Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Dnes zpravodajske servery uverejnily skotecnost ze cesky e-obchod i-legalne.cz konci.
Duvodem konce je nemoznost konkurovat pripravovanemu projektu JetMusic.
Osobne jsem po shlednuti songu Cau lasko od K Gotta a M Holanove nabyl dojmu ze zde budou videa (klipy) vyrabovana z Youtube jez jsou tam v soucasnosti prakticky od kazdeho ceskeho i svetoveho interpreta.
Tento zapisek berte jako provokaci. Pokud umite napsat do prohlizece youtube.com a na strance zadat do formulare hledaneho autora ci jeho song tak muzete zcela zapomenout ze nejaky jetmusic existuje.
Holt zas nekdo za prachy z reklam bude delat z lidi blbce.
PS .... BLBu zdar zdar zdar.
Tiskni
Sdílej:
již brzy zde naleznete ústřední digitální archiv české populární hudbyAsi nějak jim to ulétlo
+1 Moje řeč.
Heleny Vondráčkové (jejichž kvality nechci nijak snižovat, zvlášť raná Helenka patřila k tomu nejlepšímu, co v české populární hudbě v době totality existovalo)No, nevím. Za totáče bylo to nejkvalitnější třeba Petr Novák (než umřel hlady) nebo třeba Jiří Schelinger (než ho sejmula StB). I Neckář nebyl po umělecký stránce vůbec marnej (někdy). Ale zrovna soudružku Helenku (ranou, vrcholnou ani pozdní :)))) bych mezi elitu moc nezařazoval. Sice to nebylo taková sračka jako soudruh Michal David, jednoduchý jako Iveta Bartošová nebo upatlaný jako různý "metalový" party (hlavně) z 80. let, ale stejně... Každej zpěvák každý éry má svůj protipól v jiný éře.
Btw. myslel jsem, že se Schelinger utopil po skoku z mostu při koupání, vůbec jsem netušil, že je kolem toho nějaká "konspirační teorie". Zajímavé.Taky jsem to tak slyšel.
Ale pokud si ji pustím na hifi aparatuře přes repráky nebo sluchátka, tak poznám i 320 kbits/s oproti bezeztrátovému formátuNo way. Zvlášť ne u někoho v tak pokročilém věku (neberte si to ňák osobně). Je sice pravdou, že navzdory svému jménu některé (dobře, tak spíš spousta) Hi-Fi sestav signál různě zkreslují (zvlášť nějaké efekty s fázovými posuny …všeljiaké Bass-boosty a tak – věřím, že nemusím vysvětlovat), což je u kompresních formátů/kodeků založených na psychoakustických jevech zvlášť nechtěné, i tak si myslím, že 320kbps (což je jen tak mimochodem dle mého názoru zbytečné plýtvání) nabízí dostatečnou S/N rezervu, kterou se i při sebelepším kryplení hned tak nepodaří vytáhnout natolik aby byla vnímatelná.