V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Jakmile jsem se dozvěděl o nové nabídce Pipni.cz, rozhodl jsem se že to je ideální služba na to co chci. Už delší dobu potřebujeme někam umístit demo phpMyAdmina, ve kterém by si uživatel mohl vyzkoušet všechno a ne jen něco s omezenými privilegii.
Právě se mi podařilo se zamotat ve vlastním chaosu symlinků, tak jsem se vydal trochu zkoumat jejich chování. Proč je pro ls symlink něco jiného než pro cd?
Tak nevím, mám si nechat umístit na stránky reklamu? Když si někdo vybral takto konkrétní stránku, tak to určitě bude velmi cílená reklama, akorát mám pocit, že těch pár návštěvníků co si čte dokumentaci k API Gammu mi asi moc peněz nepřinese .
Je sice pěkné, že se někdo odhodlá nahlásit bug, ale když to bere jako slohové cvičení a stejně tak každý doplňující komentář, tak to vývojáře akorát naštve. Pravda už jsem schopný číst takové výplody letmým prohlédnutím a hledáním klíčových slov, ale pak snadno něco unikne .
Tak nějak si hraju se zámkem na notebook a najednou jsem zjistil, že je odemčený. No to určitě byla náhoda, tak zkouším znovu a tentokrát již pozorně a opravdu není problém tento zámek odemknout na jedno otočení každým kolečkem, tomu říkám bezpečí.
Po nějaké době používání sourceforge, jsem se rozhodl trochu přispět a stal jsem se subscriberem. Mimo jiné to nabízí priority support. Podle popisu by se mými požadavky měli zabývat dříve něž těmi od uživatelů, kteří nezaplatili.
No koukám, že to s tím mým testováním nebude až tak žhavé. Přestože Gentoo obvykle má to nejnovější a uživatelé se tím patřičně chlubí, tak PHP 5 si tam ještě cestu nenašlo.
No přepisovat to nebudu, koukněte se sami. Příjemně mě to překvapilo, přecejenom jsem nečekal, že podobnost s tím co poslouchám já bude tak veliká. A kdo tam ještě nejste, tak se rychle přidejte .
Tak jsem zase po dlouhé době nabootoval svoje experimentální Gentoo, protože potřebuju otestovat pár věcí v phpMyAdminovi s různými verzemi PHP a MySQL a Gentoo mi na to připadá ze systémů, co mám na testovacím počítači nainstalované, jako nejvhodnější oběť .