrůznějších ekoteroristických pohnutek. Takže jak bych si to tedy představoval?
Tento blogpost je hrubě provokativní a namířený zvláště proti všem co se rádi prohánějí károu sami.
Tenhle zápisek je linuxu na hony vzdálen. Je to má reakce a právě probíhající otázky Václava Moravce, kde je v přímém přenosu rozhovor s gruzínským prezidentem Michailem Saakašvilim.
Každé ráno, když se přesouvám do rachoty, koukám kolem sebe a dnes mému oku opravdu polahodila záplava květů na nám. Míru (v Praze) a mihotání vydlážděných obrazců na chodníku.