Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Když jsem opět po nějaké době zkompiloval KDevelop z gitu, zjistil jsem, že padá při použít "Find Uses". Jak tedy vypadá hlášení bugu a jeho následná oprava v KDevelopu?
Normálně bych poslal bug report do KDE bugzilly, tentokrát mi ale okénko oznamující informaci o pádu nebylo schopno vrátit backtrace. Rozhodl jsem se tedy zajít na IRC a zeptat se jak na to. Výsledek mě upřímně řečeno velmi překvapil. Posuďte sami:
[čtvrtek 01 července 2010] [11:24:12] <stativ> Is http://pastebin.com/nEgrAJcS enough for a good bug report? [čtvrtek 01 července 2010] [11:24:52] <milian> stativ: no, I'll fix it straight away [čtvrtek 01 července 2010] [11:25:25] <susundberg> :) [čtvrtek 01 července 2010] [11:26:49] <stativ> milian: wow, that would be awesome[čtvrtek 01 července 2010] [11:27:30] <milian> stativ: pushed to 4.0, will get merged into master eventually
Kéž by se takto chovali i vývojáři jiných projektů…
Tiskni
Sdílej:
U komercniho to tak rozhodne nechodi, protoze mezi vyvojarem a zakaznikem je obvykle neprustrelna stena supportu. A stava se, ze se k oprave i velmi zavaznych problemu dostanete v releasu treba az za pul roku.Pokud to bude soft na zakázku tak tomu věřím. Pokud je to ale software, který se víceméně běžně prodává tak souhlasím – je to docela bída. Hlavně právě kvůli zmiňované podpoře, přes kterou se těžko dostává.