Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dnes zpravodajske servery uverejnily skotecnost ze cesky e-obchod i-legalne.cz konci.
Duvodem konce je nemoznost konkurovat pripravovanemu projektu JetMusic.
Osobne jsem po shlednuti songu Cau lasko od K Gotta a M Holanove nabyl dojmu ze zde budou videa (klipy) vyrabovana z Youtube jez jsou tam v soucasnosti prakticky od kazdeho ceskeho i svetoveho interpreta.
Tento zapisek berte jako provokaci. Pokud umite napsat do prohlizece youtube.com a na strance zadat do formulare hledaneho autora ci jeho song tak muzete zcela zapomenout ze nejaky jetmusic existuje.
Holt zas nekdo za prachy z reklam bude delat z lidi blbce.
PS .... BLBu zdar zdar zdar.
Tiskni
Sdílej:
již brzy zde naleznete ústřední digitální archiv české populární hudbyAsi nějak jim to ulétlo
+1 Moje řeč.
Heleny Vondráčkové (jejichž kvality nechci nijak snižovat, zvlášť raná Helenka patřila k tomu nejlepšímu, co v české populární hudbě v době totality existovalo)No, nevím. Za totáče bylo to nejkvalitnější třeba Petr Novák (než umřel hlady) nebo třeba Jiří Schelinger (než ho sejmula StB). I Neckář nebyl po umělecký stránce vůbec marnej (někdy). Ale zrovna soudružku Helenku (ranou, vrcholnou ani pozdní :)))) bych mezi elitu moc nezařazoval. Sice to nebylo taková sračka jako soudruh Michal David, jednoduchý jako Iveta Bartošová nebo upatlaný jako různý "metalový" party (hlavně) z 80. let, ale stejně... Každej zpěvák každý éry má svůj protipól v jiný éře.
Btw. myslel jsem, že se Schelinger utopil po skoku z mostu při koupání, vůbec jsem netušil, že je kolem toho nějaká "konspirační teorie". Zajímavé.Taky jsem to tak slyšel.
Ale pokud si ji pustím na hifi aparatuře přes repráky nebo sluchátka, tak poznám i 320 kbits/s oproti bezeztrátovému formátuNo way. Zvlášť ne u někoho v tak pokročilém věku (neberte si to ňák osobně). Je sice pravdou, že navzdory svému jménu některé (dobře, tak spíš spousta) Hi-Fi sestav signál různě zkreslují (zvlášť nějaké efekty s fázovými posuny …všeljiaké Bass-boosty a tak – věřím, že nemusím vysvětlovat), což je u kompresních formátů/kodeků založených na psychoakustických jevech zvlášť nechtěné, i tak si myslím, že 320kbps (což je jen tak mimochodem dle mého názoru zbytečné plýtvání) nabízí dostatečnou S/N rezervu, kterou se i při sebelepším kryplení hned tak nepodaří vytáhnout natolik aby byla vnímatelná.