Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Vazeni pratele, vzhledem k neustalym problemum s ICQ jsem se rozhodl ho nadobro opustit.
Nadale me najdete jen na Jabberu: zdenek_vdf@njs.netlab.cz
Více o jabberu najdete na: www.jabber.cz a www.jabbim.cz
Zdeněk
Tiskni
Sdílej:
nezdá - patička jeto by ale měla
vnitrofiremni IM mi v soukromem zivote muze byt snad u prdele ne?Ano, to může, ale o tom jsem se nebavil. Narážím jen na fakt, že se stylem alá "JÁ používám program xxx a VY pokud se se mnou chcete bavit, tak ho budete MUSET použít taky" jednou narazíš. Věřím tomu.
PS: btw, znáte nějakou firmu, kde by byl pro messaging použit primárně Jabber ?Jo.
A muze mi nekdo objasnit co ty lidi ma vest k prechodu na Jabber?Podle mě jedině neustálé a dlouhotrvající výpadky ICQ. I když mám pocit, že se v tomhle případě neobrátí k Jabberu, ale ke Skype.
Distribuovanost jabberu není ale jen výhodou.I když jsem to ve svém komentáři nezmiňoval (ani jako výhodu, ani nijak jinak), tak mi to nepřipadá jako validní argument. Odpovědět na "ICQ je blbé" slovy "Jabber je taky blbý" nedává smysl. Samozřejmě, že žádný systém není bezchybný. Ale pokud už budeme uvažovat takhle, tak dojde na to, že používat cokoliv založeného na svobodné technologii je výhodnější.
Chceme neustále rozvíjet naše Jabber služby, proto jsme tento víkend spustili novou verzi serverového software. Nyní provozujeme Jabber servery v clusteru, tato technologie nám umožní dále zvýšit špičkovou dostupnost těchto služeb.Pravda slovo HA se tam nevyskytuje, ale HC cluster by u jabberu asi moc uplatnění nenašel