Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Odpověď překvapivě nebude abclinuxu.cz, přestože tu tento zápis je . Blog tu už používám nějaký ten pátek a kromě mnoha nevýhod to přináší i pár výhod. Mezi výhody určitě patří to, že se člověk nemusí starat o běh systému a že je zaručená poměrně slušná návštěvnost (dokud ho většina lidí na portálu nebude blokovat). Nevýhody vyplývají z webového prostředí (editace v textarea není nic moc), strachu portálu o zisky (nekompletní RSS) a omezenosti publika (anglicky mluvící člověk sem nezabloudí).
Nějak jsem dospěl k názoru, že už se v mém případě nevýhody a výhody tak nějak vyrovnaly a je na čase s tím něco udělat. To něco znamená založit anglicky psaný blog ve vlastní režii. Prozatím to neznamená kompletní zrušení tohoto blogu. jen jeho omezení. Nepředpokládám, že by moje řeči někomu zásadně chyběly .
Zatím zbývá vyřešit otázku v čem psát. Požadavků mám jenom pár, tak to snad nebude moc těžké:
Zatím se zdá že všemu vyhovuje NanoBlogger, což je hromádka shellovských skriptů, které umí vše co od blogu chci. Ještě si s ním chvíli pohraju než výsledek pustím do světa, ale zatím mi vyhovuje. Ovšem jestli někdo znáte něco lepšího, tak rychle poraďte .
Tiskni
Sdílej: