Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
3) cache neni defaultne omezovan a tudiz je jen otazka casu, nez se plno lidem zaplni disk (po hledani ve foru jsem nasel moznost predat parametr pri spusteni, coz je pry ale v testovaci fazi a take to neresi problem spusteni prohlizece z jinych aplikaci, kde se neda predat parametr)
mv /usr/bin/chromium /usr/bin/chromium.real
, a do /usr/bin/chromium
dáš
#!/bin/sh chromium.real --parametrBlééé
Nemel jsem moc cas se rozepisovat. Jedna se minimalne o 3 veci, na vic si ted nevzpomenu.
Hlavni vec byla vyskakovani nejake listy nahore pri navsteve kazde stranky, kde se me to ptalo, jestli chci stranku prelozit. Kdyz jsem odklikl, ze tento jazyk nikdy a navstivil jsem stranku v jinem jazyce, tak znovu, takto se to porad opakovalo. Nevim, co si to prohlizec najednou zacal dovolovat, neprosil jsem ho o to :) Tak sel Chrome pryc a v Chromiu se tohle nikdy neobjevilo.
Zadruhe se v Chromu nedalo nastavit vsechno v nastaveni, jelikoz cast moznosti nebyla videt diky zmensenemu oknu nastaveni a nedalo se to zvetsit (ve WinXP). Prechod na Chromium problem vyresil (ve WinXP se i tak nedala menit velikost, ale aspon tam bylo vse videt).
A treti vec byl zmensovaci prehled plug-inu vpravo nahore, objevilo se tam zrejme po automatickem updatu takove soupatko (mimochodem absence informace o updatu je taky moc samostatne chovani), pomoci ktereho se dal rozsirovat adresni radek, cimz se zmensoval prostor pro plug-iny. Obcas plug-iny nebyly vubec videt a musel jsem to zase posunout, stavalo se to samo od sebe. Chromium tento problem take nema.
Kdyz to shrnu - doporucuji prestat pouzivat Chrome a prejit na Chromium, usetri se trochu nervy :) Kdo vi, jaka prekvapeni nam Google jeste hodi pred nohy...
Muj znamy && pouziva vimperator -> poradny unixar
.
Firefox je vlastně jediný program, který musím celkem pravidelně minimálně jednou týdně killnout, protože nerozchodil nějaký kus webu a zmrznul. Chápu, že zrovna ve spojitosti s flashem to není vina Firefoxu, ale proč bych to měl řešit, když jiné prohlížeče již dávno rozdělily panely do samostatných oddělených threadů a s tímto problémem si poradí.Proto během několika měsíců vyjde minoritní aktualizace Firefoxu 3.6 s oddělením pluginů do samostatných procesů a Firefox 4 plánovaný na konec roku bude mít oddělené rozhraní od zobrazení webových stránek. Jak je na tom v tomto ohledu Opera, Konqueror nebo třeba Epiphany?
ten slavnej chrome taky neni zas takovej zazrak, jo je spickove rychlej a je v nem par dobrejch napadu, ale gui ma desny a pameti zere taky docela dost. nic na svete neni dokonaly ...
Tak Firefox nakonec PDF otevírá Okularem. Stačilo v GTK dialogu vybrat "jinou aplikaci" a nalistovat Okular. Zatím si to pamatuje, uvidíme na jak dlouho.Chmm, přesně takhle jsem jednou nastavil KPDF a teď mi ten šmejd nabízí KPDF na úplně všechny soubory. Řešení pro programátory je přitom tak banální:
xdg-open
.
při "zpět" se načte stránka sama odroluje tam kde jsem klikl na odkazExistuje aj nejaký prehliadač, čo také niečo nerobí?
Tiskni
Sdílej: