Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Rád jím. Vážně. Dnes jsem byl po dvou měsících v menze ČVUT. Celej rok baštím typický jídelnový jídla. Čili pár desítek gramů "masa" a "obloha". Nesnáším to.
Dost mi vadí, že není žádný doporučení pro to, aby tlačítko O.K. bylo vždy na pravé straně. Desktopové rozhraní je tak velmi rozhádané. Teda aspoň každá pátá aplikace to má obráceně. Dost ale to bejvá rozházené i jen v jednej aplikaci, například v ovládacím centru mej destribuce (mdv2006). Někdy je O.K. napravo, někdy je tam Hotovo, někdy Zrušit, někdy to má obráceně i varování po odkliknutí formu.
IMHO by se borci pres lunex meli hrabat v kernelu a masinky nechat na pokoji. Ono doprava po zeleznici v podani levicackyho molochu neni zas tak skvela a ekologicka.
Tak sem dnes kouknul na screenshoty nového grafického tématu v budoucí verzi Mandriva 2007 a musím říct, že se mi fakt líběj.
Je venku nový Azureus 2.5.0.0. Přibyla v něm dost vychytaná funkce Automatic upload speed, která se stará o pingání na ostatní klienty v distribuované databázi a z toho odhaduje vytížení sítě. No a podle toho pak nastaví rychlost odesílání.
ALe ne zas tak moc. Ve střednědobém horizontu půl roku hodlám přejít na Gentoo. Něco sem se s nim už pokoušel, ale to sem neměl trpělivost a hlavně dualcore
Na průmyslovce sem většinu výkresů kreslil pomocí počítače. Pak jsem se dostal do pracovního poměru, kde jsem mimo jiné též čáral na PC. Nikdy bych neřekl, že se to tak rychle omrzí. Jako všechny věci, co musím dělat povinně. V prvním ročníku vysoké (který snad budu mít za pár dní uzavřený) sem proto všechno čmáral od ruky, maximálně pomocí pravítka. Nikdy bych neřekl, že to jde tak ukrutně rychle. Sice tomu pak odpovídá hodnocení, ale na to nehraju, páč mě zajímá jen prolezl/neprolezl. V dalších ročnících to už ale takhle praktikovat nepůjde, proto jsem se začal shánět po nějakém full-size free opensource cadu pro GNU/_inux.
odešel mi router, tak jsem domácí síťku (3x pc + noťas) nouzově propojil přes switch, který sem vyhrabal pod postelej, a usb dsl modem. router jsem tedy udělal z toho pc, ke kterýmu je připojen modem. a když je to pc připojený přímo, tak sem si řelk, že by to chtělo i nějaký firewall. jako správný linux-user jsem ho naklikal v ovládacím centru mé distribuce.
Tak sem všem lidem a ostatním, se kterými jsem kdy komunikoval po ICQ, poslal mail následujícího znění:
zdar trubky, kaslu vam na icq, jestli se mnou budete chtit komunikovat pomoci IM, jsem k sehnani na koffr@jabber.sh.cvut.cz
Takze asi tak! A co mě k tomu vedlo? Nešel mi nahrát obrázek do profilu na ICQ.com. Toto je jen vyvrcholení dlouhodobých potíží. Byla to historická nutnost.