Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Je pravda, že kompilovat C++ v gcc je vždycky zážitek.O RLY?
...kolikrát za den znovu spouštíte filemanager?...kdyz startuje pomalu, tak ani jednou! prikladem budiz docela pekny filemanager mucommander, jeden z mala, ktery je pro OS X, aniz bych musel nejak instalovat knihovny a kompilovat trebas mc nebo krusader. Je fajn, ale poooooooomaaaaluuuu to startuje, takze to radsi ani nespoustim...
...kolikrát za den znovu spouštíte filemanager?...kdyz startuje pomalu, tak ani jednou!
k
položek, můžeš obsah adresáře zobrazit v čase O(n + k*log(k))
, kde n
počet souborů v adresáři a k
je počet zobrazených řádků. Zbytek už můžeš třídit "na pozadí" v čase, kdy se uživatel teprve rozkoukává Myslim si, ze na to ale budes muset tech n polozek nejdriv setridit nebo sehnat alespon k-prvkovou podmnozinu polozek, ktere budou zarucene na zacatku setrideneho vypisu :)Třídit to celé opravdu nemusím: 1) budu mít haldu velikosti k (nazačátku zaplněnou třeba nekonečny) 2) vezmu prvek, porovnám s maximem na vrcholu, pokud je menší odeberu maximum, vložím prvek, obnovím haldu - to potrvá tedy nejvýše
O(log(k))
takže vybrání k nejmenších umím v O(n*log(k))
, potom už jenom setřídit těch k-prvků O(k*log(k))
, takže dohromady skutečně O((n + k) * log(k))
jxp-cmdr-0.0.1alpha1-src.tar.gz
. Fandim titerminate called after throwing an instance of 'Glib::ConvertError' Nespesne ukoncen (SIGABRT)
Také budu používat vlákna, takže by výpis souborů a ostatní I/O operace neměly zdržovat načítání ani běh programu.Vzpomeň na Johanku a její varování. S vlákny si může člověk pořádně nabít hubu. Zvlášť pokud se jedná o aplikaci s GUI. Nic proti vláknům, ale je to ošemetné - sice nevím, jak je na tom GTK+ z hlediska vláknové bezpečnosti, ale třeba pro javovský Swing platí docela přísná pravidla. Být tebou, dám si pozor
Vzpomeň na Johanku a její varování. S vlákny si může člověk pořádně nabít hubu. Zvlášť pokud se jedná o aplikaci s GUI. Nic proti vláknům, ale je to ošemetné - sice nevím, jak je na tom GTK+ z hlediska vláknové bezpečnosti, ale třeba pro javovský Swing platí docela přísná pravidla. Být tebou, dám si pozorPak ovšem toto nechápu. Z Lukova komentáře se mi zdá, že i když někdo práci s vlákny rozumí, dopadne to většinou špatně. Pokud tomu tak není, je ten komentář naprosto zbytečný a zavádějící...
Programovat nějaké paralelní procesy se dá i bez vláken, ale potom to vypadá... všelijak...On to zase až takový problém není. Pokud se používá framework s aspoň trochu rozumným mechanismem pro obsluhu událostí (např. Qt), tak si pak stačí jen hlídat, aby se běh nikde nezdržoval příliš dlouho. Každopádně je to mnohem jednodušší než se peklit se špatně fungujícím vláknovým kódem.
Nicméně vícevláknové aplikace existují a podle mých pozorování řada z nich funguje dobřeO tom není sporu. Velice ovšem záleží na tom, jaký charakter mají tyto aplikace. Pokud se sdílí jen málo prostředků a nepoužívají se žádné záludnější konstrukce, opravdu nebývají problémy. Nemohu ovšem nevzpomenout známý HTTP server Apache, který ve vláknové verzi (worker) funguje velice problematicky. Hlavním problémem jsou moduly, které většinou nejsou připraveny na multithreading - jenže Apache bez modulů (ve kterých je dnes víc než 90 % funkcionality) jaksi není to pravé ořechové. A něco podobného může nastat i zde (kromě problémů s GUI). Jakmile chceme do budoucna připustit používání pluginů, je potřeba myslet i na toto.
tím, že se tomu moduly zatím nestihli přizpůsobitMám silný pocit, že třeba PHP se ani moc přizpůsobit nesnaží. Přitom je to zrovna jeden z nejdůležitějších modulů.
Předpokládám přitom, že chování „threadoidního“ kódu v interpretujících virtuálních strojích se dá nějak rozumně srovnat do latě.Zase připomenu moji oblíbenou Javu
Tiskni
Sdílej: