Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Setkal jsem se dnes s podivnou vlastností Windows. Když uložím v prohlížeči nějakou stránku, např. google.com, tak se mi vytvoří soubor google.html a pak i adresář google_files. Když pak v průzkumníkovi na tento adresář kliknu a chci jej smazat, tak se smaže zároveň i soubor google.html. Co to do prd... je?
Vím, sem to zrovna nepatří, ale já nikdy nenavštěvoval fóra uživatelů Windows, žádná neznám. A teď, když mě k nim v práci posadili (Windows XP Professional SP2), tak jen zírám. To je opravdu záměrné chování? Aby za mne systém vybíral, které soubory se mají smazat? Už jsem to vyzkoušel na dvou počítačích. Dělá to někomu taky nebo mám jen halucinace z dlouhé pracovní doby?
Doplnění: Na počítači v práci nemám bohužel práva administrátora, takže editace registrů nepřipadá v úvahu. Jiný souborový manažer bych také rád používal, ale není mi to dovoleno. Ne, neptejte se, kde pracuji, nesmím o tom mluvit. A je mi jasné, že pokud html soubor přejmenuji, tak se nesmaže. Ale to pak místo jednoho kroku musím dělat tři, což není zrovna ideální. Spíše se pozastavuji nad tím, že někdo takovou vlastnost záměrně implementuje. Ale což, třeba mi se večer podaří, s přispěním několika dvanáctek, zapomenout.
Tiskni
Sdílej:
Domnívám se že je to spíše vlastnost standardního WinAPI s čímž (pokud si správně vzpomínám) měl problém i Christian Ghisler při programování Total Commanderu. Jak jsem právě našel na jeho fóru, je to krásně vysvětleno na http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa969390.aspx#connected.
A ano, týká se to i přesouvání a kopírování. Hezčí je to že se to děje i při mazání souboru - což je horší protože v adresáři můžeme mít nějaká data a naštěstí je v odkazované dokumentaci popsáno jak toto chování v registrech vypnout.
Už jsou to skoro tři roky, co jsem naposledy vypnul Windows, ale na tuhle ošklivou feature si pamatuju, jako by to bylo včera!
Ten Explorer má asi někde nějaké akce asociované s různými typy souborů... Nevím, jestli jsou přístupné přes GUI nebo pouze přes registry. Je to ale v zásadě nejspíš podobný mechanismus jako přídání položek do menu Explorera, které umí samy od sebe zařídit některé (většinou nevychované) programy.