Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
PS: To je vážně Kaffeine o tolik rychlejší než Amarok? Pravda, u sebe to asi nezpozoruju, a to mám už skoro tři roky starý stroj...
Amarok mi nabíhal až 8 sekund (tj. o 1,5 sekundy méně než Firefox). Kaffeine téměř okamžitě.
Není to špatný přehled, ale na článek podle mě příliš krátký a subjektivní. Což nic nemění na tom, že se ti někdo mohl ozvat...věřím, že se jen někde stala chyba - přístup redakce ábíčka mi zatím vždy přišel férový.
Krátký -- víc bych napsal tak o Amaroku, o ostatních nevím, co bych víc psal. Ze sedmi mi dva nefungovaly, jeden byl primitivní, jeden byl Amarok (o tom by šlo psát dlouho) a dva se zaměřovaly na video. Technickými ohledy se zabývat nemohu.
Subjektivní -- jak v čem (co je subjektivního na tom, že nemá ekvalizér?), ale u některých věcí mi to jinak nešlo. Každopádně souhlasím.
Redakce -- mohlo dojít k chybě, ale takhle si toho určitě někdo všimne.
~/.kde/Autostart
a vypíná se až při rebootu do novýho jádra... a tak to jde pořád dokola. K čemu rychlý start, jako kdyby ho člověk zapínal každých 5 minut? Důležitější je IMHO co umí a co za to chce Jinak když jde o notebook, tak to je trochu jiná... můj názor na notebooky asi znáš
Momentálně si jej nevybavuji, ale asi nebude moc pozitivní. Nutno ovšem podotknout, že desktop si jen obtížně ponesu do školy. Stejně obtížně budu programovat sedíc na záchodě. Nebo se špatně poslouchá hudba (sleduje anime) ve vaně.
Ne, prostě se spustí amaroK až naběhne KDE... ještě před tím stihneš spustit další 3 věci.
To jsem už vyřešil -- mám Debian + XDM + Xfce.
Momentálně si jej nevybavuji, ale asi nebude moc pozitivní.Správně...
Momentálně si jej nevybavuji, ale asi nebude moc pozitivní. Nutno ovšem podotknout, že desktop si jen obtížně ponesu do školy. Stejně obtížně budu programovat sedíc na záchodě. Nebo se špatně poslouchá hudba (sleduje anime) ve vaně.Do školy asi ne, to je fakt. Programování na záchodě? Nechtěl bych vidět ten kód. Poslouchání hudby ve vaně? Dám si to nahlas v pokoji nebo dám bedny do koupelny a zapojím je do kapesního přehrávače
Poslouchání hudby ve vaně? Dám si to nahlas v pokoji nebo dám bedny do koupelny a zapojím je do kapesního přehrávačeNo a anime prostě nesleduju
Zaprvé mi jde taky o kvalitu zvuku. Zadruhé nemám kapesní přehrávač. Zatřetí o hodně přicházíš.
A zapomněl jsem válení se v posteli s notebookem na briše/polštáři.
Kvalita zvuku ve vaně... jaký bedny k tomu notebooku máš připojený?
Nějaké levné (ale kupodivu celkem dobré) Geniusy. Ale to bylo kvůli tomu, že z pokoje by to šlo přes zeď a dveře.
To spíš hibernace, protože:
Na to ale nepotřebuji hibernovat (práci vždy dodělám/uložím/...). Suspendovat leda odpoledne, ale to spíš jenom vypnu displej a nechám běžet třeba hudbu, když u toho sedím.
V autostartu jenom prodlouží dobu startu, což mně hodně vadí.Protože přesně to suspend a hibernace řeší. Nastartování systému z s2ram je v řádu jednotek sekund bez ohledu na to, kolik programů máš spuštěných. V případě s2disk je to asi závislé na velikosti dat, které se musí z harddidku obnovit, ale i to je mnohem rychlejší, jak start systému.
P.S. Původně jsem si říkal, že by to asi mělo vyjít jako článek, ale pan šéfredaktor můj e-mail ignoroval, ačkoliv nebyl na dovolenéMuhehe! Pan šéfredaktor si email přečetl v pátek ráno (byl odeslán ve čtvrtek v 19:22) a článek, který byl u mailu přiložen, si prohlédl v pátek odpoledne, přibližně kolem 16. hodiny (ač je to jistě opovrženíhodné, tak pan šéfredaktor v pátek pracoval i na jiných věcech). Protože však měl článek výrazné nedostatky, takže nebylo možné jej rovnou připravit k vydání, začal pan šéfredaktor psát autorovi email, ve kterém se snažil vysvětlit, co by bylo potřeba upravit, přidat a vynechat. Byl však pátek odpoledne, přijela návštěva a milá ho nalákala na výtečný salát a otevřenou lahev vína. I rozhodl se pan šéfredaktor odložit dokončení mailu pro autora na neděli (ukrojit si z víkendu a nečekat na pondělí, aby měl autor připomínky k dispozici hned v pondělí ráno). Ufff. Strpeníčko, prosím.
...aj napriek dalsej vete, ze ho pozna viac-menej len z diskusii.
Pokud to nebylo pochopitelné, tak znova: Kaffeine by měl podle diskusí (já přehrávám pouze mp3/ogg a avi/mkv, což nejsou příliš exotické formáty) přehrát téměř cokoliv, mně vyhovuje rozhraní.
do SMPlayer se dá implementovat podpora pro KDETak to jsem netušil - díky za tip. O verzi pro Qt4 vím - ten port už je myslím dávno hotový a je doporučován.
Dokonalý Amarok ... Vypadá krásně a není nic, co by neuměl: skiny, ekvalizér ...muhehe, pán je vtipálek ... větší sračku než je v Amaroku jsem ještě neslyšel, já chci zpět XMMS
větší sračku než je v Amaroku jsem ještě neslyšel<rejp>Ale Amarok přeci nemůže za to, že v něm přehráváš sračky
já chci zpět XMMSNo v tomto případě je jediná možnost se zapojit do jeho vývoje. V Debianu je jakýsi Xmms2, co je to za přehrávač? Případně jsem kdysi zkoušel Beep Media Player, který vypadá dobře ...
Tam jsem se díval, vyhodí to, že je spuštěn, ale pak program vyhodí chybovou hlášku. Problém má být v konfiguraci artsd
, ale důvod jsem nenašel.
alsa samotna uplne staci.
To jsem udělal, ale chyba je někde v arts
, proto nefungoval ani JuK.