Byla vydána verze 0.77 populárního telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Před několika dny se v archovském repozitáři [testing]
objevily balíčky pro KDE4, nahrazující KDE3. Nahodil jsem k tomu diskuzi na českých archovských stránkách. Vogo se optimisticky vyjádřil, že to tam bude hnít tak měsíc, než to dají do [extra]
… Naneštěstí se jeho optimismus nevyplnil…
KDE 4.1 se v [testing]
ani neohřálo, a ti, kdo bez kontroly odentrovali aktualizace, se asi ani nestačili divit. Ona někomu nová verze KDE vyhovuje, ale já v této skupině lidí rozhodně nejsem. Proto jsem spáchal své vlastní řešení a nabízím ho nyní i těm z vás, kdo by ho chtěl využít.
Bez zdlouhavého vypisování – „obrázek“ řekne vše:
[ota@otula ota]$ pacman -Q | grep kde gnash-kde3 0.8.3-2 kde3-common 3.5.9-2 kde3-gwenview 1.4.2-3 kde3-gwenview-i18n 1.4.2-1 kde3-i18n-cs 3.5.9-1 kde3-k9copy 1.2.3-1 kde3-kdeaddons 3.5.9-3 kde3-kdeadmin 3.5.9-1 kde3-kdeartwork 3.5.9-1 kde3-kdebase 3.5.9-5 kde3-kdebindings 3.5.9-1 kde3-kdebluetooth 1.0_beta8-2 kde3-kdegames 3.5.9-1 kde3-kdegraphics 3.5.9-2 kde3-kdemultimedia 3.5.9-1 kde3-kdenetwork 3.5.9-1 kde3-kdepim 3.5.9-3 kde3-kdesdk 3.5.9-3 kde3-kdeutils 3.5.9-2 kde3-kdewebdev 3.5.9-1 kde3-kdvdauthorwizard 1.4.6-3 kde3-kmplayer 0.10.0.c-1 kde3-kpowersave-svn 3163-1 kde3-krename 3.0.14-1 kde3-ktorrent 2.2.7-1 kde3-libkexif 0.2.5-1 kde3-tellico 1.3.3-1 kde3-yakuake 2.8.1-1 kde3style-polyester 1.0.4-1 kdelibs3 3.5.9-6 qtcurve-kde3 0.59.4-1
Nyní mohu zcela v klidu upgradovat systém, nemám žádný problém s aplikacemi, které patří do KDE4. Některé balíčky nešly zkompilovat, vypomohl jsem si stažením portage Gentoo, odkud jsem vytáhnul a použil různé patche. Zkompilovat jde nyní vše (nezkoušel jsem kdeedu, kdetoys a kdetv). Spokojenost nade vše.
Takže kdo chce, může si celý můj výtvor stáhnout.
Poznámka: pokud byste chtěli mít v systému i kdelibs z KDE4, odstraňte v PKGBUILDu kdelibs3 položky conflicts a replace.
Poznámka 2: Ve složce REPO jsou zazálohovány PKGBUILDy, které jsou zatím distribuční, ale přijde den, kdy budou potřeba také upravit.
Poznámka 3: nepoužívám distribuční kdelibs3, ale svoji. Distribuční balíčky, které na ní závisejí, s ní samozřejmě fungují.
Všem, kdo mou nabídku využijí, přeji spokojenou práci s KDE 3.5.9
Tiskni
Sdílej:
Já jsem KDE 4.1 zkusil na "dětském" počítači, a šlo zase pryč. Dal jsem jim tam teď právě KDEmod. Vím, že se všude tvrdí přesný opak, ale při pohledu do KInfoCenter jim KDE 3.5.9 zabírá nějakých 22 % paměti z 512MB RAM (to co se zobrazuje jako aplikační data ve fyziocké paměti). KDE 4.1 jim zabíralo 54 % (!). A to jsem povypínal všechny efekty, co šly, a zvolil jakýsi jednoduchý motiv vzhledu. Hlavní nabídku jsem přepnul do "klasického" režimu. Při rozbalení kterékoliv záložky se zobrazil jakýsi pruhovaný obdélník, který se až asi po 1 vteřině překreslil.
Odpovídám předem: Ano, mají tam nvidii. Zkusil jsem doporučené úpravy - nic objektivně lepšího. Dočetl jsem se, že tyhlety věci šlapou perfektně s ovladačem vesa (i když je potom v háji celé 3D). Zkusil jsem ho. Žádné viditelné zlepšení. S ovladačem nv totéž. Přitom 3.5.9 jim tam šlape perfektně.
Některé balíčky nešly zkompilovat, vypomohl jsem si stažením portage Gentoo, odkud jsem vytáhnul a použil různé patche.Tvůj volný čas bych chtěl mít. To by divoký kočky neměly jen jedno malý městečko, ale hned celou planetu
Tak ta první:No zrovna to stažení portage a vytáhnutí patchů byla otázka asi 10 nebo 15 minut. Nejvíc času jsem strávil úpravou PKGBUILDů tak, aby fungovaly dle mých představ.Některé balíčky nešly zkompilovat, vypomohl jsem si stažením portage Gentoo, odkud jsem vytáhnul a použil různé patche.Tvůj volný čas bych chtěl mít.
připadá mi to naprosto stejné, jako WIndows Vista ano či ne. I ty argumenty jsou docela podobné: vzhled, rychlost, stabilita…Jo, to máš recht. Barvičky, rychlost, spokojenost - na obou stranách jsou spokojení i nespokojení uživatelé.
A ta druhá: Ta se týká té ankety. Nemůžu si pomoci, ale připadá mi to naprosto stejné, jako WIndows Vista ano či ne. I ty argumenty jsou docela podobné: vzhled, rychlost, stabilita…
No právě ... a netýká se to jen ankety.
Abych bez manuálu nebyl schopen na krásně pomalovaném desktopu vyrobit ikonu, a aby přechod na tuto verzi byl navíc systémem "sám rád budu muset" ... no, ano. To srovnání s Vistama má něco do sebe
#include <stdlib.h> #include <cstring>
Určitě to byly všechny fmt_codec_*.cpp
soubory, a ještě jeden nebo dva jiné soubory. A nezapomeň si po každé změně spustit make clean
(a kompilovat makepkg -e
)
Předpokládám, že samotný prohlížeč na tom bude stejně.
[ "$QTDIR" = "" ] && source /etc/profile.d/qt3.sh [ "$KDEDIR" = "" ] && source /etc/profile.d/kde3.sh
na druhou stranu KDE4.1 je budoucnost a tak se stim musim smirit.Myslím, že budoucnost bude až tak KDE 4.5