V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tak právě jsem absolvoval první (a na delší dobu asi poslední) pokus objednání dovolené po internetu.
Jak známo inteligence uživatelů opravdu nezná mezí . Příkladem budiž uživatelé phpMyAdmina, kteří můžou napsat překladateli. Protože tenhle problém existuje již dlouho, tak než uživatel může odeslat mail, zobrazí se mu nejdříve JavaScriptem dialog, jestli ten mail opravdu chce poslat a do body mailu se dá ten samý varovný text.
Protože moje patička už dokonce donutila někoho se mě zeptat co to znamená, tak to vysvětlím tady
Českou poštu začínám mít rád víc a víc. Dokud mi chodily jenom cizí dopisy, tak jsem to ještě ignoroval, přecejenom toho spamu nebylo tolik jako v elektronické poště. Teď už ale opravdu začínám mít potřebu účinně sdělit poště, že se opravdu nejmenuju Čihák a že tenhle dům opravdu nemá číslo 80. Možná cedule přes celou schránku by pomohla.
Tak se stalo, že na svém webu vystavuju balíčky pro Debian. Jednoho dne mi jakýsi Venga003 napsal, že jsou neaktuální. Moje reakce byla, že o tom vím, ale nemám na to momentálně čas. On na to:
fu...
No nevím, příště asi radši nic zveřejňovat nebudu... Nebo že bych ta dvě písmena jenom špatně pochopil?