Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Když jsem opět po nějaké době zkompiloval KDevelop z gitu, zjistil jsem, že padá při použít "Find Uses". Jak tedy vypadá hlášení bugu a jeho následná oprava v KDevelopu?
Normálně bych poslal bug report do KDE bugzilly, tentokrát mi ale okénko oznamující informaci o pádu nebylo schopno vrátit backtrace. Rozhodl jsem se tedy zajít na IRC a zeptat se jak na to. Výsledek mě upřímně řečeno velmi překvapil. Posuďte sami:
[čtvrtek 01 července 2010] [11:24:12] <stativ> Is http://pastebin.com/nEgrAJcS enough for a good bug report? [čtvrtek 01 července 2010] [11:24:52] <milian> stativ: no, I'll fix it straight away [čtvrtek 01 července 2010] [11:25:25] <susundberg> :) [čtvrtek 01 července 2010] [11:26:49] <stativ> milian: wow, that would be awesome[čtvrtek 01 července 2010] [11:27:30] <milian> stativ: pushed to 4.0, will get merged into master eventually
Kéž by se takto chovali i vývojáři jiných projektů…
Tiskni
Sdílej:
U komercniho to tak rozhodne nechodi, protoze mezi vyvojarem a zakaznikem je obvykle neprustrelna stena supportu. A stava se, ze se k oprave i velmi zavaznych problemu dostanete v releasu treba az za pul roku.Pokud to bude soft na zakázku tak tomu věřím. Pokud je to ale software, který se víceméně běžně prodává tak souhlasím – je to docela bída. Hlavně právě kvůli zmiňované podpoře, přes kterou se těžko dostává.